OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Mario Kempes  (Przeczytany 6046 razy)

Offline Vader

  • Manager
  • *
  • Wiadomości: 449
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraina Gorących Syren :-)
Mario Kempes
« dnia: 13-09, 09:48:28 »
Mario Kempes zwany ''Matadorem'' mając 22 lata przybył do Valencii, gdzie pobił godne pozazdroszczenia rekordy i stał się jedną z największych postaci w całej historii mojego ukochanego klubu. Na boisku Kempes występował na pozycji napastnika. Strzelał karne, wolne, główkował, z pola karnego, z poza niego... dla Kempesa każda pozycja była dobra do oddania strzału.

Matador" kosztował 600 tys. dolarów (dzisiejsza równowartość 30 mln.dolców), co na tamte czasy było kwotą niemal astronomiczną - był to strzał w dziesiątkę!!!! W sezonach 1976-77 i 1977-78 zdobył tytuł król strzelców La Liga z 24 i 28 bramkami. Wraz z Valencią wywalczył triumf w Pucharze Króla w 1979 r. a rok później zdobył Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar Europy. Wrócił do Argentyny , gdzie został zatrudniony w River Plate na sezon 1981-82, aby rok później powrócić do Valencii. W sumie dla moich nietoperzy w 184 spotkaniach zdobył 116 bramek.

Kempes dysponował doskonałymi warunkami fizycznymi, które potrafił wykorzystać na boisku. Świetnie grał głową jak już napisałem wyżej, do tego umiejętnie zastawiał piłki. Był też niezwykle ważnym ogniwem reprezentacji Argentyny, w której zadebiutował 23 września 1973 w wygranym 1:0 spotkaniu przeciwko Boliwii. Co ciekawe Kempes był jedynym zawodnikiem spoza kontynentu południowoamerykańskiego, który otrzymał powołanie do swojej kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w 1978 roku. Trener na pewno nie żałuje decyzji, bowiem Kempes został królem strzelców turnieju, a miał duży wkład w zdobyciu tytułu mistrzowskiego przez Argentyńczyków.

Po dziś dzień ten piłkarz jest wychwalany pod niebiosa przez kibiców LOS CHES jako piłkarz, który na boisku oddawał serce dla klubu. Niewielu jest dzisiaj takich piłkarzy. Dzisiaj jeśli ktoś jest dobry to nie czeka, nie pomaga swoim słabszym kolegom, tylko dołącza do  najlepszych poprawiając również stan swojego portfela. Matador taki nie był - to prawdziwy wzór do naśladowania. Poza świetną grą Kempes sporą część pieniędzy przeznaczał na cele charytatywne. W necie można spotkać się z opiniami, że piłkarze choćby pokroju Kempesa to piłkarskie relikty czasów minionych, zabytki i cienie dawnej świetności. Ja się pytam kto dał tym ludziom prawo do takich osądów?! Dla wszystkich kibiców LOS CHES - Matador pozostanie pierwszoplanową postacią tego zespołu. Ja osobiście mogę stwierdzić, że cieszę się, iż mogę oglądać na DVD wyczyny tego piłkarza na boiskach nie tylko w Hiszpanii pod koniec lat 70 tych XX wieku, kiedy futbol naprawdę miał coś do zaoferowania poza pseudo-gwiazdami, które obecnie biegają po światowych stadionach. Aż żal, że Matador nie urodził się kilka lat później, bo nadal mógłby cieszyć oko swoją grą i profesjonalnym podejściem do gry. W dzisiejszym futbolu nie kupisz jakości i doświadczenia, a te walory posiadał w tamtych czasach ten znakomity Argentyńczyk.

 

.......