OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Giroud spragniony kolejnych sukcesów  (Przeczytany 3348 razy)

Offline lib

• Administrator
  • Junior
  • *
Giroud spragniony kolejnych sukcesów
« dnia: 16-07, 17:12:30 »
Francuzi póki co szturmują tabelę grupy E, ostatnio wysoko pokonując Szwajcarię. Znany z Arsenalu napastnik Olivier Giroud liczy na kolejne podboje.

Les Bleues wygrali obydwa spotkania w swojej grupie, ostatnio wysoko pokonując drużynę Szwajcarów . Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Giroud, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddając celną 'główkę' w stronę bramki rywali.

Napastnik Arsenalu nie tylko ustrzelił swojego pierwszego gola w Pucharze Świata, ale zdobył także 100. gola w historii występów francuskiej kadry w mistrzostwach. Podopieczny Didiera Deschampsa był oczywiście bardzo dumny z osiągnięcia.

"Jestem bardzo dumny, że udało mi się ustrzelić setnego gola dla Francji w Pucharze Świata. Odśpiewując Marsyliankę przed rozpoczęciem meczu prawie sie popłakałem, emocje były zbyt wielkie. To było jak spełnienie dziecięcych marzeń, nie możemy na tym poprzestać", powiedział.

"Jesteśmy zadowoleni, mecz ze Szwajcarią był dla nas wielką radością. Zespół był gotowy na wykonanie zadania. Nie wyobrażałem sobie takiego początku Mistrzostw Świata. Strzeliliśmy osiem bramek, jest wspaniale", dodał.

Ostatni mecz Giroud i spółka rozegrają przeciwko Ekwadorowi, który rywalizuje ze Szwajcarami o drugie miejsce w grupie. Spotkanie zaplanowano na 25 czerwca.

"Chcemy ukończyć fazę grupową na pierwszym miejscu i uniknąć starcia z gigantami w kolejnej rundzie. Musimy dokończyć zadanie w starciu z Ekwadorem", zapowiedział Giroud.

Snajper liczy, że dobry występ w Pucharze Świata pozwoli mu się rozwinąć i przyniesie efekty także w czasie gry w klubie. Giroud przyznał, że w swojej grze stara się stosować do porad, jakich udziela mu trener Kanonierów Arsene Wenger.

"Muszę być bardziej zdecydowany w polu karnym, ale także bronić swojej pozycji. Trzeba od siebie dużo wymagać i szukać miejsca przed bramką. Co najmniej raz w tygodniu pracuję samodzielnie nad strzałami. Robiłem tak, odkąd tylko dołączyłem do Arsenalu.

"Trener Arsene Wenger często udziela mi poraz po meczach, rozmawiamy o szansach na bramki. Według niego, moja gra nie jest dość złożona. Moje akcje jest zbyt łatwo odczytać, muszę grać w bardziej skomplikowany sposób", stwierdził.

Jak na razie, typy na mundial wskazują na wysokie szanse Francji na dotarcie co najmniej do ćwierćfinału, co w porówaniu na katastrofy z RPA byłoby niesamowitą poprawą. Naturalnie, byłaby to także okazja na dłuższą grę dla Giroud, który widzi w tym także szansę na poprawienie swojej pozycji w trakcie negocjacji kontraktowych z Arsenalem.
« Ostatnia zmiana: 16-07, 17:16:13 wysłana przez lib »

.......