OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Sens przeniesienia się za granicę.  (Przeczytany 12055 razy)

Offline wojt8rko

• Trampkarz
  • *
Sens przeniesienia się za granicę.
« dnia: 01-03, 21:01:25 »
Witam, nie wiem czy dobry dział, ale nic innego nie umiałem znaleść.

Chciałbym zapytać Was, o wasze zdanie na temat sensu wyjazdu za granicę (do Anglii) na testy do jakiegos dobrego klubu Premier League lub niższej ligii na testy sportowe w celu dostania się do tego klubu.
Dodam moją sytuację: zakończę liceum piłkarskie drugoligowego klubu ligi polskiej i wyjadę dobrowolnie na testy do klubów angielskich.

Jaka jest szansa dostania się do takiego klubu? Wiem, że oczywiście ważne tu są moje umiejętności, które ocenię na dobre (gra w pierszym składzie w wieku 19 lat w II ligowym klubie). Nie chodzi mi tu od razu, żeby tam w Anglii być zawodnikiem podstawowym, lecz zawodnikiem, który będzie mogł się rozwijać na wyższym poziomie i powoli przebijać do czołówki drużyny.

Czekam na wasze opinie!

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
Odp: Sens przeniesienia się za granicę.
« Odpowiedź #1 dnia: 02-03, 21:28:36 »
Na początku podstawowe pytanie: Na jakiej pozycji grasz?
Jeżeli jest bramkarze to wyjazd nie ma sensu, bo o Legii mówi się, że tam najlepsza szkoła bramkarzy, więc spróbuj się tam dostać.
Chyba, że grasz w polu to co innego. Zależy też jakie masz umiejętności techniczne. II liga to nie A Klasa, więc nie ma już takiej totalnej kopaniny. Tak w ogóle to ktoś zainteresował się tobą? Jakiś klub zagraniczny? Jeżeli tak to spokojnie poczekaj. Ukończ liceum, napisz maturę i pomyśl o dalszej karierze.

Offline scout58

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 03-03, 22:55:30 »
Patrząc na obecny poziom kształcenia zawodników (poza szkółką Barcelony i Lizbony<która wkrótce ma powstać pod czujnym okiem Juskowiaka>) raczej ciężko, aby się przebić. Zdecydowanie polecałbym wyjazd zagranicę ze względu na wyższy poziom, który jest niepodważalny. Na pewno trudniej będzie się tam wybić, ale nawet, jeśli Ci sie tam nie powiedzie, to w piłkarskim CV mimo to będziesz mógł się pochwalić takim wyjazdem, co na pewno nie zaszkodzi w dalszej karierze. Jeśli chcesz, chętnie Ci pomogę w zaplanowaniu Twojej kariery.
Pozdrawiam

Offline okko1okko

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 04-09, 17:30:22 »
mam nadzieję, że jeszcze nie wyjechałeś i nie wyjedziesz

Offline Pavlosport_pl

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 31-10, 14:11:48 »
W tym wieku pomysł wydaje mi sie lekko bez sensu,ale nikt nie może Cię ograniczyć i jeśli będziesz chciał wyjechać to wyjedziesz. Z tym,że przebić będzie się naprawdę bardzo ciężko.

.......