OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Ogólnie o Orłach  (Przeczytany 50433 razy)

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
Ogólnie o Orłach
« dnia: 05-04, 13:11:17 »
Postanowiłem że taki temacik ogólny się napewno przyda ... ;)

Żewłakow ujawnia kulisy "afery samolotowej"

Były już kapitan reprezentacji Polski, Michał Żewłakow w rozmowie z dziennikiem Polska - The Times opowiedział o współpracy z Franciszkiem Smudą. Ujawnił także kulisy tzw. "afery samolotowej".

- Nie wiem, dlaczego mu nie pasowałem. Trener nie posiadł daru jasnego przekazywania myśli i nigdy wprost nie powiedział, o co mu chodzi. Do momentu tego feralnego lotu z Kanady nie było żadnych problemów - wyjaśnia Żewłakow.

- Wracałem na swoje miejsce i zauważyłem, że trener Smuda stoi nad Arturem Borucem i stanowczo mówi, że jest niezadowolony z jego zachowania. Kiedy się zbliżyłem, zapytałem, o co chodzi. Wtedy odniósł się też do mnie. Odparłem, że jedyną osobą w tym gronie, która wygląda na zdenerwowaną i podnosi głos, jest on - opowiada.

- Nie podrywaliśmy stewardes. Na pewno nie piliśmy wina z buteleczek, jak głosi legenda. Może nie były to ekskluzywne kieliszki, tylko plastikowe, ale jednak kieliszki. Rozmawialiśmy z 53-letnią Polką, która mieszka w Indiach i nam o tym kraju opowiadała. Owszem, chodziliśmy po pokładzie, bo nie da się usiedzieć w jednym miejscu przez osiem godzin lotu. Zapewniam, że do żadnych gorszących scen jednak tam nie doszło - dodaje.

Żewłakow ostro podsumował Smudę. - On nie chce indywidualności, ludzi, którzy mają jakąkolwiek charyzmę, czy takich, którzy mają cokolwiek do powiedzenia. To on ma być największą gwiazdą tej drużyny, reszta ma siedzieć cicho - mówi.

No szczerze się zgodzę z Zewłakowem który ma coś w głowie ... watpie aby niewiem oni tam uprawiali jakiś sex :D Smuda zrobił się gwizdą tylko i wyłacznie przez nas ... każdy na początku prawił jak on dobrze bedzie kierował Reprą a co ja widze to co spotkanie to nowe mordy niewiadomo skąd  :D Unosi się dumą i niepowołał Boruca a Żewłakow jedynie zagrał dla ideowej nagonki aby się dziennikarstwo uciszyło... szkoda mi jedynie Żewłakowa i Boruca grają świetną piłkę w klubach i jeden zrezygnował a drugi niema co liczyć na powołanie do kadry ...

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: Ogólnie o Orłach
« Odpowiedź #1 dnia: 05-04, 15:29:11 »
Smuda zrobił się gwizdą tylko i wyłacznie przez nas ... każdy na początku prawił jak on dobrze bedzie kierował Reprą
Musze się z tym w zupełności zgodzić. Po sukcesach z Lechem Poznań wydawało mi się, że Smuda jest doskonałym kandydatem na trenera reprezentacji. Miał chłop charyzmę i potrafił podejmować decyzje sprzeczne ze wszystkimi, co bardzo często wychodziło mu na dobre. Nie wiem co się stało, gdy dołączył do reprezentacji, ale tam nie radzi sobie w ogóle. Porównując go do Benhakeraa to ten drugi cuda sprawiał, że Polska odnosiła ( tyle ) zwycięstw. Może fakt, że został mianowany trenerem zaspokoił jego ambicję i poprzestał wkładać serce w to co robi.
Albo jest też inny powód dlaczego nasza reprezentacja radzi sobie tak słabo.
Bo to Nasza reprezetnacja.

p.s przed chwilą jadłem obiad i znalazłem się przypadkowo przed TV.
Zaskoczyło mnie jedno: od kiedy Biedronka jest sponosorem reprezentacji Polski?;o
Smuda w ich reklamie? - mówie: co się dzieje?
« Ostatnia zmiana: 05-04, 15:55:15 wysłana przez hifi »

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05-04, 16:59:27 »
p.s przed chwilą jadłem obiad i znalazłem się przypadkowo przed TV.
Zaskoczyło mnie jedno: od kiedy Biedronka jest sponosorem reprezentacji Polski?;o
Smuda w ich reklamie? - mówie: co się dzieje?

No już dawno o tym prawiono i się wyśmiewano :P Ale mówiąc szczerze gówno mii robi kto tak wszystkim płaci... dobrze że ktoś chce w jakiś sposob promować taką Reprezentacje... niewiem ale chyba Repra Francji ma za sponsora Tesco ? cos w tym stylu i jakoś zyją wiec ...
Reklama ze Smudą wymiata i zarazem ukazuje całą osobowość Smudy... trzeba sprawdzić wszystkich :D

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08-04, 14:28:50 »
Smuda: Ja mam trudniej

Selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda stara się znaleźć wyjaśnienie słabej dyspozycji prowadzonej przez niego drużyny. - Nie jest łatwo zbudować w Polsce kadrę. Mam trudniej niż ktokolwiek przede mną, bo Engel brał 80 proc. piłkarzy z drużyny Wójcika, Janas - Engela, Beenhakker - Janasa. Ja zacząłem praktycznie od zera - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

- Nie ukrywam, że Arboleda i Perquis to para, którą widzę w jedenastce, ale na razie nie ma o czym mówić. Tak samo dobrze poradzimy sobie z Arkadiuszem Głowackim, Grzegorzem Wojtkowiakiem czy Tomaszem Jodłowcem -  dodaje.

Smuda skomentował także ostatnią aferę w kadrze, o której poinformował Fakt. - Nie mamproblemów z zawodnikami, jeśli pan chce wracać do afery "bunga-bunga" na zgrupowaniu, odpowiem: wierzę piłkarzom. Za chłopakami, których teraz mam, wskoczę w ogień. Koniec i kropka - kończy.

Smuda to ściemniacz konkretny... teraz zakrywa się tym że inni mieli lepiej czy gorzej , śmiac się chce ! :D Ludzie ja niejestem trenerem a bym skomponowal taką ładną 11 że głowa boli... taka jest prawda że chłop niewie co zrobić z tyloma powołanymi zawodnikami z której większa połowa nie nadaje się do gry w Reprezentacji.  ;) Najlepsze jest w tym to że Smuda teraz sobie wymyślił że Engel, Janas czy Leo mieli lepiej... mieli lepiej bo nie bawili się w ciuciu babke tylko ustalili konkretny skład i to szlifowali i wyszła piękna 11... Smuda chciał zrobić z nas Hiszpanię grającą z pierwszej i ogólnie ograną ale niestety chłopie weź się obudz z tego snu i szlifuj to w czym byliśmy świetny czyli kontrataki  :) Co wy sadzicie ?

admin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 09-04, 11:02:34 »
szlifowali i wyszła piękna 11...
Taka piękna to ona nie była. Ale fakt, że za czasów Leo byliśmy w rankingu Fifa 17 z tego co pamiętam i potrafiliśmy ogrywać takie marki jak choćby Portugalia. Smuda zrobił z reprezentacji hotel. Jeden zawodnik dostaje pokój na jeden dzień (mecz) inny na więcej, co chwile przyłażą i wyłażą inni.
Jak tamci mieli łatwiej to Smuda mógł wziąć kadrę i "myśl" trenerską po Leo, a nie robić bajzel.

Mimo iż bardzo chciałbym, to jednak wiem że nic z tej kadry nie będzie, ani teraz ani na Ojro 2012... a później się zobaczy.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 09-04, 23:01:58 »
Chodzi także w tym wszystkim o to że wczesniej Trenerzy opierali się na sprawdzonych i uznanych markach Polskich... za dużo nie świrowali w poszukiwaniu nowych twarzy, jedynie za Leo bawiono się w taki bajzel ale były efekty i nie zabawa że wyszuka sie mesjasza Repry jak jest za Smudy.

Zresztą duzo czynników wpływa na to że Smuda kopie pod sobą dołki... :D

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 16-05, 11:19:32 »
Wypada pogratulować Ludo Obraniakowi zdobycia ze swoim zespołem OSC Lille Pucharu Francji - wszak w Paryżu pokonał PSG strzałem z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy tak samo jak w meczu kadry Polski z ekipą Wybrzeża Kości Słoniowej. Wchodzi najczęściej na końcówki spotkań, nieraz pokazując swoją wartość jako piłkarz o sporych umiejętnościach. Szkoda tylko, że w naszym kraju więcej jest jego przeciwników niż zwolenników do gry z Orłem na koszulce. Gol i to wykonany w stylu który rzadko ostatnimi czasy ma miejsce z takiego ostrego kąta jak w Paryżu z PSG jestem więcej niż pewien, że dodatkowo zareklamowało Polaka. Wątpię aby Ludo kolejny sezon godził się na grę jako zawodnik wchodzący do gry z ławki na końcówki w nowym sezonie dla Lille. Są chętni do pozyskania tego gracza i sam piłkarz wie, że aby dalej piłkarsko się rozwijać MUSI zmienić otoczenie czego mu z całego serca życzę. Warto chłopaka wspierać a nie obrzucać Go mięsem jak pewnie zauważyliście na innych forach ma miejsce.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 16-05, 19:29:44 »
Ludo mi jest obojetny... jest człowiekiem którego można zastąpić a daleko nie trzeba szukać > Małecki. :) Zresztą jego umiejetności to już inna kwestia gośc w tym sezonie nie pokazywał najlepszej dyspozycji .. a sprawa z Reprą to także inna sprawa bo w niej nie ma konkretnych "partnerów". Oczywiście przeprowadzka i regularne wystepy pomoga Obraniakowi jak i Reprezentacji.
A co do bramki... świetna i można oko zawiesić  ;)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 18-05, 10:09:40 »
Jak sami dobrze wiecie niedługo kadra Smudy zagra towarzysko z "kadrą D" Argentyny i rezerwami kadry Żabojadów, a ceny za bilety są delikatnie rzecz biorąc...wzięte z kosmosu. Ktoś tam w PZPN-ie chyba "pomylił szambo z perfumerią". Tłumaczenie, iż cytuję..."Bilety nie są tanie, bo zależy nam, by zamiast chuliganów na mecze przychodziły rodziny z dziećmi" to jakiś żart. Z całym szacunkiem, ale dla większości zwykłych kibiców nawet koszt najtańszych biletów w kwocie 90 zł.od osoby to kpina i najzwyczajniej w świecie robienie sobie z Nas mułów bagiennych. Do kosztu biletów 4 osobowej rodziny trzeba doliczyć jakąś kiełbaskę,colę - to wtedy wypad na mecz średnio zamożnej rodziny wyniesie nawet 350 złotych. Może dla całego PZPNu to małe pieniądze, ale na Boga - to jest złodziejstwo przez wielkie Z!!! Słychać nawoływania na wielu forach do bojkotu gry kadry (pewnie się to uda połowicznie wszak w Gdańsku na będącym na ukończeniu stadionie oczekują kibice w Trójmieście) podobnie jak to miało miejsce w 2009 roku, kiedy na skutek zorganizowanej akcji kibiców mecz ze Słowacją na 50-tysięcznym Stadionie Śląskim oglądało nieco ponad 4 tysiące widzów - głównie naszych południowych sąsiadów. Powiem tylko tyle, że pazerność na pieniądze jest najbardziej oczywistym grzechem ludzi z piłkarskiej centrali. "Beton" opiera się na żerowaniu na pieniądzach ludzi, którzy codziennie uczciwie pracują za czasami minimalną płacę. Gdzie tu sens, a gdzie logika do cholery?!

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 25-05, 11:47:31 »
Dziwią mnie trochę kolejny raz narzekania na Ludo Obraniaka. Teraz m.in.jeden ze znanych dziennikarzy sportowych ma za złe Ludovicovi, że nie pojawi się na zgrupowaniu mimo powołania do kadry. Chodzi o to, że w okresie kiedy będziemy grali z "kadrą D" Argentyny to jego małżonka będzie spodziewać się narodzić ich maleństwa. To zbrodnia, że Ludo chce być przy narodzinach swego dziecka?! Widać ten dziennikarzyna niema własnych pociech. Może w takim wypadku "pajacyk" Franz wypróbować innego gracza na pozycji na boisku zamiast Obraniaka. Brak słów.

admin

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 25-05, 11:59:58 »
A Smuda będzie na zgrupowaniu? Czy może w Kanadzie na grillu? ;)

Ludo ma święte prawo być przy swojej żonie w takiej chwili. To poniekąd podobny przykład jak Michał Gołaś, który do wczoraj jechał w Giro d'Italia. A wycofał się bo w sobotę bierze ślub. I jakoś nikt nie robi szumu. Było wiadome przed Giro, że tak będzie, dyrektorzy Vacansoleil mu pozwolili. Na Giro zrobił swoje, był w ucieczkach (co na pewno lubi brytyjski komentator Eurosportu - David Harmon, którzy zawsze strzeli opowiadanie o Gołasiu i o tym jak w Polsce nie było Eurosportu ;)), a teraz ma wolną rękę bo przed nim jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Tak samo jak przez Ludoviciem.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 25-05, 12:06:32 »
Dobrze to stary ująłeś. Niestety w futbolu rządzi jakaś paranoja jeśli idzie o sprawy "rodzinne".

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 25-05, 15:01:20 »
Obrniak powinien sobie odpocząć tak czy inaczej. Ostatnie kolejki w Ligue 1 były w jego wykonaniu świetne. Nawet został mianowany do 11 kolejki.
A to za sprawą dwóch bramek, które bądź co bądź zadecydowały w pewnym stopniu o zwycięstwie jego drużyny we francuskiej ekstraklasie, ba nawet zdobycie z Lille podwójnej korony.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 26-05, 10:41:56 »
Niestety muszę troszkę "naskoczyć" na selekcjonera. Czytając nazwiska NIEKTÓRYCH powołanych przez niego piłkarzy niestety zauważam, że popularny Franz troszkę za długo ostatnimi czasy przebywa na słonku bez czapeczki. Autentycznie Smuda walnął sobie ze "śrutówki w stopę". Od dawna już dołował niestety formą wypowiedzi i stylem jaki prowadził kadrę. Teraz powołuje graczy którzy mają choćby postawione zarzuty prokuratorskie związane z korupcją a których jak sami dobrze wiecie na początku pracy w kadrze obiecywał, że PRZENIGDY takich graczy nie powoła bo BRZYDZI się takiej formie rywalizacji. Delikatnie ujmując - pan Smuda w moich oczach stracił szacunek. Niestety.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 26-05, 16:20:49 »
A czego możesz oczekiwać od człowieka jak to pan Jan Tomaszewski ujął "po szkole zawodowej"  :P
Ale już tak na serio. Lubie Franza . Choć naobiecywał dużo i się z tego nie wywiązał , to zwalnianie go rok przed mistrzostwami raczej nie ma sensu . No powiedzmy sobie szczerze . Smuda już jakąś tam jedenastkę ma . Wiemy ,że Szczęsny będzie pierwszym (sorry ,ale trudno będzie podatnemu na kontuzję Fabiańskiemu go wyrzucić ) Piszczek do pierwszy prawy obrońca  przed nim Błaszczyk , na lewą flankę Ludo Obraniak , a w ataku Lewy no i Jeleń lub Broziu . Choć ja bym chętnie sprawdzał Kucharczyka , bo chłopak robi furorę w Legii . Gorzej ze środkiem obrony , bo Glik raczej do kadry się nie nadaję , a próżno kogokolwiek szukać . Na środku pomocy widzę Murawskiego i kogo .. Dudka ? Choć dodajmy ,że Pan Franciszek chce zrobić środek obrony Perquis &Arboleda

.......