OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011  (Przeczytany 8568 razy)

admin

• Gość
Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
« dnia: 26-06, 21:36:32 »

Dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Kobiet w Niemczech. Śledzicie może te zawody? Dziś odbyły się dwa pierwsze mecze:
Niemcy 2 - 1 Kanada
Nigeria 0 - 1 Francja
Faworytkami turnieju są na pewno broniące tytuły gospodynie Niemki. No inie możemy zapominać o reprezentacji Brazylii z najlepszą piłkarką wszech czasów w składzie Martą.

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: Mistrzostwa Świata Kobiet 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06, 09:52:48 »
Obejrzałem wczoraj oba spotkania MŚ kobiet i jestem naprawdę mile zaskoczony stylem i formą gry pań. Prawdziwe wojowniczki!!!! Do tego pełne trybuny. Prawdziwa przyjemność móc oglądać taki futbol. Panowie powinni brać przykład z kobiet które nie udawają i nie ściemniają na boisku.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-06, 19:02:38 »
Szczerze to mam mało czasu, aby oglądać wszystkie spotkania, ale od ćwierćifnałów postaram się być na bieżąco.
Spodobał mi się football kobiet, jak kiedyś przez przypadek zobaczyłem spotkanie w lidze francuskiej Lille z Lyonem. Nie powiem, nie powiem. Ładnie sobie pogrywały. ;)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06, 09:42:53 »
Mam ten przywilej w pracy jako szef kuchni, że mam na w/w kuchni telewizor i mogę niemal bez problemów śledzić wydarzenia sportowe z resztą załogi. Wczorajsze spotkanie grupy B Meksyk-Anglia MŚ kobiet był równie ciekawy i interesujący jak Niemek z Kanadyjkami. Meczu Japonek z Nową Zelandią nie oglądaliśmy wszak kibicowaliśmy mocno Łukaszowi Kubotowi.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07-07, 09:20:19 »
Szkoda moi drodzy, że nie oglądacie MŚ kobiet. ŻAŁUJCIE!!!!
Kobiece MŚ z meczu na mecz coraz bardziej mi imponują, bo przede wszystkim kobiety grają fair, nie symulują kontuzji. Poza tym podoba mi się wola walki i zaangażowanie. Poziom piłkarski też nie jest zły. Wiadomo, że kobiety nie będą kopały tak mocno  jak faceci, ale liczy się wybieganie, technika, celność strzałów. Na to zwracam w szczególności uwagę. Ostatnie spotkania fazy grupowej MŚ pokazały tak naprawdę wartość czołowych kobiecych zespołów przed fazą play-off gdzie przegrywający odpadnie z MŚ i pojedzie do domu.
W 1/4 finału zagrają:
Niemcy-Japonia (9.07)
Francja-Anglia (9.07)
Brazylia-USA     (10.07)
Szwecja-Australia (10.07)
Tutaj już nie będzie kalkulacji.Zwłaszcza sobotnie mecze zapowiadają naprawdę niebywałe emocje. Zbyt pewne siebie Niemki w prasie zapowiadają zmiecenie w drobny pył Japonek. Chyba Niemki nie widziały tak naprawdę Japonek w akcji, bo fakt nie grzeszą piłkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni wzrostem, ale nadrabiają to wybieganiem i walecznością. Są diabelnie szybkie, sprawne technicznie i ekipie naszych zachodnich sąsiadów w sobotę nie będzie łatwo wyeliminować Azjatek z MŚ. Sadzę, że tutaj może dojść do karnych o ile Japonki tylko przetrzymają początkowy napór gospodyń.
Równie ciekawie napewno będzie w spotkaniu Żabojadek z Angielkami. Już same nazwy obu krajów mówią same za siebie. "Święta Wojna" tych dwóch nacji w futbolu jest znakomitą reklamą i gwarantem, ze walka będzie iście kosmiczna.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11-07, 10:28:20 »
Odnośnie MŚ kobiet w Niemczech to za nami ćwierćfinały. Spora część mężczyzn powinna UCZYĆ się od kobiet gry w futbol i zasad jakimi kieruje się prawdziwy i szanujący swój zawód piłkarz. Tyczy to się też naszych kopaczy którym wydaje się w sporej większości, że za samo nazwisko na koszulce należą im się pokłony i kupa kasy na koncie zapominając tak naprawdę jak prawidłowo kopnąć piłkę podczas spotkania ligowego. Mecz Niemek z Japonkami był znakomitym spotkaniem. Przed spotkaniem Niemki wyśmiewały się z Azjatek-niby w żartach, ale były zbyt pewne wygranej. Japonki nie dały się gospodyniom i zwłaszcza w 2 połowie oraz dogrywce spychały Niemki do obrony, a ich akcje w pewnych momentach siały mały zamęt w obozie naszych zachodnich sąsiadów. Jedna z kont zakończyła marzenia Niemek o 3 z rzędu tytule MŚ i to na swoim terenie. Od początku tych MŚ kibicuję Japonkom. Małe, zwinne i szybkie małe azjatki technicznie i wytrzymałościowo wygrywają z lepszymi zespołami od siebie.W półfinale zagrają ze Szwedkami które mnie osobiście nie porażają dobrą formą i stylem gry, choć najważniejsze dla nich iż wygrywają.
Co zaś się tyczy spotkania Angielek z Francuzkami. Trochę zawiódł mnie ten mecz, ale nie można powiedzieć, że nic się w nim nie działo. Dopiero karne wskazały zwycięzcę i to Francuzki za 2 dni zagrają w półfinale z Amerykankami które pogrążyły Brazylijki. Zajebisty mecz!!!!
Dziś piłka w wykonaniu kobiet przestała być przedmiotem żartów i drwin. Amerykanka Mia Hamm, Brazylijka Marta, Niemka Birgit Prinz to prawdziwe gwiazdy, którym Sepp Blatter wręcza nagrody dla najlepszych na świecie na tej samej gali co Messiemu i Cristiano Ronaldo. Kobiecy futbol po prostu fajnie się ogląda ,bo na boisku jest dużo miejsca, pada wiele pięknych bramek po akcjach i z rzutów wolnych ,więc przypomina to romantyczny futbol męski sprzed kilkudziesięciu lat. Czego chcieć więcej?!

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 14-07, 09:21:03 »
Wczorajsze półfinały MŚ kobiet dały niebywałą porcję emocji. Kto by przypuszczał (przed startem kobiecego mundialu), że w niedzielę w finale MŚ zagrają ekipy Japonek z Amerykankami.Od początku trzymam kciuki za Azjatkami które wczoraj ze Szwedkami były bezsprzecznie lepsze. Pokazały kawał niezłego futbolu,wybiegania,pressingu i techniki której nie powstydziliby się najlepsi technicy futbolu. Z kolei Amerykanki pokazały niedowiarkom,że w krainie soccera są kobiety które o 2 klasy są lepsze od zbyt pewnych siebie Żabojadek. Niedzielny finał bezsprzecznie zapowiada się jako prawdziwy pokaz siły jaki preferują Amerykanki przeciwko technice i waleczności preferowanej przez Japonki.

admin

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 14-07, 10:23:07 »
Kurcze, to jest niespodzianka. Nie widziałem miejsca dla Japonek w finale. No, ale barwo. Jeszcze nie oglądałem gry tej ekipy na tym turnieju, dopiero w finale zobaczę. Szkoda mi Brazylijek, bo im kibicowałem. Mimo to jestem za ekipą USA.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 14-07, 15:19:08 »
Też jestem za Stanami Zjednoczonymi jednakże będzie to ciężka przeprawa dla drużyny z Ameryki. Oglądałem wczorajsze półfinały i o zespole Japonek mogę powiedzieć tyle, że jest to świetny zespół, opierający się na technice i szybkości. Mają niezłe zawodniczki i lecą po złoto niczym strzała. Na pewno finał będzie emocjonujący bo Amerykanki także potrafią zagrać niezłe piłki. Ich lewe skrzydło jest bardzo efektywne i mają świetną napastniczkę Wambach, która wczoraj popisała się pięknym lobem, którego mógłby pozazdrościć jej nie jeden z mężczyzn z tego samego fachu.
Finał na pewno obejrzę.
A co do walki o 3 miejsce. Jeżeli Francuzki nie pozbędą się aktualnego bramkarza to nie wróżę im nic dobrego. Szwedki grają ofensywnie więc każdy błąd ze strony obrony francuskiej może kosztować ich bramkę. Osobiście wydaje mi się, że zwyciężą Kogucice, ale mecz tez na pewno będzie bardzo emocjonujący.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 18-07, 10:54:42 »
Japonki wczoraj wieczorem na stadionie we Frankfurcie z USA w finale MŚ pokazały klasę, charakter i spokój w najważniejszych momentach gry. Finał i tytuł mistrzowski dla tego kraju to coś wyjątkowego. Byłem od początku kobiecego mundialu zachwycony stylem gry małych, ale jakże wybieganych i walecznych Japonek. Nikt na nie nie stawiał złamanego eurocenta. A tutaj taka miła niespodzianka:) Ten team pokazał co to znaczy współczesny, szybki i techniczny futbol (polscy piłkarze patrzcie jak dzisiaj się gra w piłkę przez 120 minut gry na pełnych obrotach!!!!!). Za rok w Londynie na Olimpiadzie Japonki już będą poważnie traktowane i stawiane w gronie faworytek do Olimpijskiego złota. Azjatki ZASŁUŻYŁY sobie na ten sukces. Ten kto twierdził (choćby Beckenbauer, Deschamps, Klinsmann, Mueller) że zawsze lepsza jest forma stylu siłowego nad techniką powinien schować się do mysiej dziury i tam siedzieć, aż nie spali się ze wstydu. Japonki właśnie w technicznym stylu i wybieganiu pokonały o 3 klasy lepsze od siebie zawodniczki z Niemiec, Szwecji i USA. Pokazały o co chodzi we współczesnym futbolu i jak się starać na boisku, żeby to przeciwnik się męczył i bił głową w mur.

DOMO ARIGATO GOIZAMASU!!!!!     

admin

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 18-07, 19:24:32 »
Zawodniczki USA przegrały na własne życzenie poprzez żałośnie wykonywane rzuty karne. Wczoraj i one i Brazylijczycy dali pokaz światowej klasy kalectwa przy wykonywaniu jedenastek. Szkoda bo liczyłem na Amerykanki. Brawo dla Japonek, waleczne są i to jak!

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 19-07, 09:45:01 »
Przeglądałem dzięki coraz lepszej mojej znajomości japońskiego artykuły z samej Japonii. Znani ze spokojnego temperamentu i usposobienia Japończycy oszaleli po sukcesie ich piłkarek. Nie dziwię się dumie i radości mieszkańców tego kraju. Byłem tam 2 krotnie i wiem jacy to mili i otwarci ludzie.
Z przebiegu tego kobiecego mundialu JAPONKI zasłużyły sobie na to mistrzostwo.

.......