OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Boks  (Przeczytany 12995 razy)

admin

• Gość
Boks
« dnia: 03-07, 11:18:38 »
Takie swoje spostrzeżenia o walce Haye - Kliczko chciałem napisać, przy okazji temat w sam raz na kolejne "wielkie" walki.
Walka jak na takim poziomie nie zawiodła mnie, ale też nie było "fajerwerków" pięściarskich. Kliczko fajnie zdystansował Haye'a, a i ten drugi pokazał wspaniały kunszt uników. Po walce nie miałem wątpliwości kto wygrał, jednak muszę przyznać, że brakuje mi teraz kogoś takiego jak Roy Jones Jr., który także w fajny sposób starał się ośmieszać rywali, trzymając ręce całkiem z tyłu i unikając ciosów by nagle wyprowadzić jeden nokautujący. Haye starał się właśnie tak walczyć z Kliczko, z doskoku jednak tamten był za duży i zbyt doświadczony na to. Nie mniej walkę oglądało się przyjemnie.

Ale teraz realizacja przez TVP to po prostu była kpina. Nie dość że walkę komentował przychlast - Pan NieSzczęsny podniecający się wszystkim i wszystkimi dookoła, to w każdej przerwie wpieprzali reklamę tych militariów plus jakąś inną. Pomiędzy drugą a trzecia rundą już musiałem przełączać kanał bo nie wytrzymywałem. Na dodatek pomiędzy rundami można było podsłuchać, zobaczyć zawodników w narożnikach jak się czują,czy choćby zobaczyć reakcję trenera Kliczki jak poleciał do sędziów, ale nie - lepiej niech nam to w następnej rundzie zrelacjonuje Pan NieSzczęsny, a my napychamy się kaską z reklam. To samo po walce, dobrze, że w ogóle poczekali na ogłoszenie werdyktu a nie od razu dowalili reklama militariów i tym studiem, że gdzie kolejny ekspert od wszystkich sportów - Pan Babiarz nam rzuci kilka swoich maksym. To już nawet na Polsacie by to było mniej skomercjalizowane.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Boks
« Odpowiedź #1 dnia: 03-07, 12:26:21 »
Walka jak dla mnie strasznie nudna. Liczyłem na jakieś mocne wymiany, a tu właściwie przez cały pojedynek jedno i to samo, a więc Haye, który gibał się we wszystkie strony i opuszczał ręce jakby zupełnie zlekceważył Ukraińca. Kliczko raz na jakiś czas go trafił, ale to i tak nie był Kliczko jakiego znamy z poprzednich walk. Co do transmisji w TVP, to muszę się zgodzić, bo co wczoraj odwalili to przesada. Myślałem, ze tylko Polsat takie numery z reklamami wykręca, a tu wczoraj po każdej rundzie reklamy, ani razu nie pokazali co się dzieje w narożniku. Nie wiem jak to było na TVP Sport, ale w TVP 2 to normalnie załamać się szło.
« Ostatnia zmiana: 03-07, 12:28:50 wysłana przez Yascarr »

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03-07, 12:51:44 »
Widzę, że Ciebie też wkurzały te reklamy Mef. Ja osobiście nie mogłem wytrzymać jak zamiast zobaczenia skrótów aktualnej rundy musiałem oglądać reklamy leków na prostatę czy innych pierdół. Do tego ta militaria.pl ....
Grr

Co do walki to muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego oporu ze stron Hay'a. Byłem przekonany, że padnie przez knockout w maksymalnie 9 rundzie. To, że wytrzymał 12 starć pokazuje, że jednak przygotowywał się do tej walki dużo czasu i nie zmarnował go. Jednak to na Kliczkę nie wystarcza. Gość pokonał już go samym spokojem w oczach przed rozpoczęciem walki. Jeśli chodzi o stronę techniczną to na boksie się nie znam, ale zgodzę się z @yascarem, że walka nie była zbyt efektowna. Efektywna jak najbardziej ze strony Wladimira. Nie podobało mi się aktorstwo Anglika. Ciągle symulował ściąganie go na dół choć w większości przypadków sam tam schodził szukając luki na czyste uderzenie. Wydaje mi się, że Kliczko czuł do niego respekt bo walczył bardzo defensywnie i od początku chyba liczył na wygraną na punkty. Może dlatego nie zobaczyliśmy Haymaker'a na deskach.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 04-07, 09:55:31 »
Odnośnie sobotniej walki to jak dla mnie osobiście był jeden wielki teatr. Ta cała gadaniana Haye'a przed walką była naciągna jak guma w moich gaciach. Nie było z jego strony żadnej agresji. Wynudziłem się strasznie patrząc na ten kabaret jaki miał miejsce na stadionie HSV Hamburg. Żal mi tylko kibiców którzy musieli na stadionie patrzeć na ten cyrk zwany tylko boksem. Obejrzałem sobie tę walkę z odtworzenia 2-krotnie i za każdym razem czułem się oszukany. Obaj pięściarze niestety dużo gadali przed walką, a na ringu odwalili "pańszczyznę". Jeśli tak ma wyglądać współczesny boks wagi ciężkiej to Ja osobiście się na to nie piszę. Podsumuję ów walkę jednym zdaniem "Z DUŻEJ CHMURY MAŁY DESZCZ"

Offline Seba13

• Junior
  • *
  • iG i SF na wieki
« Odpowiedź #4 dnia: 05-07, 15:48:59 »
Potwornie nudna walka. Nie zdziwiłoby mnie nawet gdyby sami bokserzy zasnęli w narożniku. Prawie nic się nie działo, raz na jakis czas machnięcie ręką. Jeśli to jest superpoziom walk to ja wolę oglądać mordobicia półprofesjonalnych bokserów, którzy zamiast paplania po prostu się, za przeproszeniem, napierdalają.

admin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 06-07, 23:12:21 »
Nie wiem czy już widzieliście - podsumowanie walki z Hayem przez Kliczko. Dobre ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CYnL5dZ2eBk[/youtube]

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 25-07, 09:57:33 »
Co do "Diablo" Włodarczyka to z początku myślałem, że to jakiś żart kiedy podali info, iż Krzysztof chciał się zabić przedawkowując leki antydepresyjne. Trochę mi go żal bo widać, że chłop ma słabą psychikę. Każdy z Nas w tym kraju ma problemy-jeden mniejsze ,drugi większe, ale to jeszcze nie powód żeby brać prochy i się próbować wybierać samemu na tamten świat. To dziecinada. Ja w takim wypadku już powinienem od co najmniej dwóch lat wąchać kwiatki od spodu. Kompletnie mało męska decyzja "Diablo" żeby krzywdzić siebie samego i najbliższych po tak głupiej decyzji jaką zamierzał osiągnąć. Brak słów.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 26-07, 18:20:30 »
Ja mam taką opinię że z czasem każdy bokser ma coś z banią.... jak wiadomo ten "wybryk" Diablo był dziecinny , zamiast wszystko przyjomwać po męsku wyvbrał prostą drogę ??? Gość ma problem i musi go rozwiązać..

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 12-09, 09:27:58 »
Co do walki bokserskiej to Tomasz Adamek przegrał ABSOLUTNIE ZASŁUŻENIE przed czasem z Witalijem Kliczką pod koniec dziesiątej rundy. Sędzia był zmuszony przerwać pojedynek obawiając się ciężkiego nokautu Polaka. Wcześniej Adamek był przecież dwukrotnie liczony we wcześniejszych rundach. Show świetnie, otoczka itd. Kliczko już na początku walki odebrał jedyny atut jakim Polak mógł powalczyć z Ukraińcem - szybkość. Z rundy na rundę Adamek był coraz bardziej poobijany i coraz wolniejszy. Nie miał szans Tomek, który jest wytrzymały na ciosy, ale po raz pierwszy tak naprawdę przekonał się o tym, o czym mówili ciągle wszyscy ci, którzy się znają - że prawdziwy cios w wadze ciężkiej to inny wymiar bólu niż we wszystkich jego poprzednich kategoriach. Po minie Adamka było widać, że on już w 1 rundzie wiedział, iż nie ma szans. Nie ten rozmiar fizyczny po prostu. Powiem niestety brutalną prawdę - to była egzekucja naszego boksera. Kliczko trzymał tak długo Adamka dla kasy z reklam między rundami, bo to przede wszystkim biznes, a sport w czystej postaci dopiero później. Mimo wszystko, dziękuje Tomkowi za podjęcie rękawicy na ringu z Ukraińcem.

admin

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 12-09, 10:13:58 »
No tak, obecnie nie ma mocnych na Kliczków. Nie podskoczy im nikt zarówno pod względem gabarytów, umiejętności jak i doświadczenia.
Fakt, że Adamek wyszedł do ringu to już coś, jednak od początku był skazany na pożarcie.
Niemniej Kliczko po walce powiedział wiele ciepłych słów i Tomku. Fajny facet z tego Kliczko, widać ;)
Wiele większa klasa w ringu i poza nim w porównaniu do takiego Haye'a, by daleko nie szukać.

Offline Gumiś

• Junior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 27-10, 23:51:09 »
5 listopada będzie można zobaczyć jak walczy Kamil Łaszczyk z Tysonem.

admin

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 28-10, 10:17:06 »
No i ponoć Andrzej Gołota wznawia karierę ;)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 09-09, 13:16:33 »
Andrew - nie pchaj się ZNOWU na afisz...wstydu sobie oszczędź  :P :D

Z innej bokserskiej beczki to Tomasz Adamek pokonał przez techniczny nokaut Travisa Walkera.
W piątej rundzie Adamek przypuścił zdecydowany atak na przeciwnika.
Seria lewy-prawy-lewy zagoniła jego przeciwnika do narożnika ringu.
Amerykanin nie był w stanie przerwać atakującego z furią Adamka.
Sędzia widząc bezradnego Walkera zdecydował się przerwać tę walkę.

Tomek poprawił siłę ciosu widać,że teraz poluje na jeden,dwa góra trzy ciosy,a nie tak jak kiedyś na kilkanaście żeby kogoś oszołomić.
BRAWO TOMEK

.......