OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Wisła Kraków  (Przeczytany 29182 razy)

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
Odp: Wisła Kraków
« Odpowiedź #15 dnia: 18-05, 21:46:46 »
Na pewno ten skład , który w niedzielę wywalczył mistrzostwo Polski zostanie jeszcze wzmocniony . Myślę , że jeśli do Wisły dołączy po raz kolejny 3-4 piłkarzy na takim poziomie jak w zimie to Wisła będzie miała skład , który powalczy w europie. W obecnej sytuacji Wisła ma pewne rozstanie w II rundzie El. Do LM , i bardzo duże szanse na rozstawienie w III Rundzie El. , co jest bardzo ważne gdyż jeśli przejdzie się III rundę El. to ma się co najmniej fazę grupową LE. A więc należy teraz czekać na wzmocnienia i pierwsze mecze w europejskich pucharach.

admin

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 30-05, 11:09:26 »
Czytam i nie mogę ze śmiechu.
Nowy Mistrz Polski ma w przerwie letniej pozyskać prawdziwe gwiazdy. Na transfery ma wydac astronomiczną kwotę "aż 6 milionów euro" ;D
Stan Valckx chce pozyskać Vicente z Valencii, Roque Santa Cruza z City i Van Nisterloya.
Nie wiem kto wymyśla takie rzeczy ale chyba powinien wziąć się za pisanie książek fantasy zamiast pracować jako dziennikarz sportowy.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 30-05, 11:16:41 »
Stan Valckx chce pozyskać Vicente z Valencii, Roque Santa Cruza z City i Van Nisterloya.
Nie wiem kto wymyśla takie rzeczy ale chyba powinien wziąć się za pisanie książek fantasy zamiast pracować jako dziennikarz sportowy.

Stary w tej kwestii nasza prasa naprawdę pokazuje, że troszkę słonko im zaszkodziło. Fakt- tacy gracze byliby wielkimi gwiazdami nie tylko w Wiśle, ale też w polskiej lidze co by nakręciło dodatkowo kibiców do przyjścia na stadion, ale akurat Ja osobiście przyjmuję te "rewelacje" z przymrużeniem oka. Stan Valckx może by i chciał takich piłkarzy w swoim zespole, ale chyba Holender zapomniał, że to pan Cupiał daje pieniążki na działalność klubu. Przez najbliższy czas będzie o transferach do Wisły gorąco. Wcale się nie zdziwię jak niedługo przeczytamy informacje, ze do Wisły przyjdzie Podolski lub Eto'o. W każdym razie WISŁA potrzebuje wzmocnień by mieć szanse awansować do LM czego im naprawdę życzę.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 30-05, 20:12:39 »
Wzmocnienia są wymuszone ... jak Wiselka chce zgarnąc konkretną kaske i być ustawiona w Ekstraklasie musi głeboko sięgnąc do kieszonki  :) Prasa napina takie nowości... taka jest prawda że cała 3 by miała wysrane w taką ligę .... nie wymagam od Wisły takich transferów bo na dzień dzisiejszy liga jak i zespolik jakoś nie przyciagają, sądzę że kierunek Holenderski, Belgijski i przede wszystkm Balkany to znakomite kierunki co do wyławiania konkretnych zawodników. Oczywiście 1 stara gwiazda by się przydała do urozmaicenia ligi... bo takowej niema niestety... zobaczymy co Holender wymyśli.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 31-05, 09:30:04 »
Oczywiście 1 stara gwiazda by się przydała do urozmaicenia ligi... bo takowej niema niestety... zobaczymy co Holender wymyśli.
W pełni się z Tobą zgadzam. Ale tak naprawdę wszystko zależy od Bogusława Cupiała i jego portfela.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 31-05, 13:41:15 »
Tak liczę Wiśle jak najlepiej . Jako ,iż mieszkam w okolicach Krakowa , więc trzeba kibicować chłopakom . Cóż  jak awansują do Europejskich Pucharów żeby tylko im nie przyszedł syndrom Lecha (w LE jedziemy na całego , a w lidze totalna  olewka) . Z tego co wiem szykują się niezłe transfery choć szkoda , że brak kasy na Wasilewskiego . Podobnież za to mają ściągnąć króla strzelców ligi serbskiej , więc jestem za . Szkoda ,że tylko ten pan ma 31 lat :/

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 13-06, 22:42:48 »
Oficjalnie: Kolejny Holender w Wiśle

Jak podaje oficjalna strona internetowa Wisły Kraków jej nowym zawodnikiem został dzisiaj Michael Lamey, który do tej pory reprezentował barwy Leicester City. Doświadczony obrońca związał się z mistrzem Polski roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

31-letni prawy obrońca zasili Wisłę na zasadzie wolnego transferu i jego zadaniem będzie zastąpienie Erika Cikosa, który powrócił na Słowację.

Michael Lamey rozpoczynał swoją karierę w Ajaxie Amsterdam z którego trafił do RKC Waalwijk, później reprezentował jeszcze barwy takich klubów jak PSV Eindhoven, FC Utrecht, MSV Duisburg, Arminii Bielefeld oraz Leicester City dla którego rozegrał w zeszłym sezonie cztery spotkania.

Były młodzieżowy reprezentant Holandii jest drugim letnim wzmocnieniem mistrza Polski, wcześniej kontrakt z Wisłą podpisał napastnik Ivica Iliev (wcześniej Partizan Belgrad, wolny transfer).

Gościa tak przelotnie pamietam... ale szału niema bo dla mnie Cikos był znakomitym zawodnikiem i spisywał się na boku dobrze :D Zobaczymy jak bedzie z doświadczonym Holendrem bo co mi wiadomo w ostatnim klubie nie szalał na boku... ale jak za Free to czemu nie zaryzykować? jeżeli pozbyło się zbędnego balastu ?.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 22-06, 09:27:00 »
Wisła Maaskanta to nie jest Wisła Skorży, wtopy i wstydu teraz być tym razem nie będzie. W pucharach KIBICUJĘ ZAWSZE polskim klubom. Naprawdę nie sądzę by powtórzyła się sytuacja z Levadią Tallin. Jeśli tylko sami piłkarze Wisły nie zlekceważą rywala to już w Rydze ekipa Maaskanta zapewni sobie awans do kolejnej fazy eliminacji LM.

Z kolei co do meczu WKSu z ekipą Mandarynek to będzie naprawdę prawdziwa jazda bez trzymanki i już na starcie dla ekipy z Wrocławia "skok na głęboką wodę". Ekipy ze Szkocji choćby w sezonie 1986/87 dotarła do finału  Pucharu UEFA, w ćwierćfinale eliminując samą Barcelonę. W finałowym dwumeczu okazali się gorsi tylko od IFK Goteborg. Punkty trzeba będzie wywalczyć, wyrwać, wyszarpać. Oni grają typowo wyspiarską piłkę: długa piła do przodu, dobre stare fragmenty i świetne przygotowanie fizyczne. Jeśli Śląsk przed rewanżem nie straci głupiej bramki (u siebie Dundee gra o 2 klasy lepiej) to powinno być dobrze czego im z całego serca życzę.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 04-07, 00:04:52 »
Nunez oficjalnie w Wiśle

Argentyńczyk Gervasio Daniel Nunez został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Pomocnik został wypożyczony na rok z argentyńskiego klubu Quilmes Atlético z opcją przedłużenia umowy.

Gervasio Daniel Nunez urodził się 29 stycznia 1988 roku w Formosie, w Argentynie. Ma 187 cm wzrostu i gra na pozycji pomocnika lub obrońcy. Jest wychowankiem klubu Rosario Central. W barwach tej drużyny zagrał w 53 meczach ligowych i zdobył 5 goli. W Rosario Nunez grał do końca sezonu 2009/2010, po którym klub spadł do niższej ligi argentyńskiej. Pomocnik przeniósł się do Quilmes Atlético Club, w którym rozegrał 22 mecze.

Nunez przez ostatni tydzień przebywał z drużyną Wisły Kraków na zgrupowaniu w Holandii i zagrał w dwóch sparingach: 45 minut przeciwko Litexowi Łowecz oraz 90 minut przeciwko Rot-Weiss Oberhausen.

Ciekawe co to za "wynalazek" Wisły... oczywiście zobaczymy co chłopak prezentuje wtedy go ocenimy... ale i tak sądze że bedzie to zawodnik typowo zapchaj skład i po sezonie pewnie zawita do innego rywala z Ekstraklasy. :D Miło by było jakby był znakomitym trafionym zawodnikiem a nie jak Legia wtopiła Essiena ;D

Offline jakubu

• Trampkarz
  • *
  • www.sportprofile.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 06-07, 18:38:05 »
W tym roku trzymam kciuki, zeby wreszcie udalo im sie awansowac do LM. Jak nie teraz, to juz chyba nigdy.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 01-08, 09:52:30 »
Mecz Widzewa u siebie z Wisłą w 1 kolejce ligowej przez dłuższy okres czasu odbijać się mi będzie wielką czkawką. Z ręką na sercu to Widzew w tym meczu był zespołem o 2 klasy lepszy. Pokazała ekipa z Łodzi prawdziwy charakter mimo olbrzymich problemów nie tylko finansowych. Wisła chciała chyba tak naprawdę jak najmniejszym nakładem sił ten mecz wygrać (przed rewanżem w el.LM z Litexem w Krakowie we środę) i powiem bez cienia kozery, że zasłużyli na porażkę w tym meczu. Wielka niesprawiedliwość spotkała Widzewiaków. Mieli Wiślaków na widelcu!!!! Nie mogę uwierzyć nadal, że przez juniorski błąd Bieniuka stracili gola w ostatnich sekundach gry. Absolutnie byłem zszokowany po końcowym gwizdku sędziego. Nie jestem wrogiem Wisły - po prostu to co pokazała ekipa Maaskanta w Łodzi dał obraz, iż Biała Gwiazda musi grać od początku sezonu na 120% możliwości dojrzały futbol i przestać kalkulować. To nie jest profesjonalne podejście do swojego zawodu. Ja osobiście byłem bardzo zbulwersowany postawią Wiślaków w tym meczu. Widzewiacy mogą czuć się tak naprawdę z psychologicznego i sportowego punktu widzenia zwycięzcami tego meczu mimo remisowego wyniku. Ten team napsuje sporo krwi innym zespołom w polskiej lidze. 

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 30-08, 09:43:54 »
Odnośnie słów jakie wypowiedział Małecki po meczu z Lechią Gdańsk stwierdzam niestety, że Patryk zostawił mózg w szatni. Pewnie narażę się sporej grupie tutaj forumowiczów, ale dla mnie ta wypowiedź Małeckiego jest jak Boga kocham - SKANDALICZNA!!!!!
To, że ja czy ktokolwiek inny śpiewa na meczu to jest moja dobra wola i chęć spędzenia czasu w ten sposób.

Piłkarze natomiast mają zasrany OBOWIĄZEK grać najlepiej jak potrafią i z maksymalnym zaangażowaniem w każdym meczu bo dostają za to pieniądze i z całym szacunkiem dla Patryka Małeckiego - są poza kibolami także kibice myślący zupełnie inaczej i mają takie samo prawo przebywać na stadionie jak każdy z Nas, bo pięciu tysięcy fanatyków, którzy na dodatek nie jedzą kiełbasek, a bilety zwykle kupują z tych tańszych - nie da się zebrać kwot nawet na dzisiejszą pensję, nie mówiąc o "solidnej podwyżce" dla piłkarzy. Więc jeśli piłkarz chce zarabiać dużo (pan też kolego Małecki), to musi się piłkarz pogodzić z piknikami na trybunach. Jeśli chce grać "tylko dla pięciu tysięcy fanatyków" - musi z kolei przygotować się, że nie będzie mieć na nowe opony zimowe, wodę po goleniu Hugo Bossa, skórzanej kurtki za 5 patyków czy też kasy na SPA.
Stadion jest miejscem dla fanatyków i dla pikników - KONIEC KROPKA!!!!!!
Troszeczkę pokory piłkarzu Małecki. Trochę pokory.

Offline pyton

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 08-10, 17:12:32 »
Sobota, 08 Październik 2011

Prawdziwy festiwal strzelecki zafundowali w sobotę kibicom piłkarze krakowskiej Wisły. Mistrzowie Polski ograli w towarzyskiej konfrontacji Dalin Myślenice aż 7:0 (3:0)!

Wisła zagrała w mocno eksperymentalnym zestawieniu. W zespole Białej Gwiazdy zabrakło piłkarzy powołanych na mecze swoich reprezentacji oraz zmagających się z kontuzjami. Sobotnie popołudnie było natomiast ważną chwilą dla Tsvetana Genkova i Rafała Boguskiego. Zawodnicy powrócili na boisko po przerwie spowodowanej urazami.

Duże powody do radości miał ten drugi, który zdobył w sobotę aż trzy gole. Po jednym trafieniu zaliczyli również Jirsak, Garguła, Iliev oraz Brud.

Dalin Myślenice - Wisła Kraków 0:7 (0:3)
0:1 Jirsak (5')
0:2 Boguski (23')
0:3 Boguski (39')
0:4 Garguła (49')
0:5 Boguski (65')
0:6 Iliev (70')
0:7 Brud (78')

Wisła zagrała w składzie:
Jovanić (83. Kocoń) - Jovanović, Czekaj (46. Stanek), Bunoza, Paljić - Iliev (72. Szewczyk), Jirsak (72. Uryga), Wilk - Garguła - Boguski, Genkov (46. Brud)

źródło- pilkanozna.pl

Offline pyton

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 10-10, 18:51:08 »
              Maor Melikson nie musi przechodzić operacji

– Maor wróci w poniedziałek po święcie Jom Kippur. Konsultował się z dwoma lekarzami w Izraelu. Wygląda na to, że nie potrzebuje zabiegu i to dla nas dobra wiadomość – przekazał Maaskant.

Kiedy zapytaliśmy szkoleniowca, czy w takim razie należy się spodziewać Meliksona w składzie na sobotni mecz z Jagiellonią, ten odparł: – Tak naprawdę to tego nie wiem. Czekam, aż Maor pojawi się w klubie.

przegladsportowy.pl
« Ostatnia zmiana: 10-10, 18:52:53 wysłana przez pyton »

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 15-12, 10:23:05 »
Ekipa Wisły wczoraj na pożegnanie fazy grupowej LE z ekipą Twente w Krakowie pokazała muszę przyznać naprawdę kawał ciekawego futbolu jakiego już dawno nie było widać w ich grze.
Padają słowa w wielu komentarzach w necie, że „FARTEM” Wiślacy awansowali dzięki pomocy Odense,ale ważne, że jest awans.
Widać było poniekąd, iż gracze Twente zagrali jakby od niechcenia i to też pomogło Wiślakom.
Nie jestem fanem tego zespołu, ale cieszy to, że kolejne punkty do rankingu UEFA Wisła doda.

.......