OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Piłkarskie Derby  (Przeczytany 6419 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Piłkarskie Derby
« dnia: 28-07, 09:45:47 »
Nie wiem jak Wy, ale Ja uwielbiam oglądać spotkania derbowe. Mają one ten wyjątkowy smaczek,który dodaje pikanterii rywalizacji na murawie. Londyn, Stambuł, Ateny, Manchester, Rzym, Turyn, Mediolan, Madryt, Lizbona, Moskwa czy też Glasgow to specyficzne miasta gdzie spotkania derbowe wywołują te wyjątkowe emocje, a mieszkańcy jak nigdy utożsamiają się ze swoimi zespołami. Ja jako fan Tottenhamu byłem kilkakrotnie na derbowych meczach z Arsenalem i wiem co oznacza ta rywalizacja dla mieszkańców Północnego Londynu (co możecie przeczytać na moim blogu). Podobnie rzecz ma się kiedy grają ekipy West Hamu z Millwall, QPR z Chelsea czy też Crystal Palace z Charltonem. Miło mi będzie jak napiszecie jakie są Wasze odczucia względem derbowych spotkań piłkarskich.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Piłkarskie Derby
« Odpowiedź #1 dnia: 30-07, 15:32:02 »
No tak jak napisałeś, są miasta w których derby wywołują największe emocje, ale są też takie, w których traktowane są jak zwykła potyczka ligowa, a mecze Barcelona vs Espanyol, Real vs Atletico to chyba najlepsze przykłady. Wg mnie Roma vs Lazio to chyba najbardziej znane derby. Bójki, wojna na stadionie itp. to stały element podczas konfrontacji zespołów z Rzymu. Rok temu była taka sytuacja, że kibice Lazio chcieli wejść na stadion podczas meczu Roma vs Inter (Superpuchar, albo Puchar Włoch) aby kibicować Interowi. Kibice tych drużyn strasznie się nienawidzą.

Offline Krakowiak

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 30-07, 15:48:42 »
Nie wiem czy pamiętacie  derby WARSZAWY 2 lub 3 sezony temu jak przed meczem policja zamknęła 820 osób . Zamykali wszystkich  tych którzy spacerowali , wracali z pracy nawet niewidomego zwineli z ulicy . Kto się nawinoł to go zwijali . Derby to coś  fajnego dla każdego kibica ale w niektórych miastach  działa sporo kiboli np czasami przed derbami Rzymu , Krakowa czy Warszawy i nawet [rzypadkowa osoba może dostac łomot

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08-10, 21:55:55 »
Taa.. derby. No na pewno jakieś emocję są. Jak się ogląda Legie  z Polonią czy Cracovie z Wisłą. Czy  chociażby derby Manchesteru. Jednak derby niektórzy biorą za bardzo na poważnie chociażby Wisełki z Cracovią, więc ja raczej na Wisłę, gdy będą grać z Pasami się nie wybiorę, gdyż strach jest, że jakiś fanatyk mnie zaatakuje.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09-10, 10:54:58 »
Derby Krakowa ma niestety niewiele wspólnego ze zdrową rywalizacją. Kibole obu klubów polują na siebie z maczetami i nożami. To bandytyzm w czystej i durnowatej postaci. 

.......