OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Reprezentacja Meksyku  (Przeczytany 8128 razy)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Reprezentacja Meksyku
« dnia: 26-06, 20:48:43 »
Meksyk po raz 6 w historii sięgnął po mistrzostwo Ameryki Północnej. Po fantastycznym i pełnym emocji finale pokonali reprezentacje Stanów Zjednoczonych 4:2. Meksyk zaczął od samego początku naciskać na bramkę USA, ale pierwsi bramkę strzelili Amerykanie, po strzale głową Bradleya. Po tej bramce Meksyk dalej siał postrach pod bramką Howarda, bliscy szczęścia byli m.in Hernandez i Dos Santos, ale kolejna szybka kontra Amerykanów dała im bramkę. Donovan sprytnie minął bramkarza i strzałem w długi róg podwyższył wynik na 2:0. Jeszcze do przerwy Meksyk zdołał wyrównać po golach Barrery w 29 minucie i Guardado w 36. Po przerwie Meksyk naciskał aż wreszcie zdobył gola, a dokładnie Barrera, po pięknym, technicznym strzale zewnętrzną częścią stopy nie dał szans Timowi Howardowi. USA do końca starało się wyrównać, ale gwóźdź do ich trumny wbił Giovanni Dos Santos przepięknym strzałem, który był chyba najlepszym piłkarzem finału i zdobył chyba najlepszą bramkę turnieju. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 i Meksyk zdobył swój 6 puchar CONCACAF w historii.

Mecz finałowy był naprawdę świetny i wcale nie żałuję, że czekałem do 3:00 w nocy, bo było warto. Meksyk bardzo szybko operował piką i aż miło oglądało się ich grę. Szczególne wrażenie zrobili na mnie Barrera i Dos Santos. Od początku turnieju liczyłem że zdobędą mistrzostwo i się nie przeliczyłem. Meksyk to naprawdę dobra drużyna, ma wielu młodych piłkarzy, na mundialu w Brazylii mogą być naprawdę groźnym przeciwnikiem dla każdego.

Jeśli chodzi o Reprezentacje Meksyku, to nie mają on na swoim koncie jakichś większych sukcesów. Co prawda zdobyli Mistrzostwo Świata, ale z kadrą U-17 w 2005 roku. Ich najlepszy wynik na Mistrzostwach Świata dorosłej kadry to zaledwie ćwierćfinał, poza tym zdobyli Puchar Konfederacji w 1999 roku. W 2001 roku zajęli 2. miejsce na mistrzostwach Copa America.
« Ostatnia zmiana: 26-06, 20:50:41 wysłana przez Yascarr »

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: Reprezentacja Meksyku
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06, 09:58:19 »
Ekipa Meksyku to prawdziwi fighterzy. Masz stary rację, że warto było czekać w środku nocy by obejrzeć ów finał. Ekipa LE TRI jak mówi się o Meksykanach pokazała co znaczy i jak się gra we współczesnym futbolu. 2 września w Polsce mamy zagrać towarzyski mecz z Meksykiem. Jeśli Hernandez,Dos Santos czy też Barrera oraz reszta piłkarzy zagrają na full to zostaniemy autentycznie ZDEMOLOWANI bo patrzenie na grę Meksyku to prawdziwa i czysta przyjemność, a styl naszej kadry to niestety totalna mizeria.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-06, 19:12:47 »
Gratulacje ekipie. Niestety nie byłem w stanie oglądać spotkania na żywo. 3.00 w nocy to dosyć późna godzina, ale cieszę się ze zwycięstwa Meksyku.
Jak Vader powiedział jest to drużyna kompletna i stać ich na bardzo dużo. Widać kupę zgrania i chęci do gry, a i łatwo się nie poddają. Mają wszystko czego potrzeba piłkarskiej drużynie.
Czekać tylko aż zwojują więcej aniżeli Puchar Ameryki Północnej.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06, 09:33:49 »
Teraz Meksykanie starować będą w Copa America. Skład tego zespołu jest zupełnie inny aniżeli ten jaki grał o Złoty Puchar CONCACAF. Trener José Manuel de la Torre powołał głównie piłkarzy z ligii meksykańskiej. Największą gwiazdą będzie Giovanni Dos Santos który ma być filarem kadry na Copa America. Reszta gwiazd Meksyku dostała wolne, ale nawet w krajowym składzie Meksykanie mogą na Argentyńskich boiskach nieźle namieszać.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #4 dnia: 28-06, 14:26:58 »
No i jest jeszcze gwiazda Barcelony B, brat Giovanni'ego - Jonathan dos Santos. Piłkarz z niego już niedługo będzie znakomity, widać po jego grze w Barcelonie. Poza tym tak jak już wspomniałeś, większość to piłkarze z ligi meksykańskiej, ale i tak mogą być bardzo silni.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #5 dnia: 30-06, 02:31:00 »
Chyba trochę za wcześnie pochwaliłem młodego Dos Santosa. Jak się okazuje, nie zobaczymy go na Copa America. Dos Santos oraz 7 innych piłkarzy m.in Israel Jimenez, Jorge Hernandez, Javier Cortes, zostało zdyskwalifikowanych na pół roku za złamanie regulaminu dyscyplinarnego drużyny. Nie dość, że nie będzie kilku kluczowych piłkarzy, którzy nie zostali powołani, to jeszcze ta afera... Meksyk będzie mocno osłabiony na Copa America.

.......