OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Paris Saint-Germain F.C.  (Przeczytany 36914 razy)

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
Paris Saint-Germain F.C.
« dnia: 04-02, 18:17:55 »

Francuski klub piłkarski z siedzibą w Paryżu, rozgrywający mecze na stadionie Parc des Princes. Założony został w 1970 i aktualnie występuje w rozgrywkach Ligue 1. Drużyna należy do najbardziej utytułowanych w swoim kraju, mając na koncie m.in. dwa mistrzostwa Francji, siedem Pucharów Francji oraz Puchar Zdobywców Pucharów.
« Ostatnia zmiana: 12-07, 00:28:02 wysłana przez Yascarr »

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Paris Saint-Germain F.C.
« Odpowiedź #1 dnia: 04-02, 23:46:13 »
W lidze europy idzie im naprawdę nieźle, wyszli w końcu na 1. miejscu wyprzedzając takie firmy jak Sevilla i Borussia, czyli głównych faworytów. W Ligue 1 też bardzo dobrze, są na 2. miejscu.

Adrian

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 05-02, 08:32:40 »
Skład mają fajny. Doświadczenie ( Giuly, Rothen ) z kilkoma zajefajnymi młodymi grajkami jak Sakho.

admin

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 05-02, 11:54:43 »
Lubie PSG. Mieli w swojej historii kilku naprawdę wybitnych graczy. Z Ronaldinhem na czele, przez Georga Weah, Paulete, Anelke...
Jeszcze kilka lat temu trenował ich jeden z moich ulubionych trenerów - Gérard Houllier.
Teraz, jak wspomniał, Adrian mają bardzo ciekawy skład z kilkoma znanymi nazwiskami. Myślę, że mogą w tym sezonie dogonić Lille i zagarnąć im Mistrzostwo.
W Le czeka na nich teraz dosyć łatwy przeciwnik - BATE Borysow. Mogą dużo ugrać i tu i tu.

Offline bramkostrzelny

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 12-02, 21:52:47 »
Tyle zmarnowanych okazji na powiększenie przewagi w ligowej tabeli i stabilizację na fotelu wicelidera PSG nie miało już dawna. Dzisiaj znów przyplątał się niespodziewany remis. Piłkarze z Paryż stają się być mistrzami niewykorzystanych okazji.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #5 dnia: 12-02, 23:44:09 »
PSG dzisiaj tylko remis chociaż myślałem, że będą 3 pkt i to łatwe. W 1/16 LE zagrają teraz z BATE, które dzisiaj uległo w sparingu z... WISŁĄ!

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 26-06, 12:07:43 »
Adebayor trafi do PSG?

Manchester City nie zamierza zatrzymywać na kolejny sezon Emmanuela Adebayora i wszystko wskazuje na to, że Togijczyk, który spędził ostatnie miesiące na wypożyczeniu w Realu Madryt, zostanie sprzedany do innego klubu.

Sam napastnik z chęcią pozostałby na Santiago Bernabeu. Włodarze Królewskich nie zamierzają jednak wydawać na Adebayora 16 milionów euro. Gotowi przeznaczyć taką kwotę pieniędzy są natomiast włodarze Paris Saint Germain oraz Olympique Marsylii.

Faworytem do zakontraktowania 27-letniego napastnika jest klub ze stolicy Francji. PSG zostało w ostatnim czasie wykupione przez katarskich inwestorów i wydanie 16 miliomów euro na transfer Adebayora nie powinno stanowić większego problemu

Kasa jest wiec co tu duzo myślec... Real i inne wielkie marki mają dużo niespełnionych gwiazd do zaoferowania za małe pieniądze  ;) PSG na dzień dzisiejszy dysponuje konkretną kapuchą i mogą zaszaleć na rynku transferowym... mam nadzieje że zobaczymy znów ten zespolik w LM.

admin

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 26-06, 12:48:34 »
Cholera Ci katarscy inwestorzy teraz szturmują europejski rynek piłkarski, że hej. Czytałem też że PSG polowało na Eto'o z Interu. A Adebayor by moim zdaniem znakomicie wkomponował się w ekipę z Paryża.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #8 dnia: 26-06, 19:45:36 »
Ja myślę, że razem z Hoarau stworzyliby super parę napastników. Adebayor jest silny, wysoki, potrafi się przepchnąć w polu karnym, Francuz jest bardzo podobnym napastnikiem. Natomiast PSG chyba poważnie myśli o zakwalifikowaniu się do LM w przyszłym sezonie.

admin

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 26-06, 20:06:08 »
Co więcej czytam własnie że szejkowie mogą wyłożyć 50 milionów € na Javiera Pastore. Chcieli także Kake, ale ten nie ma zamiaru grać we Francji.
Szkoda, że Katarczycy nie interesują się polską ligą ;)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #10 dnia: 26-06, 20:54:48 »
Nie wiem jak ty Mef, ale ja liczę że niedługo zobaczę towarzyski mecz Malaga kontra PSG. :P

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 04-07, 00:11:08 »
PSG chce Taarabta

Paris Saint Germain zaoferowało 10 milionów funtów Queens Park Rangers za pomocnika Adela Taarabta. 22-letni piłkarz był czołowym zawodnikiem drużyny z Loftus Road w poprzednim sezonie.

Dzięki świetnym występów na zapleczu Premier League, zawodnik zwrócił na siebie uwagę wielu klubów. Ostatnio Taarabt był łączony z Chelsea i Arsenalem, ale teraz do walki o jego sprowadzenie włączyło się PSG.

Reprezentant Maroka jest podobno priorytetem transferowym dla przedstawicieli PSG.

Zawodnik zrobił totalną furorę w Europie swoimi występami ... mam nadzieje ze QPR niebedzie glupie i wyciagnie jeszcze więcej kasy za taego młodego zawondika ;D PSG to dobry klub na rozwiniece skrzydeł... napewno by znalazł miejsce w składzie...

Offline Seba13

• Junior
  • *
  • iG i SF na wieki
« Odpowiedź #12 dnia: 05-07, 15:35:45 »
Zrobił furorę w Europie występami na zapleczu Premiership? Furorę może zrobił, ale nie w Europie. Na to przyjdzie jeszcze czas. Był w Tottenhami, gdzie nie spełnił pokładanych w nim oczekiwać i w QPR nie mając takiej presji na sobie pokazał się z bardzo dobrej strony. Wydaje mi się, że jest za duży 'bum' na niego. Jeszcze nic super nie pokazał, aczkolwiek w lidze francuskiej pewnie by się odnalazł.

PSG może w końcu zacznie coś grać, wcześniej mieli problemy finansowe, nigdy nie mogli dobrze zagrać cały sezon. Wprowadzają co sezon ciekawych wychowanków, a taka interwencja katarskich działaczy moze to zablokowac, no ale jednak paryżanie chyba chcą, żeby ich klub zdobywał trofea. A takie transfery zawodników pokroju Adebayora czy Taarabta to naprawdę porządne wzmocnienia by były. No, ale jednak to tylko plotki.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #13 dnia: 25-07, 22:21:21 »
Jeremy Menez pożegnał się z włoską Romą. Francuz związał się umową z Paris Saint Germain. Zawodnik złożył podpis pod trzyletnim kontraktem.

Zdaniem francuskiej prasy, PSG przeleje na konto Giallorossi 8 mln euro. Ekipa z Paryża oficjalnie poinformowała o finalizacji tej transakcji.

- Trochę żal opuszczać Rzym, ale podjąłem decyzję z myślą o mojej karierze. Transfer do PSG to dla mnie zaszczyt - powiedział Menez.

Wielka szkoda. Mój ulubiony zawodnik z Serie A i reprezentacji Francji odchodzi do (nie ma co ukrywać) słabszego klubu.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 26-07, 17:29:31 »
PSG to perspektywiczny klub i napewno się chłopak odrodzi... bo mówiąc szczerze w Serie A fajerwerków nie było i zarazem nieporozumienia z Romą robiły swoje ;) Sądzę że we Francji się chłopak rozwinie konkretnie ...

.......