OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Finansowanie za pomocą pożyczek  (Przeczytany 3016 razy)

Offline lib

  • Administrator
  • Junior
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Finansowanie za pomocą pożyczek
« dnia: 22-03, 17:22:13 »

Jedną w metod pozyskiwania pieniędzy są pożyczki, oczywiście najprościej byłoby dysponować gotówką, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić.
Dlatego też banki oferują różne instrumenty od kart debetowych po pożyczki długoterminowe, czy też rachunki z miesięcznym saldem kredytowym. Korzystanie z tego typu rozwiązań pozwala na wejście w posiadanie produktów które chcemy posiadać. Zakup nowego telewizora, laptopa nie stanowi już dziś problemu nawet dla osób których miesięczne dochody nie są wysokie.
Mikropożyczki są oprocentowane zupełnie inaczej niż pożyczki na wyższe kwoty, na poziomie kilku procent jednak trzeba pamiętać o opłatach manipulacyjnych, ubezpieczeniu, oraz różnych opłatach które bank potrafi doliczyć do rachunku kredytowego.
Pieniądze można pozyskać w różny sposób, kolejna formą, są długoterminowe pożyczki pozabankowe, które pozwalają na uniknięcie dodatkowych kosztów, często oprocentowanie takich pożyczek jest niższe, jednak przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy, należy skontaktować się z prawnikiem oraz dokładnie przeczytać umowę pod kątem zapisów.
Pożyczka długoterminowa cechuje się optymalizacją stopy oprocentowania, jej procent zależy od długości trwania umowy oraz kwoty pożyczonych środków.
Za nim jednak zdecydujemy się na pożyczkę, należy przewidzieć a najlepiej policzyć w jakim czasie będziemy w stanie zwrócić pożyczone pieniądze. Każde obciążenie klient powinien dobierać do własnych możliwości w sposób umożliwiający wywiązania się z zobowiązań.
Należy również pamiętać że stopa oprocentowania pożyczki zależy również od stopy procentowej która publikowana jest przez Narodowy Bank Polski, na podstawie decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Obecna stopa procentowa 1,52% i obowiązuje od 2015 roku.

« Ostatnia zmiana: 22-03, 17:29:03 wysłana przez lib »

 

.......