OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: River Plate spadło z ligi!  (Przeczytany 9481 razy)

Offline NewsMan

• VIP
  • Manager
  • *
River Plate spadło z ligi!
« dnia: 26-06, 22:01:49 »
Piłka nożna - River Plate spadło z ligi!

33-krotni mistrzowie Argentyny, drużyna River Plate, spadła z ekstraklasy pierwszy raz w historii klubu. River zremisowało 11 z Belgrano w drugim meczu barażu o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W pierwszym starciu przegrali w Cordobie 0:2.

« Ostatnia zmiana: 27-06, 10:21:30 wysłana przez Mef »

admin

• Gość
Odp: Piłka nożna - River Plate spadło z ligi!
« Odpowiedź #1 dnia: 26-06, 22:31:28 »
Ojoj, to jeden z najbardziej znanych klubów z Ameryki Południowej i druga liga. Co to się dzieje...

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 26-06, 23:14:41 »
No ilu świetnych zawodników się wywodzi z tego klubu ... szkoda troche bo znajac tamtejszy Futbol większość zawodników znajdzie kluby  ;)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #3 dnia: 27-06, 03:02:49 »
Wielka szkoda. Co prawda pilką klubową w Ameryce Pld. nie za bardzo się interesuje, ale jestem na bierząco i wiem, że River to naprawdę duży klub. Niestety mają teraz spory kryzys, choć nie myślałem, że skończy się to dla nich w tak tragiczny sposób.
« Ostatnia zmiana: 27-06, 03:05:00 wysłana przez Yascarr »

admin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 27-06, 10:21:01 »
Pomyślałem, że warto ten temat przenieść do innego działu, bo to jednak dosyć ważne wydarzenie. Tuż po meczu w którym River przypieczętowało spadek doszło do zamieszek:
W starciach rannych zostało co najmniej 68 osób, aresztowano 50 rozrabiających. W burdach zniszczono 15 samochodów. Jak poinformowały władze policji dwóch policjantów ma poważne urazy głowy
Argentyna to kraj który żyje piłką, fani i piłkarze River płakali po meczu. Za spadek głównie obwinia się prezesa klubu Daniela Passarelle.

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: River Plate spadło z ligi!
« Odpowiedź #5 dnia: 27-06, 11:05:05 »
Ja podobnie jak Wy jestem lekko zszokowany spadkiem River Plate do niższej ligii,ale prawdę powiedziawszy prędzej czy później musiało do tego dojść. Nie wiem czy wiecie,ale od pewnego czasu ten klub stał na granicy bankructwa. Zła polityka klubu, uciekające gdzieś na lewe konta pieniądze z transferów powodowały od pewnego czasu sytuacje,że ten wielce zasłużony klub niestety musiał sięgnąć dna. Jest mi przykro,że musiało do tego dojść,ale niestety jeśli władze od lat robiły sobie z tego klubu SZAMBO to potem wyszły takie jaja.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 27-06, 19:31:59 »
Wielka szkoda tego klubu.
Jak Blanco wspomniał River wychował wielu bardzo dobrych zawodników: Mascherano, Higuaín, Crespo, Batista to tylko kilku z nich.
Do klubu tłumami przybywali skauci w poszukiwaniu młodych talentów a tu takie coś. Bardzo szkoda.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 28-06, 09:28:20 »
Jak Blanco wspomniał River wychował wielu bardzo dobrych zawodników: Mascherano, Higuaín, Crespo, Batista to tylko kilku z nich.
Do klubu tłumami przybywali skauci w poszukiwaniu młodych talentów a tu takie coś. Bardzo szkoda.
Może będę brutalny w tym co teraz powiem, ale właśnie przez to, że ten klub wychował i wytransferował tylu wspaniałych piłkarzy każdy kolejny prezes River Plate niestety gdzieś maczał paluchy w sprawach które spowodowały taką a nie inną obecną sytuację klubu który ma jak przeczytałem w necie niemal 2 miliony kibiców rozsianych po całym świecie.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 30-06, 09:14:51 »
W całej Argentynie mówi się praktycznie jeszcze tylko o River Plate mimo, że za kilka godzin start Copa America. Nadal szuka się winnych tej sytuacji. Każdy każdego w klubie posądza o tę tragedię, a to tak naprawdę tylko dolewa oliwy do ognia i nie pomaga Argentynie dobrze się przygotować już teraz mentalnie do startu w Copa America. Według angielskiego "The Observera" winny temu wszystkiemu jest były prezes z początku XXI wieku - Jose Maria Aguilar. Jego błędy i malwersacje można wyliczać bez końca.
Zwolnił niezłego trenera - Ramona Diaza, bo nie pasował RZEKOMO do profilu River. Następnie wszedł w podejrzane układy z kilkoma menedżerami. Wprowadził też tzw. "system  procentowy" polegający na sprzedawaniu procentów od wartości piłkarza. Ale to był tylko pretekst. W ten sposób DEFRAUDOWAŁ wielkie pieniądze. Druga sprawa, która skompromitowała Aguilara to tzw. "Caso Locarno". Chodzi o to, że pewien biedny szwajcarski klub wykupił prawa do Gonzalo Higuaina, po czym sprzedał go do Realu. Gdyby zawodnik przeniósł się do Madrytu bez "pomocy" Szwajcarów - River mogłoby zarobić dwa razy więcej.

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-07, 13:33:38 »
River Plate spało i po roku wróciło

.......