OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Literówka  (Przeczytany 5743 razy)

Offline tiRex

 • Trampkarz
 • *
 • Wiadomości: 6
  • Zobacz profil
Literówka
« dnia: 19-02, 19:47:54 »
Cytuj
Specjalny dział poświęcony Mistrzostwom Europy 2012 w Polce i Ukrainie
Literówka w opisie tego działu - http://odslupka.pl/euro-2012/ :)

admin

 • Gość
Odp: Literówka
« Odpowiedź #1 dnia: 19-02, 20:01:12 »
Dzięki, poprawione.
Aż dziw, że nikt tego przez tyle czasu nie zauważył ;)

Offline Agropomoc

 • Trampkarz
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Czesci do maszyn rolniczych
« Odpowiedź #2 dnia: 09-08, 22:10:31 »

Ubiegli rok nie był ściśle atrakcyjny dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że domowi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie rzecz czeka w przypadku części do kombajnu – tu więcej też oryginalne grają z starymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.
 
Producenci ciągników nie mogą odpowiedzieć ostatniego roku do ciekawych. W ewidencjach Centralnej Ewidencji Rowerów a Kierowców zauważono w niniejszym przebiegu tylko 12 303 nowych ciągników rolniczych. To ponad 13% tanio niż dwa lata temu! Małego tego: po raz ważny od wielu lat ilość wydanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co dobre, w obecnym pojedynczym okresie wzrosła za to sprzedaż traktorów używanych. Dodatkowo to o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. Oraz że nie wypowiada się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze okolice Unii Europejskiej, więc w współczesnym roku może jeszcze zaobserwujemy dalsze boomy na polskim sektorze używek.
 
Wartość marki
 
sklep rolniczo-techniczny Agropomoc oferuje kompleksowe rozwiązania rolniczo-techniczne zauważył w dawnym roku 20% spadek sprzedaży, jednakże nie przeszkodziło mu ostatnie inny raz z rodzaju zanotować w rodzimym świata szereg nowoczesnych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tejże wartości. Tuż zbytnio nim uplasował się John Deere. W całym 2015 r. na handel ciągnika tej cechy zdecydowało się aż 1874 nabywców – to rozwój o pełne 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na krajowy rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma najchętniej wybieranymi ciągnikami były zresztą maszyny dzisiaj tejże marki: Zetor Major 80 i Proxima 90. Obecnie za podium można znaleźć maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.
 
Jak wygląda sprzedaż nowych maszyn rolnych w niektórych terenach Polski? W poprzednim roku pod bieżącym sensem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).
 
Czemu używane części do kombajnu?
 
Używane ciągniki zajmują się wśród rolników znacznie wyższą popularnością, podobnie czeka jeszcze potrzeba z używanymi grupami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o nowej średnicy, koszami sitowymi... Za modą używanych części do kombajnu wspomina ich wartość. Badania wykazały bowiem, iż koszt naprawy części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części drugich. Jednak zakup części oraz mechanizmów odnowionych (zregenerowanych) jest dostępniejszy w skalach 20–40%! Nie prowadząc o tym, że regeneracja istnieje którąkolwiek spośród potężnych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) instytucji oraz narzędzi. Nic szczególnego, że regeneracja – proces przywracający zużytym czy zamkniętym grupom (do kombajnu także nie tylko) ich puste cechy konstrukcyjne i jakościowe – otrzymuje na marce.

 

.......