OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Serie A - Sezon 2010/11  (Przeczytany 8975 razy)

admin

• Gość
Serie A - Sezon 2010/11
« dnia: 31-01, 11:42:53 »
Wątek w którym możemy dyskutować o najciekawszych wydarzeniach rozgrywanych kolejek we Włoskiej Serie A, wynikach, ciekawostkach, etc.

22. kolejka Serie A za nami. Chyba najciekawszym "zjawiskiem" tej kolejki był nowy nabytek Interu - Giampaolo Pazzini, który w swoim debiucie strzelił dwa gole i wywalczył rzut karny dający zwycięstwo 3:2 nad Palermo. Szkoda, że sam Pazzini nie wykonywał tego karnego, bo to by dopiero było coś - hattrick w debiucie. Swoją drogą jednak Inter powinien przegrać ten mecz. Tyle okazji które miał Javier Pastore w tym meczu to aż żal nie wykorzystywać (rzutu karnego też nie wykorzystał).
Kolejna fajna sprawa, dla mnie, to nokaut w wykonaniu Napoli na Sampdorii. Hattrick Cavaniego, nowego króla strzelców Serie A i Napoli już na drugim miejscu w lidze z przewagą trzech punktów nad Lazio i stratą czterech do Milanu.
A skoro już o Milanie to tu bez niespodzianek - 0:2 na wyjeździe z Catanią.
Natomiast Stara Dama w kryzysie, bo przegrywa u siebie 1:2 z Udinese. I to Juve pogrąża jeden z moich ulubieńców (niedoszły gracz Interu) Alexis Sanchez, który chwilę przed 90 minutą meczu dostaje czerwoną kartkę.
Czołówka  tabeli wygląda następująco:

1.   Milan       47   
 2.   Napoli      43   
 3.   Lazio       40   
 4.   Inter       38   
 5.   Roma      38   

Offline LionelPL

• Trampkarz
  • *
Odp: Serie A - Sezon 2010/11
« Odpowiedź #1 dnia: 19-02, 21:46:56 »
Inter traci kontakt z czołówką.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03-04, 12:27:24 »
Na wczorajsze derby czekałem już od dłuższego czasu. Dwie drużyny z samego szczytu tabeli, spotkanie, które może przesądzić o zwycięstwie w lidze. Oczekiwałem walki, wielu bramek i zaciętości z obu stron. Niestety otrzymałem za przeproszeniem kupę. Spotkanie jak najbardziej jednostronne, Milan robił co chciał na boisku. Inter zamiast podjąć walkę to posuwał się do nieczystych zagrań, a o piłkarskiej finezji można było zapomnieć. Szkoda, bo to mogły być na prawdę piękne derby. A tak 3:0 dla Milanu, 2 czerwone kartki i nudy na boisku.

Offline Kruszec

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 07-06, 21:01:53 »
Milan na pierwszym miejscu w tabeli, no postarali się i oczywiscie wszysko dzieki grze Robinho i Ronaldinho. Szkoda że nie doszli tak wysoko w lidze Mistrzów  ;)
Napoli coraz bardziej szuka tej przepustki do lepszego świata piłkarzy oczywiście kosztem Interu Mediolan.
Lazio Rzym trzyma formę nie ma co mówić.
Inter, największy błąd w tym sezonie i ogromne zaskoczenie wszystkich szejków którzy stracili miliony iż ta drużyna nie sięgneła po puchar.
Roma oczywiście na czele z bardzo doswaidczonym kapitanem a mianowicie z Totti'm. Ta osoba ma duży wpływ na innych graczy. Liczy się nawet jako rankingowo z trenerem, gdyż sam Totti uczy innych, (a nawet czasem trenera ???) jak obchodzic się z piłką. Co sezon wysoko stawiają poprzeczkę.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 08-06, 23:49:11 »
Milan wygrał bo zaszlał w okienku transferowym i to było kluczowe... niema co mydlić oczu że wygrali dzięki wspaniałości trenera :D Co do następnych drużyn... Napli pokazało jak wydac mało a zyskac bardzo dużo jak i Udina co jest dla mnie zaskoczeniem. Szkoda że moje Juve dało ciała..ale czas leczy rany i mam nadzieje ze nowy trener bedzie miał głowę na karku i coś skomponuje.
Co do Interu... wtopili początek i się zemściło  :D

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 08-08, 09:28:37 »
Niedługo po letniej przerwie Serie A wraca do ligowego grania, a ów rozgrywki są targane aferami, na przemian korupcyjnymi i  hazardowymi. Słabnący poziom sportowy i kiepska gra reprezentacji narodowej powodują spadek w rankingu UEFA. Ostry zjazd w  dół rozpoczął się tuż po zdobyciu przez Włochy złotego medalu na mundialu w Niemczech. Trwa do dziś. Miejmy nadzieję, że  już niedługo. Włoska piłka krwawi, niestety coraz mocniej. Potrzeba ratunku i to możliwie jak najszybciej. Jednym z głównych mankamentów jest to, że  kibice spoza Włoch postrzegają Serie A jako ligę kombinatorów, krętaczy, sprzedawczyków…Jednak warto zaznaczyć, że nie jest tak źle, jak się wydaje. Trzeba zauważyć, że przebudowa Milanu, Juventusu, Romy, Napoli czy też Lazio dobrze wróżą samym klubom, a to nie powinno wyjść im bokiem. 3majmy kciuki za włoski futbol.

.......