OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Reprezentacja Grecji  (Przeczytany 8631 razy)

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
Reprezentacja Grecji
« dnia: 01-06, 16:30:34 »
Czas na 2 część moich rozważań o reprezentacjach . Czas na Reprezentację Grecji . Tak naprawdę dzięki ich występowi  na Euro 2004 zacząłem się na serio interesować Futbolem . Mimo swojego ostro defensywnego podejścia zawsze im kibicowałem . I czasami się lekko na nich zawodziłem . Teraz w Grecji pasuje zrobić małą wymianę pokoleniową , gdyż stare gwiazdy już nie prezentują poziomu . Gekas zakończył reprezentacyjną karierę , Karagunis jeszcze gra nie wiem jak z Charisteasem , jednak Grecy mają takie asy jak Vasillis Torossidis czy Sotiris Ninis .

Parę informacji na temat tej reprezentacji :

Udział w Mistrzostwach Świata : 1994,2010

Udział w Mistrzostwach Europy : 1980 , 2004 (zwycięstwo) , 2008

Najwyższe zwycięstwo : 8-0 nad Syrią

Najwyższa przegrana :11-1 z Węgrami

Obecny trener : Fernando Santos

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: Reprezentacja Grecji
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06, 09:17:21 »
Ekipa "Hellady" od pewnego czasu zatraciła swój styl. Fakt na Euro w Portugalii byli odkryciem-grali zjawiskowo,pięknie dla oka czym zachwycili piłkarski świat. Szkoda wielka,że mimo ambicjonalnego podejścia obecna reprezentacja Grecji mimo szczerych chęci przez najbliższy okres czasu nawet w minimalnym środku nie jest wstanie osiągnąć czegoś szczególnego w futbolu.

Offline kratos145

• Trampkarz
  • *
  • Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce, z londyńską Chelsea będziemy zawsze.
« Odpowiedź #2 dnia: 04-06, 17:17:48 »
W 2004 byli wielkim zaskoczeniem. Nikt nie potrafił przełamać ich defensywnej taktyki. Strzelali bardzo mało bramek, jeśli dobrze pamiętam to w Portugalii strzelili ich 6 czy 7. Po EURO taktyka się nie zmieniła ale przeciwnicy znajdowali już sposoby by strzelać bramki grekom. No i czar prysł. Cztery lata później w 2008 Grecy nie zdobyli na EURO nawet punktu. W RPA też nie zachwycili. Nie ma co się łudzić, grecy nie powtórzą już sukcesu z Portugalii.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08-06, 16:53:26 »
Widzę, że większość z nas była zachwycona ich grą w EURO 2004. Sam także muszę przyznać, że prezentowali się niezwykle dobrze. Fakt faktem, że w finale kibicowałem Portugali ( gdzie w półfinale po serii rzutów karnych pokonali Anglików - ach ten karny obroniony bez rękawic przez Ricardo a potem strzał ). Szczególnie przepadałem za ich charyzmatycznym bramkarzem Nikopolidisem. Niestety niedawno zakończył on karierę w ligowym spotkaniu. I trzeba przyznać, że ciężko będzie stworzyć tak dobra reprezentację. Nie mówię, że jest to niemożliwe ( to nie Polska ).

Offline Rajsportowy_pl

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18-06, 15:18:59 »
Na Euro 2012 Grecy też dają bardzo dobrze radę. Z nami zremisowali, ale dzięki nim Rosja pojechała do domu.

.......