OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: FC Barcelona  (Przeczytany 46133 razy)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: FC Barcelona
« Odpowiedź #30 dnia: 22-02, 21:56:40 »
Na pewno trzeba jeszcze poczekać, bo Barcelona jak widać też czasami ma potknięcia. Barca, ma teraz trudne mecze w lidze, Real może to wykorzystać, ale ja i tak myślę, że sprawa tytułu rozstrzygnie się w GD na Bernabeu

admin

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 11-05, 21:57:52 »
No i Barcelona zapewniła już sobie mistrz w sezonie 2010/2011.
Na dwie kolejki przed końcem, w 36. serii spotkań La Liga, FC Barcelona zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii w sezonie 2010/2011. Katalońska drużyna zremisowała na wyjeździe z Levante 1:1 i tym samym wywalczyła mistrzostwo w trzecim kolejnym sezonie!

Szkoda, że walka w La Liga to tylko Real vs Barca, a gdzieś z kilkunastu punktową stratą o ostatnie miejsce na pudle walczą Sevilla/Valencia/Villarreal*.

*Niepotrzebne skreślić.

Offline carlespuyol_28

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 18-05, 22:23:54 »
Kto woli ManU od FCBarcy? :)
« Ostatnia zmiana: 18-05, 22:29:45 wysłana przez carlespuyol_28 »

admin

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 21-07, 21:44:57 »
Niestety jeden z piłkarzy których lubię, przeszedł do klubu którego nie trawię.
Barcelona pozyskała z Udinese chilijskiego zawodnika Alexisa Sancheza. Skrzydłowy podpisał pięcioletni kontrakt!
Sanchez kosztował Barcelonę 26 milionów euro oraz 11,5 mln w zależności od osiągniętych przez tego piłkarza sukcesów w czasie gry w nowym klubie.

Nie wiem czy to dobry ruch patrząc na sytuacje w jakiej znajdzie się Alexis w FCB. Duża konkurencja, wielkie oczekiwania kibiców, ciąg za sukcesem. Może to sprawić, że Sanchez nie odnajdzie się w nowym klubie i szybko będzie podstawowym rezerwowym.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 21-07, 21:49:35 »
No własnie wg. mnie troche szybko zdecydował się na wielki futbol... szkoda ze nie został w Udinie i bardziej upewnił wszytskich ze ten sezon to nie przypadek ;) Ale oczywiście z innej strony , napewno wyniesie więcej umiejętności z Barcelony.. zobczymy co bedzie prezentował i nie skończył jak Afellay :P

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #35 dnia: 22-07, 23:12:14 »
Ja akurat nie mam zaufania do tego piłkarza. Zagrał tylko jeden dobry sezon, w poprzednich w ogóle nie błyszczał, dlatego cena za jaką został sprowadzony jest niezrozumiała. Poza tym Sanchez nie ma DNA Barcelony, czyli rzadko symuluje i nie robi z siebie dziewczynki. ;D Barcelona pewnie go przerobi i będzie jak reszta...

admin

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 22-07, 23:15:20 »
Poza tym Sanchez nie ma DNA Barcelony, czyli rzadko symuluje i nie robi z siebie dziewczynki. ;D Barcelona pewnie go przerobi i będzie jak reszta...
Ha!
Takie słowa od kibica FCB ;D Musze to zachować dla potomnych ;D

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #37 dnia: 22-07, 23:27:45 »
Mef, bo wiesz.. mi też to się nie za bardzo podoba i szczerze mówiąc, wolałem już Barcelonę za czasów Ryjka. Wydaje mi się, że to wszystko zaczęło się od momentu posadzenia na ławkę Guardioli. Jeszcze gdy grali u nas Ronaldinho, Marquez, GvB, Olaguer itd. Ich gra podobała mi się o wiele bardziej.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 24-07, 12:09:11 »
No, ale Yascarr chociaż nie zaprzecza tego co każdy doskonale widzi.
Co do Barcy to także kiedyś bardzo lubiłem ten zespół. Było to za czasów, kiedy jeszcze Kluivert tam rządził na napadzie. Wtedy, choć nie zawsze zwyciężali mieli niesamowitą charyzmę i zaciętość do gry. Walczyli, ich gra na prawdę przyciągała do telewizorów.
Jednakże przyszły sezon uważam za granicę królestwa Barcy w każdym aspekcie piłki nożnej. Wydaje mi się, że w końcu muszą się wypalić i nastanie to właśnie w tym sezonie.
Messi nie może przecież wiecznie być takim kozaczkiem :P

Offline pyton

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 10-10, 18:05:27 »
Pogłoski o transferze Wojciecha Szczęsnego do Barcelony wyśmiał nawet sam zainteresowany, a więc wydawało się, że temat ucichnie. Nic bardziej mylnego. Kataloński dziennik "Sport", korzystając  z przerwy na mecze reprezentacyjne, sporządził listę czterech piłkarzy, których transfery odmieniłyby Barcelonę. W zestawieniu znalazł się Wojciech Szczęsny.

"Sport" twierdzi, że Barcelonie brakuje młodego i dobrego bramkarza. Zmiennikiem Victora Valdesa jest 35-letni Jose Manuel Pinto, którego dni na Camp Nou zdają się policzone. W Barcelonie B bramki strzeże Ruben Mino, ale to raczej nie jest bramkarz, który gwarantowałby odpowiednią jakość. Zdaniem "Sportu" jedną z opcji jest też Wojciech Szczęsny. Gwarantuje odpowiednią jakość i jest jeszcze młody.
Szczęsny znalazł się w doborowym towarzystwie. Do Barcelony powinien trafić także Ashley Cole, który rozwiązałby problemy z lewą obroną "Dumy Katalonii". Obrona to obecnie najsłabsza strona Barcelony, więc w zestawieniu jest jeszcze jeden obrońca. Victor Ruiz, 22-latek z Valencii, miałby zapewnić w defensywie spokój na lata. Listę zamyka ofensywny akcent, czyli Neymar.
Na ile realne są te transfery? Ashley Cole wkrótce skończy 31 lat i chyba nie zamierza się ruszać z Anglii. Neymarowi bliżej jest do Realu Madryt, a Victor Ruiz dopiero co dołączył do Valencii. Szczęsny zaś dopiero niedawno wywalczył miejsce w pierwszym składzie Arsenalu i najpierw musi zagrać całą rundę na dobrym poziomie.

źródło-przegladsportowy.pl

Wojtek Szczęsny byłby wzmocnieniem dla Barcy ponieważ jest według mnie lepszy od Valdesa
w grze na przedpolu i także gra dobrze nogami.Osobiście nie chce żeby Wojtek zmieniał klub i on sam się do tego chyba nie pali.
Inną sprawą jest to ze Barca ma problem na lewej obronie, gdzie ten problem? Abidal,Adriano,Maxwell to jest klasa światowa a Cole mimo iż jest dobry to młodszy się nie robi.

admin

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 11-10, 08:54:22 »
Tyle tylko, że Valdes ma pewne miejsce w składzie jeszcze przez kilka lat. Szczęsny były jego zmiennikiem, zwłaszcza, że Pinto kończy z piłką. Na szczęście to tylko pewnie medialne plotki, bo Szczęsny gra w dobrym klubie i nie jest głupi na tyle, aby iść do Barcy nawet na ławkę. Jest młody i ambitny w porównaniu z Dudkiem (z całym szacunkiem do niego) i Szczęsny musi teraz grać w pierwszym składzie... A za kilka lat, kto wie ;)

Offline warqula

• Junior
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 16-10, 14:07:15 »
Jerzy Dudek przechodząc do Realu był już po 30, do tego miał na koncie Puchar Mistrzów i występy na Mistrzostwach Świata - można powiedzieć, że był zawodnikiem spełnionym. Szczęsny jest młody i tak naprawdę niczego poważnego jeszcze w piłce nie osiągnął - dlatego zostanie w Arsenalu Londyn. Z drugiej strony Victor Valdes jest słabym bramkarzem, nie ma się co oszukiwać w Katalonii dużo zależy od postawy obrońców, dlatego w uczciwej walce Szczęsny mógłby posłać Valdesa na ławkę.

Offline pyton

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 24-10, 16:22:58 »
Barcelona w 8 kolejce zremisowała bezbramkowo z Sevilla 0-0. Messi nie wykorzystał rzutu karnego.

Skład Barcelony:

Victor Valdes- Daniel Alves, Eric Abidal, Adriano, Mascherano- Seydou Keita 62', Xavi 88', Thiago 74', Andres Iniesta- Lionel Messi, David Villa.

Rezerwowi:
Pedro 62'
Francesc Fabregas 74'
Sergio Busquets 88'

Offline Gibon

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 30-11, 13:46:35 »
Barca wygrywa z Rayo Vallecano 4:0

2 bramki strzelił niedoceniany przez was Alexis Sanchez.
Pierwsza bramka: palce lizać!

To był dobry transfer

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #44 dnia: 18-02, 19:34:02 »
Liga Mistrzów ruszyła po zimowej przerwie i wkracza w decydującą fazę. W 1/8 finału Barcelona trafiła na niemiecki Bayer, w pierwszym meczu na BayArena, Duma Katalonii pokonała gospodarzy 3:1 po bramkach Alexisa i Messiego, dla Bayeru trafił Kadlec. Mecz nie najlepszy, do przerwy bardzo słabe widowisko, jednak po przerwie nie było już na co narzekać. Barca ostatnio w lekkim kryzysie, kilka wpadek w lidze spowodowało spadek formy, szczególnie Pique nie gra na miarę oczekiwań.

.......