OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Piłka Ręczna  (Przeczytany 15911 razy)

Offline Maliniak

• VIP
  • Amator
  • *
Piłka Ręczna
« dnia: 07-01, 18:56:24 »
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2011 przypominam odbywać się będą w dniach 13 stycznia - 30 stycznia 2011 roku w Szwecji.

Mam nadzieje że Wenta zrobi nam wielką niespodziankę.
Już jedna wygrana jest :P Polska-Słowacja 32:24 miejmy nadzieje że takie wyniki będą chodziły na mistrzostwach :D
Przed nami mecze z Szwecją, Słowacją, Argentyną, Koreą Południową oraz Chile.

Jak myślicie kto nam najbardziej może zagrozić?
« Ostatnia zmiana: 15-01, 19:36:09 wysłana przez Mef »

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
Odp: Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej
« Odpowiedź #1 dnia: 07-01, 20:56:14 »
Najbardziej może nam zagrozić druga siła w tej grupie ( po nas ) Szwecja . Nie dość , że mają dobry zespół to jeszcze są gospodarzami więc na pewno sędziowie będą im sprzyjali a ręcznej strasznie dużo zależy od interpretacji sędziowskiej więc nie można grać z nimi na równy wynik. W następnej kolejności Słowacja , z którą co prawda wczoraj wygraliśmy sparing ale nie zagrali podstawowym składem. Drużyny z poza Europy spokojnie powinniśmy pokonać. Ale ważne aby wygrać komplet mecz gdyż wyniki z tej rundy liczą się w drugiej rundzie.

Offline Maliniak

• VIP
  • Amator
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 07-01, 21:03:11 »
Dla mnie sędziowie w Piłce Ręcznej są tragiczni czasem takie błędy popełniają że szok, a jeszcze jak jest wyrównany wynik wtedy to tak człowieka nerwy ponoszą że szok :/

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 07-01, 21:05:24 »
Myślę , że to dlatego że wiele zależy od ich interpretacji. Nie który jakieś zagranie uzna za faul a jakiegoś nie. Najgorzej jest w meczach z udziałem gospodarzy bo w tedy wiadomo , że aktywne trybuny mogą zmieniać decyzje sędziów. Gdy nie ma w meczu gospodarza to źle to nie wygląda.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07-01, 21:52:06 »
Na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej zacierałem ręce już od dawna. Będzie to na pewno wspaniały turniej, tym bardziej, że nasi szczypiorniści zapowiedzieli walkę do ostatniego tchu. Mam nadzieję, że na słowach się nie skończy i dobrną jak najdalej.

Uwielbiam Piłkę Ręczną i takie turnieje przede wszystkim dlatego, że każde rozgrywane spotkanie przez Polaków jest w stanie przysporzyć nam ogromnych emocji. Chyba nikt, kto interesuje się piłką ręczną nie zapomni tego rzutu Siódmiaka, który w ostatniej sekundzie meczu zmienił wynik na naszą korzyść.
W tym roku dochodzi nam nam jeszcze Bielecki, nasz jednooki snajper. Mam nadzieję, że pokaże wszystkim ( z resztą on już pokazał ), że nawet takie nieszczęście nie jest dla niego przeszkodą do gry.

Grupa nie jest ciężka. Nie wiem jak grają nie-europejskie drużyny, ale z naszego okręgu Szwedzi mogą stworzyć nam najwięcej problemów i to nie tylko dlatego, że grają u siebie. Jest to mocny zespół z dobrymi zawodnikami i mogą stworzyć nam trochę problemów.

Oby nasza reprezentacja pokazała się z jak najlepszej strony. ;)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #5 dnia: 07-01, 22:03:10 »
Uwielbiam oglądać piłkę ręczną. Mam nadzieje, że Polacy wywalczą przynajmniej trzecie miejsce. Najgroźniejsi rywale, to oczywiście jak co 2 lata - Francja, Chorwacja, Niemcy. Myślę, że Szwedzi jako gospodarze też mogą sporo namieszać (wiecie o co mi chodzi ;]) Poza naszą reprezentacją lubię tez Francuzów, a szczególnie Karabatica, który reprezentuje trójkolorowych.

hifi - nie zapomnę tego nigdy. Graliśmy wtedy z Norwegią i w ostatnich sekundach król Artur rzucił przez całe boisko na pustą bramkę. ;)
« Ostatnia zmiana: 07-01, 22:05:43 wysłana przez Yascarr »

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 08-01, 08:17:57 »
Wczoraj nasza kadra w drugim meczu turnieju noworocznego pokonała Czechów 33-32. Jeśli chodzi o rywali w zdobyciu medalu , to myślę że jedynie Francuzi są obecnie praktycznie nie ogrania , reszta krajów jak najbardziej jest w naszym zasięgu więc liczę na finał Polska - Francja , piękny mecz i może Polacy pokuszą się o zwycięstwo  :)

Offline Maliniak

• VIP
  • Amator
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 08-01, 21:50:45 »
hifi co do tej bramki zdobytej w ostatnich sekundach :P
pamiętam jak się darłem podczas tego meczu, a potem tydzień gardło kurowałem ;) :D
ale nie ma co chłopaki pokazali wtedy klasę ;)

Offline Pedro17

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 08-01, 23:08:02 »
Mam nadzieje że wyjdziemy bezproblemowo z grupy. Tak jak piszecie jedyny groźny rywal to chyba Szwedzi. Z innymi nasi szczypiorniści powinni sobie dać gładko rade.
« Ostatnia zmiana: 08-01, 23:54:32 wysłana przez Maliniak »

admin

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 09-01, 12:49:57 »
Nie mogę się doczekać startu Mistrzostw. Wierzę, że Polacy wyjdą z grupy na 1. miejscu.  Podobnie jak i Wy uważam, że w grupie głównym zagrożeniem są Szwedzi i sędziowie ;).
Karol może dodać wiele pozytywnego i walecznego ducha dla zespołu.
Może trochę pesymistycznie (albo obiektywnie, jak kto woli), ale w ciemno obstawiam, że miejsce w pierwszej piątce jest bardzo możliwe. Bo Chorwaci, Francuzi czy inne znakomite ekipy nie oddadzą tego turnieju bez walki.
A powtórzenie sukcesu sprzed 2 lat byłoby naprawdę fantastyczne.

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #10 dnia: 10-01, 19:03:17 »
W weekend oglądałem sparing Dania - Szwecja a potem na OSI oglądałem wywiad z komentatorem Piłki Ręcznej i powiedział i po tych dwóch rzeczach trochę się zaniepokoiłem , sam zauważyłem jaką Szwedzi mają dobrą obronę a ten komentator dodał , że nawet mucha przez nią nie przejdzie. Więc licząc to + sędziów ze Szwedami może być bardzo ciężko. Myślę , że jak dojdziemy do ćwierćfinałów to zostanie 8 drużyn z Europy i to takich drużyn że każdy , każdego może pokonać.

Offline LP

• Junior
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 13-01, 16:32:40 »
Dziś już otwarcie! Już nie mogę się doczekać! Pierwszy mecz Szwecja - Chile, chyba na niespodziankę nie możemy liczyć. Szwecja w tym roku jest bardzo mocna, chodź Chile nie wiem jak gra, ale zdaniem bukmacherów większych szans tej reprezentacji nie dają.

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #12 dnia: 14-01, 21:50:49 »
W swoim pierwszym meczu na MŚ Polska pokonała Słowację 35-33. Najważniejsze , że nasi ten mecze wygrali bo będzie on prawdopodobnie liczony w II fazie mistrzostw. Jeśli chodzi o sam mecz to obie drużyny grała falami. Raz prowadzili grę i zdobywali bramki Polacy , następnie Słowacy , lecz ciesze się , że koniec końców to nasza drużyna zeszła z parkietu jako zwycięzcy. W ataku zagraliśmy bardzo dobrze gdyż 35 zdobytych bramek to dobry wynik , w obronie gorzej lecz gdy trzeba było to obroniliśmy kilka akcji Słowaków i mieliśmy dwa klucze przejęcie ( Jurkiewicz i Tłuczyński ). Indywidualnie dla mnie najlepsi po naszej stronie : Lijewski , Bielecki , Jaszka , Tłuczyńska , najgorszy : Jurasik . Niestety dzisiejszy mecz mu nie wyszedł , nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam a i w obronie nie grał zbyt dobrze. Następny mecz rozgrywamy jutro o 20 z Argentyną.

admin

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 14-01, 21:57:29 »
Wygrana bardzo cieszy. Styl już może niekoniecznie. Bo zdecydowanie na zbyt dużo pozwoliliśmy Słowakom, co wykorzystali zdobywając aż 33 bramki. Jutro powinno być łatwiej (przynajmniej tak to wygląda na papierze), i mam nadzieję że o wynik nie musimy się martwić.
Do boju! :)

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 15-01, 22:09:21 »
No dzisiejsze spotkanie dosyć dziwne.
Pierwszą część dyktowali sędziowie. Niemiłosiernie duża ilość błędów, większość na niekorzyść polaków, ale zdarzało się też odwrotnie. Jak na razie Polska nie gra tak jak powinna. Nie potrafi stanąć na wysokości wyzwania i pokazać jak powinno się grać w piłkę ręczną. Chodzi tu zarówno o mecz ze Słowakami jak i Argentyńczykami. W tym pierwszym, obrona praktycznie nie istniała. Nasz południowy sąsiad robił niezłe zamieszanie w naszych szykach obronnych, gdzie nasi obrońcy praktycznie nie wiedzieli co się dzieje. Bohaterem wczorajszego spotkania był niewątpliwie Karol Bielecki. Nie zawodził w najważniejszych momentach.
Jeśli chodzi o dzisiejsze spotkanie to po początku spodziewałem się łatwej wygranej bez żadnych horrorów w końcówce meczu. I tak myślałem, aż do samego końca kiedy to przewaga stopiła się do 1 punktu. Było gorąco. Na szczęście mamy Wendę, który jest mistrzem planowania ostatnich sekund meczu. Bardzo świetnie spisali się dzisiaj skrzydłowi: Kubczyński oraz Tłuczyński. Świetną zmianę zagrał także Zaremba podnosząc nasz zespół do walki, chociaż w najważniejszych momentach nie potrafił umieścić piłki w siatce.

Podsumowując: nie jest źle, ale mam nadzieję, że to rozgrzewka Polaków przed prawdziwymi spotkaniami. Przede wszystkim trzeba załatać obronę i trochę poprawić skuteczność w ataku. Szczególnie ze środka, gdzie można zauważyć duże braki. Jeśli już strzelamy to ze skrzydeł, albo z 9m. Częściej też korzystać z naszych obrotowych, którzy mają umiejętności. To poprawimy to złoto będzie ;p Oczywiście łatwo mi jest wytykać błędy, a na boisku dzieje się całkowicie coś innego, ale to takie moje małe spostrzeżenia.

.......