OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Obraz polskiej piłki  (Przeczytany 20396 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Obraz polskiej piłki
« dnia: 01-09, 08:19:12 »
Pewnie zaraz zostanę zaatakowany za krytykę polskiego futbolu,ale na chwilkę odłóżcie swary i na spokojnie przeczytajcie uzasadnienie moich słów o bezbarwnej i słabej polskiej klubowej piłce i naszej lidze.

A powiedzcie tak na chłopski rozum czy tak nie jest?

Wszystkie Nasze ligowe kluby ledwo dyszą finansowo i lepiej nie będzie.
Przepłacani piłkarze i niestety kibole, za których albo płaci się kary, albo brnie w nieustającym "tańcu" na co raz to bardziej zgniłe kompromisy. Oni chcą rządzić i dymić - wystarczy poczytać opinie fanów na oficjalnych forach polskich klubów piłkarskich w necie.

Piłkarz w Naszej lidze jak gdzieś usłyszy lub przeczyta,że jakiś zagraniczny klub go obserwuje to zaczyna się gwiazdorstwo na potegę,ale to jeszcze można jakoś przetrawić - w końcu piłkarz X lub Y po to kopie tę futbolówkę by zarobić na nową furę i komórę 

Ostatnie kurczę chociażby pucharowe występy polskich drużyn to dramatyczny krzyk o ratunek, krzyk którego nikt tak naprawdę nie słucha i nie chce słuchać - lepiej kisić się w tym sosie i udawać Greka. I nie ma sensu tutaj walić znów w PZPN, który jest oczywiście temu najbardziej winny, ale nie jest winnym jedynym.

Każdego, kto ma coś do powiedzenia w krajowym futbolu,obchodzi tylko jedno - pieniądze,a gdyby było inaczej,to nie miałby nic do powiedzenia.
Byle by tylko napchać kabzę sałatą,a reszta niech się buja.
To motto sporej grupy działaczy i piłkarzy - NIESTETY.
Jak tego w mentalności sami zainteresowani nie zmienią in plus to NIE MA co iczyć na pozytywny regres i progres - marnujemy teraz czas na ten produkt ligowy tak naprawdę ciesząc się z kolorowego papierka w jaki owinięty jest produkt LIGA POLSKA.

Zaraz spadną na mnie gromy,że nie znam się na polskim futbolu itp...wszak powinienem jako Polak kochać tę ligę bo...Liga Polska jest najważniejsza.
Właśnie przez takie spuszczanie się nad każdym meczem w Naszej lidze wbijamy polskim piłkarzom do głowy że są najważniejsi,a to że raz na rok poniosą klęskę w eliminacjach do LM czy LE to nie ma znaczenia,bo...za chwilę będzie liga i przez 30 tygodni będzie można się zachwycać ich piłkarskim geniuszem, pisząc o nich w samych superlatywach.
Ręce opadają.

Inteligentni,znający się na piłce ludzie powinni zaprzestać "dawać" super opakowanie do tak słabego produktu jakim jest polska liga.
To uwłacza moim zdaniem Waszemu profesjonalizmowi drodzy kibice.

Widząc jak wygląda obraz Naszego krajowego futbolu - rozum mówi DOŚĆ.
Do usranej śmierci chcemy po każdej klęsce w futbolu słuchać "starej śpiewki" tego samego motta - "Polacy nic się nie stało ...."?
Może Wam kochani to odpowiada bo mi absolutnie nie.

Jako mały smyk jeszcze w podstawówce całe dnie spędzałem z kolegami na boisku (pod szkołą, domem, na łące).Nie rozstawaliśmy się z piłką.Opieki trenerskiej nie było.Klubów łowiących talenty nie było.Orlików nie było.
Teraz może to wszystko jest,ale chęci już pośród dzieciarni brak.
TV,internet, komputery i konsole obecnie rządzą młodym narybkiem...nie tak dawno byłem u znajomych na kawie którzy dochowali się rezolutnego 8 latka - a który niestety na zadane przeze mnie pytanie dlaczego nie chce iść pograć w piłkę tylko ciągle gra w gry RPG usłyszałem cytuję..." TA GRA JEST FAJOWA,MOŻNA ROZWALAĆ ORKÓW,A PIŁKA JEST NUDNA".
To wystarczy za cały komentarz.
Dajmy dzieciom motywację w szkołach podstawowych i gimnazjach, pokażmy im autorytety pokroju Roberta Lewnadowskiego a nie spasionych Kręcinów.
Sport to także produkt któy może przyciągać chętnych młodych ludzi.

Żyjemy w wolnym kraju gdzie każdy ma prawo do własnego zdania (także piłkarskiego) i nie musicie się z Nim zgadzać,ale chociaż uszanować zdanie inne niż ma większość z Was.
Bezsilność kibica jest bardzo dołująca i niestety nie widać jasnego światełka póki co w ciemnym tunelu...

Offline okko1okko

• Trampkarz
  • *
Odp: Obraz polskiej piłki
« Odpowiedź #1 dnia: 04-09, 17:26:48 »
tak w sumie to masz rację

Offline Pavlosport_pl

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31-10, 14:25:26 »
Miejmy nadzieje,że teraz nowy prezes zmieni oblicze polskiej piłki,wiąże z tym duże nadzieje i nie chciałbym się zawieźć

adrox

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 16-12, 14:37:27 »
Popieram twórce tego postu, moim zdaniem Polska Liga leży na niskim poziomie. Pomiedzy nami a liga angielska czy włoską jest różnica conajmniej 3 poziomów. Słabe szkolnictwo młodych ludzi powoduje słabych zawodników. Zamiast pieniędzy wyrzucanych w błoto (tworzenie orlików, które stoją często puste, bywał czas , że przychodziłem na nie prawie codziennie) pieniądze przeznaczyłbym na ściągnięcie dobrego szkolnictwa do polski i umożliwienie trenowania częściej jak się da. Często śmieszy mnie , jak znajomi opowiadają mi , że chodzą na treningi 3 razy w tygodniu. Ja trenując koszykówke , trenowałem codziennie po 1,5 - 2h i to skutkuje dobrymi rezultatami na arenie miedzynarodowej ( przynajmniej w koszykówce). Brak zainteresowania piłką nożna przez młodych zawodników spowodowane jest często brakiem czasu rodziców, którzy wolą podać dziecku PSP niż dać piłke niech sobie pokopie. Jak dla mnie to bez sensu i uważam, że to powinno się zmienić , żebyśmy zaczęli reprezentować jakiś poziom.

Offline deq102

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18-01, 00:13:58 »
Pewnie zaraz zostanę zaatakowany za krytykę polskiego futbolu,ale na chwilkę odłóżcie swary i na spokojnie przeczytajcie uzasadnienie moich słów o bezbarwnej i słabej polskiej klubowej piłce i naszej lidze.

A powiedzcie tak na chłopski rozum czy tak nie jest?

Wszystkie Nasze ligowe kluby ledwo dyszą finansowo i lepiej nie będzie.
Przepłacani piłkarze i niestety kibole, za których albo płaci się kary, albo brnie w nieustającym "tańcu" na co raz to bardziej zgniłe kompromisy. Oni chcą rządzić i dymić - wystarczy poczytać opinie fanów na oficjalnych forach polskich klubów piłkarskich w necie.

Piłkarz w Naszej lidze jak gdzieś usłyszy lub przeczyta,że jakiś zagraniczny klub go obserwuje to zaczyna się gwiazdorstwo na potegę,ale to jeszcze można jakoś przetrawić - w końcu piłkarz X lub Y po to kopie tę futbolówkę by zarobić na nową furę i komórę

Ostatnie kurczę chociażby pucharowe występy polskich drużyn to dramatyczny krzyk o ratunek, krzyk którego nikt tak naprawdę nie słucha i nie chce słuchać - lepiej kisić się w tym sosie i udawać Greka. I nie ma sensu tutaj walić znów w PZPN, który jest oczywiście temu najbardziej winny, ale nie jest winnym jedynym.

Każdego, kto ma coś do powiedzenia w krajowym futbolu,obchodzi tylko jedno - pieniądze,a gdyby było inaczej,to nie miałby nic do powiedzenia.
Byle by tylko napchać kabzę sałatą,a reszta niech się buja.
To motto sporej grupy działaczy i piłkarzy - NIESTETY.
Jak tego w mentalności sami zainteresowani nie zmienią in plus to NIE MA co iczyć na pozytywny regres i progres - marnujemy teraz czas na ten produkt ligowy tak naprawdę ciesząc się z kolorowego papierka w jaki owinięty jest produkt LIGA POLSKA.

Offline qca

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 17-02, 07:08:48 »
Nieustannie narzekamy na stan polskiej piłki nożnej. Sami jednak możemy zrobić bardzo wiele by obraz ulegał pozytywnym zmianom. Playarena stwarza szansę do rozwoju piłki nożnej, tworząc największe w Polsce amatorskie rozgrywki piłkarskie. W swoim planie pozytywnej zmiany uwzględnia wszystkich tych, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju piłki nożnej w Polsce.

Offline orzechch

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 22-02, 19:34:15 »
Zgadzam się z twoimi słowami w 100%. Mam nadzieję, że w końcu to wszystko się zmieni.

.......