OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: League Championship  (Przeczytany 8852 razy)

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
League Championship
« dnia: 03-01, 19:36:23 »
Jaki jest wasz stosunek do drugiej co do popularności ligi w Anglii?
Czy macie jakichś zwolenników, fanów, ulubione kluby, albo zawodników?

Ja osobiście jestem jednym z tych ludzi, którzy szczerze trzymają kciuki za Millwall. Klub dla mnie legendarny, który bardzo szanuję. Chętnie oglądałbym go w Premiership.

W tym sezonie, aktualnie zajmuje 10 lokatę, ale wierzę w ich możliwości i awans o szczebel wyżej.

admin

• Gość
Odp: League Championship
« Odpowiedź #1 dnia: 03-01, 20:04:56 »
Ja bym z chęcią zobaczył znów Leeds United w Premiership. Klub który jeszcze 10 lat temu był jednym z silniejszych w Anglii. Mieli w historii świetnych piłkarzy jak chociażby Mark Viduka, Rio Ferdinand, Harry Kewell czy wielki Éric Cantona.
Jak dla mnie jeden z tych "klasycznych" klubów który powinien z sezonu na sezon regularnie występować w Premiership.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03-01, 20:23:25 »
No, Leeds w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze.
Do drugiego, premiowanego miejsca brakuje jedynie 2 punktów. Zaś do 3 jedynie jeden punkt. Jeśli dalej będzie reprezentowało taką formę to ma szanse powrócić do Premiership.
Chociaż ja i tak bym wolał Millwall FC.

Wyrazy szacunku dla Leeds, chociażby ze względu na Rio Ferdinanda.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #3 dnia: 03-01, 22:04:46 »
Ja oczywiście chce, żeby awansowało Leeds. Idzie im nieźle i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą grać w PL.

Offline LukasSlowik10

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 04-01, 17:12:02 »
Wiem jedno że mają mocnejszą lige on maszej ekstraklasy i parę druży albo zawodników by śietnie sobie radziło z naszymi piłkarzami :D

admin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 04-01, 17:52:16 »
Angielska League Two (czyli odpowiednik 4 ligi) jest silniejsza niż nasza Ekstraklasa ;)

Offline NeOn

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 06-01, 12:03:56 »
Angielska League Two (czyli odpowiednik 4 ligi) jest silniejsza niż nasza Ekstraklasa ;)
No z tym się rówierz zgodze :D

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 07-01, 13:23:19 »

No może bez przesady , rozumiem że Polska Liga wygląda słabo ale jednam myślę , że to porównanie było za duże. Co do Championship to jest to dobra liga , stadiony na niej się zapełniają i poziom też jest dobry . Nie mam jakiegoś ulubionego klubu ale kibicuje klubom w , których grają Polacy ( Nottingham i Derby )

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07-01, 15:52:57 »
Wcale to przesadą nie jest. Może rzeczywiście kilka polskich zespołów mogłoby powalczyć z odpowiednikami w League Two i nawet zwyciężyć, ale całościowo Ekstraklasa jest słabsza od tej ligi. Zarówno pod względem umiejętności piłkarskich jak i całej otoczki klubowej, jaką lansować się muszą kluby w dzisiejszych czasach. Nie wspomnę już o zapleczach i szkółkach poszczególnych klubów ( tak, nawet z 4 ligi ). W tym aspekcie nie ma nawet porównania co do polskich zespołów.
Bieda i ubóstwo.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 10-05, 12:38:57 »
Gratulacje wielkie dla piłkarzy, działaczy i kibiców QPR oraz Norwich City - wszak oba te kluby po kilku latach wracają do Elity Angielskiej piłki. ;D Jestem wielkim fanem "wyspiarskiego futbolu" i z przyjemnością oglądam rozgrywki w Npower Championship i Npower League One. Do końca tego sezonu zostały do rozegrania baraże o prawo gry w/w ligach. Ja osobiście co może się wydać Wam dziwne, ale od kilku lat kibicuję Sheffield Wednesday (grają w League One). Będąc służbowo w Anglii jak tylko czas pozwalał jeździłem na mecze popularnych THE OWLS jak mawia się o ekipie Wednesday oraz tez w miarę często tyle, że na mecze Tottenhamu Hotspur co dość szczegółowo opisuję na swoim blogu  :D :D

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 12-05, 13:15:04 »
Ja osobiście trzymałem kciuki za Milwall, który w środkowej części sezonu zajmował nawet 4 miejsce, ale też się cieszę z powortu QPR do Premiership. Za Norwich City akurat nie przepadam, nie lubię ich polityki transferowej i sprzedawnia zaraz to rozwijających się graczy. Miło będzie jednak zobaczyć oba zespoły w Premiership.
Bardzo cieszyłbym się także ze spadku West Hamu do LC, wtedy mogliby zagrać z Millwallem ponownie klasyczne Derby.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 18-05, 09:56:27 »
Ekipa popularnych "Kanarków" po sześciu latach wraca do elity. Jeśli nie oglądaliście w tym sezonie żadnego ich meczu, nie czytaliście prasowych depesz i ogólnie mieliście gdzieś zaplecze najlepszej ligi świata, to żałujcie. Kurcze - ekipa Paula Lamberta grająca z takim zaangażowaniem i pasją na zapleczu Premiership pokazała wyjątkowy i techniczny futbol jakże odmienny od typowo Wyspiarskiego. Najważniejszymi postaciami zakończonego sezonu "kanarków" w Championship byli bezsprzecznie - Simeon Jackson, Wesley Hoolaham i Grant Holt. Ten ostatni strzelił w tym sezonie ponad 20 goli. Teraz wszystko kręci się wokół tego, by Grant został w klubie na nowy sezon. Ofert ma sporo, ale chyba zostanie. Władze klubu nie chcą popełnić błędu z zeszłego roku, gdy lekką ręką puściły Darela Russella. Klub, który jeszcze nie tak dawno z nędzy sprzedawał własne parkingi, dziś nazywany jest drugoligowym Manchesterem United co autentycznie do nich pasuje. Od sierpnia kiedy ruszą rozgrywki Premiership sezonu 2011/2012 baczniej Wam drodzy forumowicze radzę zwrócić uwagę na ekipę Norwich City. Choćby też dlatego, że kibice na Carrow Road znani są z diabolicznego dopingu, są jak bulteriery spuszczone ze smyczy.

admin

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 18-05, 13:58:30 »
A wczoraj, jasny gwint, Cardiff uległo u siebie (!) Reading, i to ich i ekipę Swansea City zobaczymy w finale na Wembley. Kibicuje ekipie z Walii aby weszła do PL.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 31-05, 09:48:08 »
Kibicuje ekipie z Walii aby weszła do PL.
Twoje marzenie się spełniło.
Kto wczoraj nie miał możliwości na Sportklubie obejrzeć LIVE finału baraży o prawo gry w Premiership pomiędzy Swansea i Reading NIECH ŻAŁUJE. Takich spotkań niema zbyt często w futbolu. Prawdziwa perełka - adrenalina i pasja w czystej postaci. Wygrała ekipa Łabędzi 4-2, ale dramaturgią,stylem gry i wolą walki w/w mecz bije na głowę choćby sobotni finał LM. Wczoraj atmosfera na Wembley aż kipiała od nadmiaru adrenaliny. Tego nie da się do niczego porównać. Przyznam się Wam szczerze, że mając w domu TV z przestrzennym dźwiękiem czułem się tak jakbym był na tym spotkaniu - czułem dreszcze przechodzące autentycznie mi po plecach kiedy Wembley kipiało od emocji i buzowały trybuny.  8) 8) 8)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 26-07, 09:51:16 »
Kto z Was posiada w pakiecie kablówki - stację Sportklub niech od początku sierpnia w weekendy śledzi rozgrywki z zaplecza Premiership.
2,3 spotkania co sobotę i niedzielę w/w stacja pokazuje LIVE. Powiem Wam moi drodzy szczerze, że co rok w/w rozgrywki przynoszą coraz większe emocje.
To nie tylko pełnie trybuny i świetny doping, ale też znakomite pojedynki piłkarzy o uznanych nazwiskach. Kilku z nich zmieniło barwy klubowe w w/w rozgrywkach przed początkiem nadchodzącego sezonu, ale też przyszło tutaj z innych lig pokazać swój bogaty warsztat piłkarski.

Ciekawsze transfery w Npower Champonship przed tym sezonem:

Jonathan Greening (Fulham-Nottingham); Kazenga Lua Lua (Newcastle-Brighton); Chris Iwelumo (Burnley-Watford); Chris Burke (Cardiff-Birm.City); Lee Bowyer (Birm.City-Ipswich); Kevin Phillips (Birm.City-Blackpool); Robert Earnshaw (Nottingham-Cardiff); Anthony Gardner (Crystal Palace-Hull); Kasper Schmeichel (Leeds-Leicester); David Nugent (Portsmouth-Leicester); Kevin Nolan (Newcastle-WHU); Kenny Miller (Bursaspor-Cardiff) czy też Mikele Leigertwood (QPR-Reading).

.......