OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Mistrzostwa Świata Oslo 2011  (Przeczytany 12691 razy)

admin

• Gość
Mistrzostwa Świata Oslo 2011
« dnia: 23-02, 20:34:22 »

Hej. Właśnie dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oslo.
Dziś Małysz wygrał 2 z 3 serii treningowych. W sobotę mamy pierwszy konkurs skoków na K95. Myślę, że Małysz ma wielkie szanse stanąć na najwyższym stopniu podium. Liczę również, że Kamil Stoch przypomni sobie swoje niedawne sukcesy i również powalczy o podium.

Poza tym chyba główna faworytka do podium Justyna Kowalczyk w biegach nie powinna zawieść nas i mam nadzieje, że będziemy się cieszyć i emocjonować z jej występów jak i z występów skoczków :)

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: Mistrzostwa Świata Oslo 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 24-02, 15:36:14 »
Te mistrzostwa będą uwieńczeniem całego zimowego sezonu sportowego i chyba każdy, kto choć czasem śledził, czy to skoki, czy biegi narciarskie z niecierpliwością ich oczekiwał. W tym ja.
Największe pokłady nadziei lokuję w skokach narciarskich. Ostatnie konkursy pokazały, że oprócz Adama Małysza jest jeszcze jeden młdzian, który także potrafi oddawać dobre skoki i wygrywać konkursy. Kamil Stoch może zostać czarnym koniem tych MŚ i miło by było, gdybyśmy ujrzeli go na podium. ( najlepiej obok Adama ;p ).

Mamy też w końcu Justynę Kowalczyk. Wątpię, aby ktokolwiek był w stanie przeszkodzić jej w zdobyciu medalu. Trudnością jedynie może okazać się zdobycie tego najważniejszego czyli złotego. Marit Bjoergen jest w formie cały czas, a do tego będzie wspierana przez ogromną ilość kibiców.
Tak czy inaczej Polska ma szansę na ponowne zaistnienie na międzynarodowej arenie sportowej i wydaje mi się, że jesteśmy w stanie w pełni ją wykorzystać.

admin

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 26-02, 12:58:06 »
No Justyna wywalczyła srebro na 15km. Wygrała po raz drugi w Oslo Marit Bjoergen. Zobaczymy co dziś pokażą skoczkowie ;)

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 26-02, 14:03:01 »
Właśnie tak jak myślałem. Bjoergen to ma ten swój mechanizm, że wygrywa wszystko. ;)
Ciężko będzie Justynie o złoto na tych MŚ.
Na na skoki już zacieram ręce. Wczoraj dobre kwalifikacje w wykonaniu Piotra Żyły i Małysza. Byrt też nieźle skoczył i mamy 4 zawodników w dzisiejszym konkursie. Stoch miał kwalifikację z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata i nie skakał. Zobaczymy jakim skokiem pokaże się dzisiaj. ;)
Największa szkoda, że konkurs rozpoczyna się w tym samym momencie co Wigan - Manchester United :D

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26-02, 16:51:33 »
No i koniec pierwszego konkursu w Oslo. Brawo Małysz.
Mamy brąz ;) i powinniśmy się cieszyć, gdyż w dzsiaj zarówno Kofler jak i Morgi byli nieosiągalni. 105 ten pierwszy 107 ten drugi to fenomenalne wyniki jak na tę skocznię.
Świetnie zaprezentował się też Kamil Stoch, gdzie po pierwszej serii zajmował 10 miejsce, a po drugim skoku uplasował się na 6.
Gdyby jego pierwszy skok był trochę lepszy to kto wie, mógłby nawet walczyć o medale z Małyszem.
Jutro kolejny konkrus i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

admin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 26-02, 23:23:15 »
Bardzo dobre miejsce Stocha. Świetnie Małysz, dziś więcej ugrać się nie dało.

Offline Zefson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 27-02, 14:22:36 »
faktycznie panowie więcej Małysz nie mógł zrobić wczoraj w konkursie. Ci dwaj byli nie do przebicia ;)
Ciekawe co dziś pokaża drużynowo :D

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 28-02, 10:43:57 »
No i 4 miejsce drużynowych...Polska zaprezentowała się dobrze jak na nasze warunki kadrowe , kiedyś plasowaliśmy się na 5-6 miejscu a teraz idziemy do przodu  :) Oczywiście Malysz przoduje jako  zbieracz pkt. dla naszego Teamu ... w tym roku jeszcze Stoch coś nazbierał a reszta młodzianów jeszcze troche doswiadczenia i będziemy może na miejscu 2-3 ... ale ogólnie jestem zadowolony ale mogł byc brąz. 8)

admin

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 28-02, 12:54:03 »
a reszta młodzianów jeszcze troche doswiadczenia i będziemy może na miejscu 2-3 ...
Tylko, że zanim oni nabiorą doświadczenia to Małysz skończy karierę i będziemy walczyć o możliwość dostania się do drugiej serii ;)

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 28-02, 17:44:20 »
Eee tam... i ty to wiesz i ja to wiem że jak Małysz odejdzie bedziemy zerem w Skokach narciarskich :D Może ale wielkie może czasami Stoch nas zadziwi wygraną lub innymi bliskimi miejscami ... podobna sprawa się ma z F1 jakby nie Kubica nikt by tego nie oglądał i ogólnie miał w to wystrane totalnie. ;D Mam nadzieje że Małysz jeszcze sobie poskacze 2 sezoniki... bo chłop nieskończenie mieści się w top5 ...a gdzie Ahonen i inni mistrzowie ?:D

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 28-02, 18:23:28 »
E tam Polska ma dobrą kadrę narciarską i wybiją się inni skoczkowie, którzy także będą zadowalali nas niezłymi konkrusami.
Stoch pokazał tym wszystkim młodzikom, że Małysz nie jest kimś nieosiągalnym i bez problemu można powtarzać jego sukcesy.
Faktycznie ciężko będzie o drugiego tak charzymatycznego skoczka jakim był Małysz, bo trzeba przyznać, że tacy ludzie nie rodzą się codziennie, ale wydaje mi się, że nagle skoki nie przestaną być oglądane, "bo Małysz skończy karierę". Na moim przykładzie: oglądam, bo lubię tą rywalizację. Tyle lat oglądając skoki narciarskie wręcz zżyłem się z nimi i jeśli spadnie pierwszy śnieg to tylko czekam aż rozpocznie się Puchar Świata. Szczerze to skoki są już taką nasza polską tradycją ;)

admin

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 03-03, 21:13:42 »
No i dziś na dużej skoczni nie za ciekawie jeśli chodzi o Polaków. Stoch miał wielką szansę powalczyć o medal, ale drugi skok kompletnie nie udany, tak jak pierwszy Małysza.
A skoro już przy Adamie, to zapowiedział on koniec swojej kariery :(
Wielka szkoda bo zawdzięczamy mu wszyscy wspaniałe chwile, emocje. Wielki sportowiec oraz człowiek. Liczyłem, że wytrzyma do Soczi...
Wypada tylko podziękować za te kilkanaście wspólnie spędzonych lat i z cichą nadzieją patrzeć na wschodzące nowe Polskie gwiazdy skoków, które może wykreuje Adam ;)

Offline Pedro17

• Junior
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 04-03, 17:57:31 »
Szkoda, że Adam kończy karierę. Liczyłem także na Igrzyska że jeszcz wystapi w nich. No ale ma swoje lata i od chdozi w blasku

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #13 dnia: 05-03, 11:04:33 »
Ja w sumie rozumiem i popieram jego decyzję , cenię go jeszcze bardziej ze tą decyzje. Gdyż tylko najwięksi sportowcy potrafią dobrze wyczuć moment i zejść ze sceny kiedy jest się w formie , a Adam obecnie jest. Był to świetny zawodnik , przez 10lat w każdy zimowy weekend czekało się na niego. Mam nadzieję , że jeszcze kiedyś trafi nam się taki sportowiec.

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 13-08, 14:15:13 »
MŚ już dawno za nami wiec zamykam wątek :)

.......