OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Reprezentacja Urugwaju  (Przeczytany 7792 razy)

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
Reprezentacja Urugwaju
« dnia: 26-05, 20:03:09 »
Będę chciał abyśmy my fanatycy takiego pięknego sportu jakim jest Piłka Nożna zaczęli dyskutować na temat największych reprezentacji świata . Jako pierwszą Reprezentację do "obróbki" idzie reprezentacja popularnych "Charruas" czyli Urugwaju . Dlaczego? Po pierwsze bo jest to jedna z moich ulubionych reprezentacji , po drugie to oni jako pierwsi zostali Mistrzami Świata , więc też tak troszkę z szacunku :)
Przytoczę parę informacji , aby nam się milej dyskutowało .

Sukcesy:
Mistrzostwo Świata -  1930,1950

Copa America - 1916,1917,1920,1923,1924,1926,1935,1942,1956,1959,1967,1983,1987,1995 .

Złoto na Igrzyskach Olimpijskich - 1928

Najwyższa wygrana : 9-0 przeciwko Boliwii
Najwyższa przegrana:0-6 przeciwko Argentynie

Obecny trener : Oscar Tabarez

Obecne gwiazdy : Edinson Cavani , Diego Forlan , Luis Suarez , Fernando Muslera

Mecze z kadrą Polski :
1986 2-2
1992 0-1 dla Polski
http://www.planetworldcup.com/NATIONS/uru_squads.html - tu link macie co do składów Reprezentacji Urugwaju na Mundialach.

admin

• Gość
Odp: Reprezentacja Urugwaju
« Odpowiedź #1 dnia: 26-05, 21:14:10 »
To także jedna z moich ulubionych reprezentacji.
Przed zeszłorocznymi Mistrzostwami Świata w RPA typowałem ich do podium i wiele się nie pomyliłem :)
Mają znakomity atak (nawet nie wiem czy nie najlepszy na świecie) Cavani, Suarez, Forlan (co prawda Forlan sprzed roku a teraz to dwa inne światy no ale...).
Bardzo dobry trener, który zrobił z wielu piłkarzy tej reprezentacji prawdziwe gwiazdy.

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: Reprezentacja Urugwaju
« Odpowiedź #2 dnia: 30-05, 11:00:31 »
Reprezentacja Urugwaju zwana Charruas to ekipa naprawdę wyjątkowa.Niewielu kibiców zauważcie w naszym kraju ma W OGÓLE pojęcie, że taki kraj istnieje na mapie nie mówiąc, że ów kraj posiada naprawdę znakomitą reprezentację narodową w futbolu. Kadra prowadzona przez Oscara Tabareza to prawdziwy kolektyw. Jeszcze przed MŚ w RPA 2010 grali naprawdę pięknie dla oka. Ich 4 miejsce na mundialu nie był dziełem przypadku. Choćby ich wczorajszy mecz towarzyski z Niemcami (rewanż za porażkę o brąz na MŚ) przegrany 2:1 pokazał jakie możliwości drzemią w tym zespole. W Urugwaju już oczekują meczu ich pupili który zostanie rozegrany 8 czerwca gdzie do Montevideo przybędzie ekipa Holandii.Będzie to dla Charruas ostatni test mecz przed startem Copa America gdzie Urugwajczycy w grupie trafili na Peru, Chile i Meksyk.

.......