OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Najlepszy polski piłkarz  (Przeczytany 14074 razy)

Offline Szelma

• Junior
  • *
Najlepszy polski piłkarz
« dnia: 01-04, 10:59:21 »
Czesc.Temat o tym kogo uważacie za najlepszego polskiego piłkarza w historii.
Jak dla mnie Boniek byl chyba najlepszy. Nie dosc ze byl znany nei tylko w Polsce ale i na swiecie bo przecież w Juventusie gral razem u boku Platiniego to jeszcze nawet mógl dostać nagrodę najlepzego piłkarza swiata roku. Znalazł sie na liscie Fifa 100 stworzonej przez Pele.
A jakie sa wasze typy?

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: Najlepszy polski piłkarz
« Odpowiedź #1 dnia: 02-04, 12:02:39 »
Pod wzgledem kariery piłkarskiej napewno Boniek deklasuje wszystkich gra w Juve i Romie i ogólnie w Serie A ukazuje nam jakim był kopaczem. :) Ogólnie go nielubie za jego głupawe odzywki itp. ale pod wzgledem piłkarskim wymiatał... oczywiscie do jego osoby mozna dopisać "Deyne" który mimo wspanialych ofert został zatrzymany w Polsce na siłę .... dzisiaj niema takich pilkarzy na takim poziomie a szkoda.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #2 dnia: 10-04, 15:31:57 »
Nie zauważyłem tego tematu wcześniej xD
Wg mnie najlepszymi polskimi piłkarzami byli Boniek, Szarmach, Deyna. Takim najlepszym z najlepszych to chyba Boniek za całokształt kariery.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 19-04, 17:37:47 »
Lato, Boniek, Józef Młynarczyk, Włodzimierz Smolarek
dużo by wymieniać...
szkoda, że w dzisiejszych czasach na tej liście nie mógłby znaleźć się żaden z naszych piłkarzy...

Offline Kruszec

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09-06, 18:54:11 »
Troche puźno ale lepiej teraz niż wcale...
Lato, Boniek, Deyna
dla mnie ta trójka wymiata z pośród polskich piłkarzy

Offline Seba13

• Junior
  • *
  • iG i SF na wieki
« Odpowiedź #5 dnia: 29-06, 12:18:28 »
W całej historii to standardowo Boniek. Nikt nie zrobił takiej kariery jak on.

Obecnie najlepszy jest chyba Łukasz Piszczek. Co on wymiata w tej Bundeslidze to jest masakra. Zelazne płuca ma, biga od linii do linii, groźne dośrodkowania, bardzo dobry odbiór. Nie dziwne, że został wybrany najlepszym prawym obrońcą w lidze.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04-07, 10:01:10 »
Widać drodzy forumowicze, że wg.Was - Boniek, Deyna czy też Lato należeli do tak zwanej "elity" polskiego futbolu. Ja chyba zostanę zostanę uznany za szaleńca, ale dla mnie osobiście najlepszym piłkarzem w naszym kraju był Mirosław Okoński. Urodzony futbolista, uznawany do dziś za jednego z najlepszych techników polskiej piłki nożnej. Lewą nogą "wiązał krawaty" choćby wielkim gwiazdom Bundesligi (będąc graczem HSV Hamburg) jak Manfred Kaltz (najlepszy obrońca Bundesligi, w której rozegrał ponad 600 meczów), Uwe Rahn, a nawet samemu Lotharowi Matthaeusowi, który w samych superlatywach wypowiadał się o naszym piłkarzu.
"Najlepszy lewonożny piłkarz w historii Bundesligi" - tak mówili niektórzy niemieccy dziennikarze.
"Lewa noga znaczyła dużo więcej niż u niektórych dwie" - to z kolei opinia o tym piłkarzu powiedziana przez samego Kazimierza Górskiego.

Mirosław Okoński na boisku zawsze grał o całą pulę, zawsze stawiał na "dychę". Bóg dał mu wielki talent i szkoda tylko ogromna, że nie zyskiwał uznania w oczach selekcjonerów kadry narodowej. W latach 70-tych i początku lat 80-tych piłkarze z Poznania nie byli mile widziani w zespole narodowym. W 1978 złapał kontuzję. Hiszpania 1982 mu uciekła, bo trenerem był Antoni Piechniczek który miał tam swoich ulubieńców. A taki Łazarek - cóż dopiero po medialnej burzy powoływał Okonia do kadry - jednak robił to z wielką niechęcią. Jacek Gmoch kiedy do Grecji trafił Okoński omal nie złamał kariery Mirkowi oczerniając Go w prasie niemiłosiernie o to, że OKOŃ to pijak,darmozjad i piłkarz którego Gmoch nie chciał brać do Pireusu bo przeszedł 5 operacji nogi co było zwykłym kłamstwem! Zemsta jednak była słodka kiedy jego AEK Ateny pokonał Olympiakos Pireus i zdobył mistrzostwo po 10 latach przerwy a Okoński w tym meczu przeszedł samego siebie - był wszędzie, zagrał tak, że mówiono o nim w zachodniej prasie przez ponad tydzień.

Nie można też zapominać, że Okoński był i jest nadal ŻYWĄ LEGENDĄ Lecha Poznań. Kibice Lecha uznali go w plebiscycie "Gazety Wyborczej" za piłkarza 80-lecia klubu. Łącznie w barwach Kolejorza wystąpił w 200 meczach ekstraklasy, strzelając 69 goli; osiągnął trzy tytuły mistrzowskie (1983, 1984, 1993) oraz miał udział w  zdobyciu dwóch Pucharów Polski (1982, 1984). Jest najstarszym piłkarzem Lecha z tytułem mistrzowskim (prawie 35 lat w  1993).
W latach 1980-1982 z racji odbywania służby wojskowej reprezentował warszawską Legię (52 mecze ligowe, 15 bramek, dwa  Puchary Polski – 1980, 1981).

Gra Okońskiego to była czysta POEZJA. Mam kilka płyt DVD (przegranych z płyt VHS) z meczami Okonia i tacy obecni gracze futbolu jak chociażby Nani, C.Ronaldo, Lahm nie dorastają jako skrzydłowi Okońskiemu do pięt.
Podobają mi się na koniec słowa jakie niedawno w jednym z wywiadów powiedział Mirek Okoński o obecnym Lechu Poznań (mam dokładnie takie samo zdanie!!!!): ..."To nie jest już Lech. To jest Amica! Obserwuję, ale stoję z boku. Szanuję obecnych działaczy, lecz nie powinni pozbywać się ikon klubu jak jakiś niedołężnych starców. To oni napędzają tłumy na trybuny". 

Offline Driver

• Junior
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 31-08, 16:46:22 »
Biorąc Pod uwagę dzisiejszych piłkarzy to Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek.

Offline Gumiś

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 24-10, 23:08:21 »
Tak Zbigniewa nikt jeszcze nie pobił. i chyba tak prędko nie pobije. I nie wiem dlaczego technika idzie do przodu medycyna też a młodzieży wciąż brakuje energii.

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-07, 11:13:41 »
W 100% Boniek to co on wyrabiał to się nie da opisać.Może Lewandowski bedzie lepszy bo jest jeszcze młody ale już b.dobry

Offline Pavlosport_pl

• Junior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 23-11, 16:00:15 »
Jest mocno przeciętny,ale w chwili obecnej nie mamy lepszego wiec po ostatnim meczu z Ajaxem,Lewandowski na pewno zasługuje na to miano. Szkoda,ze jego drybling jest zerowy,to musi w znacznym stopniu poprawić.

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 02-05, 12:11:48 »
Jest mocno przeciętny,ale w chwili obecnej nie mamy lepszego wiec po ostatnim meczu z Ajaxem,Lewandowski na pewno zasługuje na to miano.

W taki razie na jakie miano zasługuje po meczu z Realem?

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 02-05, 16:04:49 »
Obecnie najlepszy jest Lewy, ale w historii chyba jednak Boniek

.......