OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Damien Perquis  (Przeczytany 5000 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Damien Perquis
« dnia: 15-06, 09:38:11 »
Jak to dobrze mieć znajomych z branży gastronomicznej (do której należę) znanych z wielu imprez targowych. Postanowiłem nieco zasięgnąć języka wśród kucharzy francuskich nomen omen wielkich kibiców futbolu....odnośnie Damien'a Perquis'a, który we wrześniowych spotkaniach towarzyskich z Meksykiem i Niemcami zadebiutuje w kadrze Smudy. Chłopak nie jest najmłodszy bo ma już 27lat, ale znany jest w ekipie Sochaux z zadziorności i nieustępliwości. To wojownik, jakich mało. On nie odpuści żadnej piłki,a tym bardziej żadnemu rywalowi. Nie jest szybki, ale nadrabia to właśnie nieustępliwością. Ponadto świetnie gra głową, jest znakomity na przedpolu, umie się ustawić w polu karnym i zastawić ciałem piłkę. Wiadomo nie od dzisiaj, że w naszym kraju 9 na 10 kibiców jest przeciwny naturalizacji kolejnego gracza do naszej kadry, ale prawdę powiedziawszy nie mamy w chwili obecnej choćby zbliżonego doświadczeniem obrońcy. Papiery Parquis już złożył bowiem wniosek w urzędzie wojewódzkim w Warszawie. Teraz wszystko zależy od pracy jakiegoś miejskiego urzędasa.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: Damien Perquis
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06, 19:09:08 »
Kolejny Dżerejro?
Należę do tych 9 kibiców na 10, którzy uważają, że takie sprowadzanie piłkarzy zza granicy na dłuższą metę nie przynosi większych korzyści. Aby cokolwiek zaczęło działać w tym momencie Smuda musiałby powołać całą kadrę przyszłych polaków. Może faktycznie mają oni większe umiejętności, zadziorność itp., ale zazwyczaj jest tak, że widząc brak sukcesów z reprezentacją odechciewa im się grać. I wielka kariera wielkiego wspomożyciela naszej reprezentacji kończy się tak nagle jak się zaczęła.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Damien Perquis
« Odpowiedź #2 dnia: 01-07, 00:55:59 »
Damien Perquis zapowiedział, że nie może się doczekać powołania do reprezentacji Polski. Piłkarz ma nadzieję, że zagra z orłem na piersi jeszcze przed wrześniowymi starciami z Niemcami oraz Meksykiem.

- Na bieżąco otrzymuję informacje z Polskiej Federacji. Aktualnie wniosek o nadanie mi obywatelstwa znajduje się w Kancelarii Prezydenta. Mam nadzieję, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony w przeciągu kilku najbliższych tygodni i mam nadzieję, że już w sierpniu selekcjoner Franciszek Smuda mnie powoła - powiedział.

Perquis jeszcze wcześniej niż zakładano? Szczerze mówiąc, to nie jestem za tym całym cyrkiem z nadawaniem obywatelstw, ale jeśli chodzi o środek obrony reprezentacji, to można zrobić wyjątek ;) Wiadomo od dawna, że obrona to nasz najsłabszy punkt, Damien może tylko pomóc. Przyda się taki silny, dobrze grający głową obrońca, bo ostatnim piłkarzem o takiej specyfice, który grał dla naszej reprezentacji był Bartosz Bosacki. Napisałem, że dla Perquisa można zrobić wyjątek. To dlatego, że widać jaki on jest zdeterminowany, aby dla nas grać. Uczy się języka, gdy tylko dostał informację, że może dla nas zagrać, od razu był zdecydowany na grę dla Polski. Może to ze względu na brak szansy zadebiutowania w reprezentacji Francji, ale przynajmniej ma inne podejście niż np. Roger do gry w biało-czerwonych barwach.

.......