OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Tottenham Hotspur Londyn  (Przeczytany 35603 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: Tottenham Hotspur Londyn
« Odpowiedź #15 dnia: 13-06, 10:23:28 »
Swoje zdanie na forum odnośnie Friedela powiedziałem i zdania nie zmienię. W prasie angielskiej przewijają się praktycznie codziennie nazwiska piłkarzy którzy mają wzmocnić Koguty. Co nazwisko to dziwię się, że ludzie w te farmazony wierzą. Tak naprawdę ten zespół nie potrzebuje zbyt wielu transferów. Spora część młodych piłkarzy wraca z wypożyczeń z innych zespołów. Czas dać na Boga szanse gry w zespole takim piłkarzom jak Jamie O'Hara, Jack Livermore, Danny Rose, Andros Townsend, Kyle Walker, Ryan Mason czy też John Bostock. Nie potrzeba w Tottenhamie piłkarzy którzy uważają się za półbogów. Więc jeśli nie podoba się kilku piłkarzom rola zmienników w zespole to proszę bardzo - nikt ich w klubie nie będzie trzymać na siłę, a parę groszy w klubowej kasie się przyda. Niemal pewne odejście zwłaszcza pupili kibiców czyli Bale'a i Modricia (o których biją się dwa kluby z Manchesteru i ekipa Chelsea) byłoby stratą "nie do zalepienia" więc tym bardziej chyba warto w końcu zaufać naszym młodym piłkarzom nawet kosztem walki tylko w środkowej części tabeli w nadchodzącym sezonie.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14-06, 10:08:24 »
Na potwierdzenie Twoich słów można przeczytać opublikowany kilka dni temu wywiad z Redknapp'em, który zaoponował do swoich zawodników o pozostanie w drużynie a i sam mówi, że raczej ani Bale ani Modrić nie opuszczą murów White Hart Lane. A przynajmniej będzie się starał, aby tak się stało. Chce, aby drużyna z poprzedniego sezonu pozostała na swoim miejscu a on mógł ciągle dalej z nią pracować. To moim zdaniem jest bardzo dobra taktyka. Zgranie drużyny to podstawa, a ciągle transfery, wymiany składu, czasem od podstaw to głupota. Wystarczy spojrzeć na Real Madryt. Co rok zakupują nowych "świetnych" zawodników, ale kuleją jeśli chodzi o zdobywanie trofeów.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 14-06, 10:55:11 »
Masz sporo racji w tym co piszesz. Żeby naprawdę coś osiągać nie tylko na krajowym ogródku warto "cementować" obecny skład. Nie tylko przykład z Realem Madryt pokazuje, że kupowanie co chwilę nowych graczy wychodzi danemu zespołowi na dobre. W każdym razie skład Tottenhamu jest naprawdę przyzwoity i nie potrzeba tak naprawdę nowych twarzy. Sporo piłkarzy wraca z wypożyczeń (głównie młodzieżowców) więc jeśli tylko Redknapp da im szanse gry to naprawdę może to być dla Spurs kolejny dobry sezon w Premiership czego sobie i wszystkim kibicom Tottenhamu życzę ;D ;D

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 27-06, 10:10:25 »
Nie ma dni, aby o Kogutach nie wspominano nie tylko w angielskiej prasie. Do niedawna (3,4 lata temu) o tym klubie w Polsce poza wąską grupą jego fanatyków nie słyszał niemal nikt. Teraz wokół klubu zbiera się sporo ludzi którzy są mu wierni. Szkoda tylko, że władze klubu mając naprawdę znakomitych i utalentowanych młodych piłkarzy po raz kolejny pozbywają się ich. Jamie O'Hara został wykupiony przez Wolverhampton gdzie od stycznia tego roku Jamie był wypożyczony. Nie rozumiem jak Boga kocham decyzji władz Tottenhamu którzy pozbyli się za niecałe 5 mln.funtów tego chłopaka. To prawdziwy wojownik i gracz od typowo "czarnej" roboty w środowej części boiska. Znakomity następca Modricia który prosi włądze klubu o transfer do innego klubu. Brak O'Hary przy równoczesnym niemal już pewnym odejściu Modricia praktycznie pozbawia Nas "zębów trzonowych" na murawie w środkowej części boiska. Wracając do Jamie O'Hary to chłopak który jest ceniony za zaangażowanie i poświęcenie. Ma wielkie serce do gry, jest waleczny, świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Na forum Wolves nikt nie płacze że zapłacili za dużo, wręcz przeciwnie ciężko im jest wyobrazić sobie inny realistyczny transfer perspektywicznego młodego anglika w tej cenie i z takim dobrodziejstwem inwentarza jaki ma swoim bagażu O'Hara. Nie wierzę, że pozbyto się tego chłopaka z zespołu. Jego brak odbije się zespołowi olbrzymią czkawką.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 27-06, 19:22:45 »
To, że liczba fanatyków rośnie wraz z sukcesami drużyny to nic dziwnego. Ludzie bardzo lubią kibicować drużynom, które choć nie są najlepsze i rzadko są faworytami to stać ich na bardzo dużo.
I tu wchodzi rynek transferowy i owa sukcesywność Kogutów. Niestety po ukazaniu tak wielu talentów w drużynie było niemal pewnym, że kilku z tych "najlepszych" opuści drużynę, przenosząc się do bardziej perspektywicznego zespołu. Oczywiście nie uważam, że Tottenham nie ma perspektyw na wygrywanie, bo jak najbardziej ma. Taka po prostu kolej rzeczy. W piłce nożnej bardzo liczy się pieniądz. W 90 % to on gra pierwsze skrzypce. Co do opuszczenia WHL przez O'Harego i Modrica. Trzeba się cieszyć, że to tylko oni odchodzą bądź mają odejść. Faktycznie byli podstawowymi zawodnikami, w szczególności ten drugi, ale liczy się najbardziej to, że zostaje Bale, Lennon, VdV ...

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 28-06, 09:23:05 »
To prawda. Transfery są nieodzowną częścią futbolu i niema co do tego wątpliwości. Mnie martwi tylko to, że władze klubu które jeszcze 3 miesiące temu twierdziły, że będą w końcu stawiać na młodych piłkarzy teraz zmieniają swoje zdanie jak politycy. To powiem szczerze robienie sobie z Nas jaj.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 19-07, 10:29:11 »
W końcu władze mojego Tottenhamu przestały działać "po dziadowsku" biorąc piłkarzy o uznanych nazwiskach i ściągnęli z włoskiej Sieny młodego gracza Wybrzeża Kości Słoniowej - Souleymane Coulibaly'ego.
Mówi się od pewnego czasu o nim "Nowy Drogba", jednak ja staram się unikać takich przydomków, bo każdy piłkarz ma swoje nazwisko.
Coulibaly to niewysoki napastnik, popisujący się świetnym wykończeniem oraz strzałem z daleka. Niewątpliwie zapowiada się na snajpera światowego formatu. Skoro takie opinie można przeczytać o tym młodziku np. we "France Football" to już o czymś świadczy.
Tym bardziej cieszy mnie to, że Tottenham dokonał tego transferu kupując tego piłkarza po MŚ do lat 17 w Meksyku, gdzie w jedynie 4 meczach ten chłopak zdobył aż 9 bramek, czym zdobył tytuł króla strzelców tego turnieju. Mimo dość krótkiej przygody Wybrzeża w tym turnieju Souleymane mógł się wypromować.
Jestem ciekaw jak ten chłopak "wkomponuje" się do składu Tottenhamu. :) :) :)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 20-07, 09:14:29 »
Powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony tym transferem. Widziałem tego chłopaka w akcji kiedy Eurosport pokazywał MŚ U-17 z Meksyku na swojej antenie. Ten chłopak myśli na boisku, a oprócz skuteczności ma tez niezły drybling i spryt, do tego jest diabelnie szybki, a to walory, które w najbliższym czasie mogą wywindować zawodnika na szczyt.
Już oczywiście odezwały się głosy, że fakt to bardzo dobry transfer, ale wydaje się wielu "specjalistom", że zacznie ów piłkarz "procentować najwcześniej za 3-4 lata". Co do wątpliwości związanych z jego występami w pierwszej drużynie przypominam, że eksplozji talentu nastoletniego Rooneya też się nikt nie spodziewał, a co potem się stało z Rooneyem to już każdy kibic wie.
Fakt - Redknapp rzadko daje szanse gry młokosom, ale od pewnego czasu zaczęli na niego naciskać działacze i w tym sezonie w końcu spora część piłkarzy młodego pokolenia dostanie szanse gry nie tylko w końcówkach spotkań. W przypadku Ceballosa też mam szczerą nadzieję, że pokaże na co go stać - potencjał i talent bez sprzecznie ten chłopak posiada.
Podobnie rzecz ma się do takich piłkarzy jak Walker, Bostock, Livermore czy też Mason.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #23 dnia: 20-07, 11:53:09 »
Coulibaly rzeczywiście w przyszłości może zostać świetnym piłkarzem. Widziałem tą piękną bramkę, którą zdobył przeciwko Brazylii. Dziwna była trochę ta przewrotka, ale gol przedniej urody. Ogólnie Coulibaly ciągnął WKS na tych mistrzostwach do przodu przez wiele spotkań, był zdecydowanie najjaśniejszą postacią mistrzostw. W przyszłości Tottenham [jeśli oczywiście zostanie w tym klubie] może mieć w swoim składzie jednego z najlepszych piłkarzy globu. Mam nadzieję, że Koguty zadbają o jego rozwój. 

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 20-07, 13:24:16 »
W przyszłości Tottenham [jeśli oczywiście zostanie w tym klubie] może mieć w swoim składzie jednego z najlepszych piłkarzy globu. Mam nadzieję, że Koguty zadbają o jego rozwój.
Ja też kolego mam taką nadzieję - JA TEŻ

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 21-07, 12:35:03 »
Tottenham wykonał niezły transfer sprowadzając tego obiecującego Iworyjczyka. Tylko czy Tottenham wykorzysta jego potencjał. Widziałem jego bramkę z Brazylią i był cudnej urody. Teraz wszystko w rękach Tottenhamu.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 25-07, 10:01:27 »
Od pewnego czasu trwa konflikt na linii Luca Modrić - Daniel Levy. Można zrozumieć samego piłkarza, iż chce się rozwijać piłkarsko. Chłopak chce wygrywać trofea i grać na najwyższym poziomie, do tego marzy mu się wyższa pensja. Stąd tak naprawdę trzymanie Luki na siłę w Tottenhamie niczego dobrego nie przyniesie. Wydaje mi się, że chodzi chyba tak naprawdę o to by jak najwięcej wyciągnąć z kieszeni Abramowicza. Wiadomo, że jak się wzmacniać to kupować lepszych piłkarzy niż mamy. Za pieniądze z transferu Luki być może uda się jeszcze kupić 2,3 naprawdę solidnych piłkarzy. Według "specjalistów" potrzeba Kogutom wzmocnień bardzo mocnego kalibru i tylko podkupienie graczy od mocniejszych klubów wyrówna rzekomo poziom mojego klubu w Premiership, a nie skupywanie utalentowanych młodych graczy. Ja akurat mam zupełnie odmienne zdanie. "Nie od razu Kraków zbudowano" jak mawia znane przysłowie. Właśnie "młody narybek" da Kogutom jakże potrzebną świeżość. Nie musimy TERAZ, ZARAZ, NATYCHMIAST grać o mistrzostwo. Fakt, że przez LM można do klubowej kasy "wpompować" naprawdę dużą kasę, ale spokojna i relatywna polityka zarządu Spurs w ciągu najbliższych 3 lat przyniesie nam naprawdę tylko same profity i sukcesy. Stąd choćby transfery Ceballosa i Coulibaly'ego.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 08-08, 09:49:34 »
Cieszę się, że Koguty wylosowały ekipę Hearts. Zawsze spotkania angielskich i szkockich zespołów przeciwko sobie wywoływały wielkie emocje. Staram się poprzez znajomości już załatwić sobie miejsce na WHL w rewanżu 25 sierpnia. Niemożna absolutnie lekceważyć ekipy z Edynburga. "Serca" w pucharach (jak w nich grają) zwłaszcza u siebie "gryzą trawę". To bardzo chimeryczna ekipa, ale potrafiąca naprawdę nieźle zaleźć za skórę rywalom. Harry Redknapp zapowiedział, że w europejskich rozgrywkach da szansę swoim młodym podopiecznym co troszeczkę mnie niepokoi.Fakt-gdzieś młodzież musi się ogrywać,ale w decydującej fazie el.LE to lekko "wali kwasem". Skoro w przedsezonowych sparingach Redknapp grał głównie sprawdzonymi piłkarzami to nagle wystawianie samego młodego narybku i to w grze o "Wielką Brytanię" z Hearts naprawdę może niepokoić. Ten dwumecz powinien zweryfikować umiejętności naszej młodzieży. Tacy gracze jak Townsend, Livermore, Walker czy niedawno sprowadzony Coulibally mogą spotkaniem z Hearts naprawdę pokazać swoją wartość i wygryźć ze składu bardziej uznanych kolegów z zespołu na ligowe potyczki.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 10-08, 09:56:56 »
Od pewnego czasu o Wilsonie Palaciosie mówiło się wśród kibiców Kogutów, że stracił zaufanie do niego HR. Kwestią czasu było tylko pytanie, gdzie Honduranin "zakotwiczy". Ekipa Garncarzy w swojej polityce klubowej widzi tego piłkarza w swoich szeregach. Szkoda, że kończy się przygoda Wilsona w Tottenhamie. Będę go w każdym razie mile wspominał, bo w swoim czasie zrobił co do niego należało. Kwota transferu za Palaciosa jest całkiem dobra oscylująca w granicach 8 mln.funtów. Życzę Wilsonowi powodzenia i sukcesów w nowym klubie. Szkoda tylko, że spora część kibiców Kogutów pożegnała Palaciosa na forach internetowych (głównie tych zagranicznych) bardzo nieładnie. 

P.s Pewne jest też już niemal przejście do Chelsea - Luki Modricia za ok.30mln.funtów.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 17-08, 09:34:33 »
Paulo Sergio - były opiekun Sportingu Lizbona poprowadzi ekipę Serc jutro wieczorem w spotkaniu 4 rundy el.LE przeciwko moim Kogutom (w barwach których już nie zagra Robbie Keane, który zasilił barwy LA Galaxy). W ostatnim meczu przed starciem z Kogutami, podopieczni Sergio osiągnęli naprawdę niezły rezultat. Wpakowali rywalom z Aberdeen trzy gole, nie tracąc przy tym żadnego. Nie jest to jednak powód ani do dumy (dla piłkarzy z Edynburga) ani do obaw (dla Kogutów). Wiadomo jednak jakie emocje od lat towarzyszą spotkaniom na Wyspach, kiedy przeciwko sobie stają ekipy ze Szkocji i Anglii. To coś więcej niż zwykły mecz. Tutaj nie ma mowy o odpuszczaniu. Liczę na naprawdę kawał solidnego wyspiarskiego futbolu.

.......