OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Wisła Kraków  (Przeczytany 29182 razy)

admin

• Gość
Odp: Wisła Kraków
« Odpowiedź #30 dnia: 15-12, 10:46:55 »
Brawo dla Odense, za to, że zapewniło Wiśle awans. Nie wiem czy Wisła zasłużyła na wyjście z grupy, no ale stało się ;)
Teraz czekamy kogo Legii i Wiśle los przyniesie w losowaniu.

BTW. Reakcja kibiców Cracovii po końcowym gwizdku w Londynie http://www.cracovia.krakow.pl/read.php?4,1865085,page=37 :)
« Ostatnia zmiana: 15-12, 10:58:24 wysłana przez Mef »

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 05-04, 12:18:52 »
Kibice Wisły nie muszą patrzeć na losy klubu w czarnych barwach po wczorajszej wypowiedzi Jacka Bednarza.

Jacek Bednarz zapowiedział co prawda gruntowne zmiany i nie obiecywał "eldorado",ale nie można jak pisz się na forum Wisły od razu robić zadymy i szukać winnych tej sytuacji - przecież te problemy w ekipie z Krakowa narastały.
Czara goryczy prezesa Cupiała w końcu musiała się przelać - z pustego to i Salomon nie naleje.

Może wreszcie będzie definitywny koniec tych piekielnie drogich w utrzymaniu "wynalazków" w rodzaju Jaeliensów, Nunezów, Lameyów, Paljiciów - zawodników, którzy są zainteresowani tylko zasysaniem jak największej kasy z klubu nic w zamian nie dając, bo to nie są piłkarze na miarę Wisły.
Muszę przyznać rację panu Bednarzowi,że ta drużyna w tym kształcie nie ma przyszłości - niestety.

Podobne problemy ma Lech i Śląsk.
Widać,że powoli w nowym sezonie kibice będą musieli się przestawić nieco na to,że ich kluby które mają problemy finansowe nie będą już tak chętnie kupować "szrotu" - niema na to kasy.
Klubowe budżety na pewno od razu się nie zapełnią i niema powodu do rzucania mięsem bo prawdy się nie obejdzie.

Offline mareczek

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 12-06, 12:32:03 »
Jak tam przemeblowania u Wisełki? Są jakies młode talenty?

Offline wilemm

• Junior
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 24-07, 00:43:47 »
Jak tam przemeblowania u Wisełki? Są jakies młode talenty?
Młode talenty są, ale istotne jest to, aby w składzie Wisły znalazł się napastnik na miarę Kmiecika, Frankowskiego, Żurawskiego, Brożka.
Bo w meczu trzeba strzelić tyle bramek, aby po odliczeniu tych nieuznanych przez Piaseckiego, było ich więcej, niż strzelił przeciwnik.
No i przydałby się jakiś pomocnik, który w sezonie strzeli z 10 bramek, a w meczu rzuci te kilka piłek do napastników, jak to jeszcze kilka lat temu robił Szymek.
Chyba, ze obudzi się Melikson, który tamten sezon miał fatalny.
W obronie będzie wymiatał Czekaj, oby bez kontuzji i Mistrzostwo Polski wróci na Reymonta 22

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 29-07, 23:19:54 »
Brożek (nie wiem jak obecnie) szukał zatrudnienia w Ekstraklasie skoro Wisełce potrzebny napastnik pokroju Brożka to niech go biorcą.:-P

Offline Misiek19

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 30-07, 23:11:44 »
Takich Brożków w tym momencie w Wiśle napewno nie trzeba , gośc nie grał w piłke dobre półtorej roku ;) , Genkow czy Sikorski to też śmiech na sali , o dobrego napastnika w Polskiej lidze teraz naprawdę ciężko  :o

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 02-08, 22:42:06 »
Tacy jak Lewy czy Rudniew to wyjeżdżają za granice robić kariere a w lidze to król strzelców może mieć z 10 goli niedługo może polskie kluby zaczną grać jak Hiszpania na EURO czyli bez napastnika tylko gdzie tacy gracze jak np. Fabregas czy Iniesta?

Offline wilemm

• Junior
  • *
Sparing Wisła Kraków - Piast Gliwice 3-1
« Odpowiedź #37 dnia: 04-08, 17:37:29 »
Ok. pół godziny temu zakończył się ostatni sparing Białej Gwiazdy przed grą o punkty (w przyszłą sobotę o godz. 14 mecz w PP z III-ligowym Luboński KS). Do przerwy na luziku 3-0, z teoretycznymi szansami na jeszcze 2, 3 gole. Po przerwie zmiany w składzie, mocno poturbowany Burliga, zmiany w składzie, sporo młodziaków, więcej błędów w obronie niż w pierwszej części. Kilka groźnych akcji Piasta, kilka "przebłysków" wiślaków, gol stracony po dośrodkowaniu z rogu.
Ogólnie nie jest źle, w 2013 feta na Rynku Głównym.  :D

Offline wilemm

• Junior
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 04-08, 17:39:42 »
Brożek (nie wiem jak obecnie) szukał zatrudnienia w Ekstraklasie skoro Wisełce potrzebny napastnik pokroju Brożka to niech go biorcą.:-P
Brać można, ale trzeba mu jeszcze... płacić. I wydaje się, że niemało.
Poza tym istnieją jeszcze aspekty pozasportowe, czyli niekoniecznie korzystne dla drużyny rządy w szatni

admin

• Gość
Odp: Sparing Wisła Kraków - Piast Gliwice 3-1
« Odpowiedź #39 dnia: 05-08, 20:39:50 »
w 2013 feta na Rynku Głównym.  :D

Pomarzyć każdy może ;)

Offline wilemm

• Junior
  • *
Luboński KS - Wisła Kraków 0:5
« Odpowiedź #40 dnia: 11-08, 16:19:37 »
Pan Grajewski, niegdyś kontrowersyjny prezes Widzewa, w przerwie meczu udowodnił, ze nie rozumie, iż mecz trwa 90 minut, a kompleksy wobec Białej Gwiazdy zaprezentował takie jak, większość tych, którzy myślą, że nieprzychylnymi wypowiedziami w mediach odbiorą Wiśle jej blask. Jest awans, wynik mógł być dwucyfrowy, sam Genkow powinien strzelić 5 bramek. To wszystko nic, trudno zresztą oceniać drużynę po jednym meczu z III-cio, a w zasadzie IV-to ligowcem. Ale jedna rzecz rzuciła mi się w oczy w II połowie meczu. Niespotykana dotychczas, zwłaszcza w ostatnich latach ambicja. Jeszcze niedawno, po strzeleniu jednej bramki, wiślacy bili rekordy w wymienianiu bezproduktywnych podań, zamiast dobić rywala. Coś mi się zdaje, że trener Probierz wzbudza respekt w szatni.
Jak napisałem, to pierwszy mecz w sezonie, liga rusza za tydzień, teoretycznie (Bełchatów, Podbeskidzie i Polonia, nie powinny przerażać), po pierwszych trzech kolejkach, w punktach powinno być 9-0 dla Wisły. Taki przebieg początku ligi doda drużynie pewności siebie i może być dobrym Mistrzostwa początkiem

Offline wilemm

• Junior
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 14-08, 19:57:27 »
W minionym tygodniu Paweł Brożek rozwiązał kontrakt z tureckim Trabzonsporem. W tym momencie jest wolnym piłkarzem i z kartą w ręku może szukać nowego pracodawcy. Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji muszą pojawić się rozważania na temat jego ewentualnego powrotu do Wisły Kraków. Okazuje się jednak, że nie są to tylko czyste spekulacje. Przy ul. Reymonta poważnie bowiem myślą, żeby skorzystać z okazji i sprowadzić na powrót tego napastnika do "Białej Gwiazdy".

Gdy w minionym tygodniu Wisła prezentowała Jana Frederiksena, wiceprezes ds. sportowych Jacek Bednarz stwierdził, że kadra na rundę jesienną jest praktycznie zamknięta. Nie wiedział jednak wtedy, że kilkadziesiąt godzin później Brożek podpisze dokumenty, które uwolnią go od Trabzonsporu. Skoro zatem pojawiła się okazja, by pozyskać tego piłkarza za darmo, to w Wiśle doszli do wniosku, że grzechem byłoby przynajmniej nie spróbować.

W Krakowie zastanawiali się już zresztą kilka tygodni temu nad sprowadzeniem Pawła Brożka.

Warunek był wtedy jeden - piłkarz musiał uwolnić się od Trabzonsporu. Na transfer gotówkowy "Białej Gwiazdy" nie byłoby stać. Teraz ten warunek został spełniony, ale sprawa ciągle nie jest łatwa i wciąż chodzi o pieniądze.

Sytuacja w tym momencie jest taka, że w budżecie klubu nie ma pieniędzy, które można by było przeznaczyć na kontrakt Pawła Brożka. To jednak nie zamyka sprawy, bo w klubie chcą znaleźć sponsora, który wziąłby na siebie koszty utrzymania Brożka. Już podjęto pierwsze kroki w tym kierunku. Czy przyniosą one powodzenie, przekonamy się wkrótce.

Jeśli jednak takiego sponsora udałoby się znaleźć, to trzeba będzie jeszcze ustalić warunki kontraktu. W tym przypadku nie powinno być jednak o to już tak bardzo trudno, bo sam Brożek chętnie wróciłby do Wisły. Piłkarz w niedzielę przyleciał zresztą do Polski, a wczoraj powiedział nam: - Mam 29 lat i ciągle jeszcze sporo do wygrania w piłce. Po ostatnim okresie mojej kariery najbardziej zależy mi na tym, żeby jak najwięcej grać. Czy chciałbym wrócić do Krakowa? To jest Wisła. Zawsze będę gotowy na rozmowy o powrocie. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, ile ten klub dla mnie znaczy. Wiem doskonale, jaka jest obecnie sytuacja finansowa w Wiśle, i zdaję sobie sprawę, na jakie ewentualnie warunki mógłbym liczyć.

Wisła to jednak nie jest jedyny klub, który w tym momencie interesuje się Pawłem Brożkiem. Oczywiście ostatnie sezony nie były w jego wykonaniu najlepsze, dlatego trudno liczyć na oferty z czołowych lig europejskich. Zainteresowanie tym napastnikiem jednak jest. Brożek na razie odrzucił propozycje rumuńskiego FC Vaslui oraz serbskiego Partizana Belgrad. Piłkarz nie musi się jednak specjalnie spieszyć z wyborem. Może sobie wszystko dokładnie przemyśleć, bo jako wolnego zawodnika nie obowiązuje go okienko transferowe. Kontrakt może podpisać również poza nim.

Źródło: Gazeta Krakowska Data, 2012-08-13

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 15-08, 12:41:53 »
Nie wiem czy Brożek w obecnej formie nada się do czegoś w Wiśle, ale jak chce wrócić do kadry to niech szybko znajdzie klub bo Fornalik powołuje tylko tych którzy mają klub.:-P

Offline wilemm

• Junior
  • *
Maaskant sięga po Kirma!
« Odpowiedź #43 dnia: 29-08, 11:18:55 »
Były trener Wisły, Robert Maaskant chce pozyskać do swojego obecnego klubu, FC Groningen, Andraża Kirma. Wisła i holenderski klub dogadały się w sprawie transferu czasowego słoweńskiego pomocnika.

Kirm wyleciał do Groningen na testy medyczne. Po pomyślnym wyniku badań zostanie wypożyczony na rok do holenderskiego klubu, który będzie miał możliwość wykupienia Holendra po zakończeniu sezonu.

Słoweniec jest zawodnikiem Wisły od połowy 2009 roku, został pozyskany gdy trenerem Wisły był Maciej Skorża, a dyrektorem sportowym Jacek Bednarz. Na koncie ma 109 oficjalnych meczów w barwach Wisły, w których zdobył 17 goli i 14 asyst. Ostatnio częściej siedział na ławce rezerwowych, a od nowego sezonu, po przesunięciu na lewe skrzydło Maora Meliksona zagościł na niej dłużej. Spekulowano, że reprezentanta Słowenii pozyskać chce Chievo Werona.

na podstawie: wisla.krakow.pl,  wislakrakow.com

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 30-08, 09:45:36 »
Powodzenia dla Kirma - może w ekipie Groningen pokaże swoje walory,bo w Wiśle niestety od pewnego czasu dostroił się do bezbarwnej gry naszej ligi która jest słaba i pozbawiona ikry...ale to tylko moje subiektywne zdanie.

.......