OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Wisła Kraków  (Przeczytany 29183 razy)

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
Wisła Kraków
« dnia: 07-01, 13:33:23 »

Właściciel : Bogusław Cupiał
Prezes: Bogdan Basałaj
Dyrektor ds.Sportowych: Stan Valckx
Trener: Robert Maaskant
Kapitan: Radosław Sobolewski

Mój ulubiony klub piłkarski. Obecny vice mistrz polski i vice lider tabeli Ekstraklasy z trzema punktami straty do Jagi. Niestety w tym okienku na razie piłkarze jedynie odchodzą klubu ( Pawełek , bracia Brożkowie ) ale mam nadzieję  ,że będą też DOBRE transfery do klubu.

admin

• Gość
Odp: Wisła Kraków
« Odpowiedź #1 dnia: 07-01, 13:43:51 »
Jeden z kilku klubów, których szczerze nie lubię od zawsze. Od lat główny rywal Legii w walce o tytuły w Polsce (z kilkoma wyjątkami, w postaci Lecha na przykład). W tym sezonie myślałem, że razem z Legią będą długo gonić liderów, ale udało się już przed końcem roku. I myślę, że znów ta dwójka powalczy o mistrza, bo w Jagę nie wierzę ;)

Offline LukasSlowik10

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 07-01, 16:17:54 »
Po stracie braci Brożków ciężko im będzie o dobry końcowy rezultat chyba, że ściągną jakiś porządnych zmienników na ich miejsce.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #3 dnia: 07-01, 17:23:30 »
Odszedł jeszcze Pawełek, który według mnie jest beznadziejny. Mam nadzieję, że Wisła sprowadzi jakiegoś porządnego bramkarza, który będzie bronił jako nr 1.

Offline EMKF

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 13-01, 13:30:30 »
Właśnie wydaje mi się że po odejsciu tych wymienionych piłkarzy Wisła moze duzo stracic. Prognozuje im max 3 miejsce w lidze pod koniec sezonu.

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01, 17:19:38 »
W obecnym okienku transferowym Wisła sprowadziła trzech nowych graczy. Są nimi Kew Jaliens , Cwetan Genkov i wypożyczony na pół roku z Cagliari - Michaił Sivakow.

Te transfery na papierze wyglądają bardzo dobrze i myślę ,że dadzą Wiśle dużo jakości i będą dobrymi wzmocnieniami . Jeszcze do tego bliski podpisania kontraktu z Wisłą jest Maor Melikson.

admin

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 28-01, 23:19:58 »
Chyba największym wzmocnieniem jest tutaj Siwakow. Co ważne nie jest to anonim (przynajmniej dla mnie) - jak to ma miejsce w przypadku sprowadzania innych zagranicznych piłkarzy do Polski. Może się okazać dla Wisły bardzo "pomocnym pomocnikiem" ;)

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 02-02, 13:23:38 »
Do Wisły dołączył Kolejny zawodnik a jest nim Maor Melikson. Izraelczyk grał w swoim poprzednim klubie na skrzydłach , więc myślę , że właśnie na tej pozycji wzmocni on rywalizacje , wydaje się kolejnym dobrym transferem Wisły w tym okienku, myślę że na pewno wzmocni drużynę.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02-02, 17:42:30 »
Ogólnie widać Holenderską dloń na transferach mam nadzieje ze się sprawdzą w słabej mówiąc szczerze Lidze Polskiej :P Nie nazwiska grają tylko umiejetnosci :) Mam nadzieje że ten Genkov bedzie wzmocnieniem a reszta jakoś się wkomponuje.. zobaczymy mi osobiście Ekstraklasa wydaje sie bardziej urozmaicona takimi zawodnikami.

Offline bramkostrzelny

• Junior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 12-02, 21:40:55 »
Wisła odniosła dziś pierwsze sparingowe zwycięstwo. Z nie byle kim. Przeciwnikiem krakowian był dzisiaj BATE Borysow, uczestnik Ligii Europejskiej, który w najbliższy czwartek zmierzy się w kolejnej rundzie pucharowych potyczek z Paris Saint-Germain. Dzisiejszy wynik daje wielką nadzieję, na odzyskanie przez piłkarzy z Krakowa tytułu mistrzowskiego.

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #10 dnia: 26-02, 09:09:22 »
Arka Gdynia - Wisła Kraków 0:1
Małecki 89min

Pierwszy mecz Wisły wiosną wygrany 1-0 po golu Małeckiego. Myślę ,że zasłużona wygrana Wisły , która prowadziła grę w tym meczu , kreowała akcje , starała się grać z klepki lub 1v1 w pierwszej połowie Andraż Kirm miał świetną sytuację ale trafił w słupek. Arka jedynie kontrowała no może po raz pewnym fragmentem pierwszej połowy kiedy ona prowadziła grę. W krakowskiej drużynie zadebiutowali wszyscy zawodnicy , jeśli chodzi o ocenę ich gry to Melikson na duuuży plus , grał świetnie , samym przyjęciem piłki gubił obrońce , na plus również Pareiko i Jaliens za grę w defensywnie bo w wyprowadzaniu piłki gorzej. Genkov myślę ,że też dobrze , jedynie Sivakov po za grą. Dobry mecz też Wilka , który miał mnóstwo odbiorów. Najważniejsze , że Wisła zaczyna tą rundę od 3pkt.

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #11 dnia: 05-03, 11:02:07 »
Wisła - Ruch Chorzów 3:1
Kirm , Jirsak , Melikson - Grzyb

Wisła w swoim drugim wiosennym ligowym meczu pokonała drużynę Ruchu Chorzów 3-1. Byłem na G3 i mogę powiedzieć jak wyglądała gra Wisły z tej perspektywy. Zagrali dobre spotkanie w ataku , momentami nawet bardzo dobre , niestety mniej pewnie w obronie co raz się na Wiślakach zemściło. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Małeckiego , Jirsaka który dał świetną zmianę oraz Maora Meliksona. Dwie bramki padły po akcjach z boku Małego a jedna po błędzie Bronowickiego , jednak najładniejsze zagranie meczu to dla mnie asysta Tomasa do Maora , piękne odegranie. Widać , że Wisła podniosła się po pucharowej porażce z Podbeskidziem i w ataku gra wygląda co raz lepiej , teraz trzeba dopracować grę w obronie i będzie bardzo dobrze. Nowe nabytki już pokazują się z dobrej strony a i "starzy" gracze wnoszą coś nowego do drużyny.

Offline Pilkarzyk

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 23-03, 22:24:33 »
Melikson to zdecydowanie najlepszy transfer Wisły w przerwie zimowej. Chłopak gra na bardzo wysokim poziomie. Mam nadzieję, że zostanie w naszej lidze na dłużej.

Offline Cfaniak

• Junior
  • *
  • Ten z SF
« Odpowiedź #13 dnia: 24-03, 16:12:49 »
Tak, póki co, Maor ma za sobą kilka udanych spotkań i jako jedyny z nowych transferów zdobył już moją sympatię. Mimo wszystko, nie zmieni mojego zdania na temat obcokrajowców w kadrze i mam nadzieję, że do niej nie trafi. Zresztą, tak będzie nawet lepiej dla jego międzynarodowej kariery. Kto natomiast zyskał moją najmniejszą aprobatę? Genkow, mimo gola z Podbeskidziem (niezapomniany widok, koledzy śpiewający do mnie jego przyśpiewki - gorszego pożegnania z pucharem nie mógłbym sobie wymyślić). A już niedługo mecz z Jagiellonią ;)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 18-05, 10:05:25 »
Jeśli chodzi o szanse Białej Gwiazdy na sukces awansu do LM to nie wiem tak do końca czy ekipa holenderskiego szkoleniowca jest silniejsza choćby od Lecha Poznań. Pewnie zaraz posypią się za to porównanie na mnie gromy z jasnego nieba, ale tak naprawdę to dopiero wyniki na arenie międzynarodowej pokażą wartość Wisły. Co innego być najlepszym w kraju, a co innego odnieść sukces w Europie. Szanuję Wisłę, ale ostatnie jej wyniki w pucharach zauważcie, że nie były miłe dla jej kibiców - odpadała po meczach choćby z Levadią Tallin czy też Karabachem Agdam. Z kolei Lech w lidze grał średnio i nadal tak gra, jednak w pucharach potrafił kilka lat temu rywalizować w Pucharze UEFA choćby z Deportivo La Coruna czy też Feyenoordem; a kilka tygodni temu potrafił pokonać Man.City,Red Bull Salzburg czy też toczyć równe boje z Juventusem. Życzę Wiśle jak najlepiej, mimo że nie jestem jej fanem. W pucharach niema podziału na barwy klubowe - kibicujmy po prostu wspólnie polskiemu zespołowi na arenie międzynarodowej.

.......