OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Legia Warszawa  (Przeczytany 31947 razy)

admin

• Gość
Legia Warszawa
« dnia: 07-01, 21:30:45 »
[Zbiorczy temat o Legii Warszawa - dyskutujemy tu o wszystkim co związane z tym klubem]

Rok założenia: 1916
Prezes: Paweł Kosmala
Menedżer: Maciej Skorża

Mój ulubiony Polski klub. Od około 15 lat mu kibicuje. Nie raz mnie zawiedli, nie raz sprawili radość ;)
Jak wszyscy kibice stołecznego klubu przed tym sezonem spodziewaliśmy się nowej Legii. Nowy, piękny stadion, nowe nadzieje (po poprzednim sezonie), nowe transfery.
Przedsezonowy mecz z Arsenalem oglądałem z wypiekami na twarzy. Legia grała otwartą, szybką piłkę. Co prawda przegrała, ale za to tyle bramek padło w tym meczu, że każdy kibic był zadowolony.
Wtedy pomyślałem, że w lidze nie będzie równych na Cabrala, Manu, Radović czy Mezenge. Marzenia szybko uleciały. Masa słabych meczy, braku zaangażowania, niechęć do Skorży. Na szczęście jakimś szczęśliwym zrządzeniem losu Legia odzyskała troszkę polotu w meczach i udało nam się zakończyć jesień na 3 miejscu ze stratą 3 pkt do lidera.
Myślę, że walka o mistrzostwo rozegra się między Legią a Wisłą. Jaga tego nie wytrzyma, a Lech ma jednak za duża stratę do odrobienia.

Jedna ważna rzecz zasługuję na uwagę - kibice Legii. Mimo iż były ciężkie moment u siebie, to Żyleta dopingowała na całego ;)

I jeszcze jedno, co do właścicieli: "Jesteśmy tu, będziemy tam, za naszą Legią wszędzie gdzie się da, śpiewamy wciąż, na cały kraj, że niestraszny jest nam ITI" :)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Legia Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 07-01, 21:40:46 »
No cóż, mimo iż jestem ze świętokrzyskiego, to z polskich klubów najbardziej lubię właśnie Legie. Bardzo fajne letnie transfery, przede wszystkim Manu, który gra naprawdę fajnie, no i niezapomniany mecz z Arsenalem. Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu, zdobędą dużo punktów, zdołają dogonić Jage i zdobędą mistrza.

admin

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 07-01, 21:50:48 »
Manu, który gra naprawdę fajnie

Szczerze powiedziawszy dla mnie to on tylko szybko biega. Nic wielkiego nie zdziałał jeszcze, dośrodkowania rzadko kiedy "wchodzą" w pole karne przeciwnika, głównie szybują hen hen...
Choć, w tych przegrywanych meczach Legii właśnie on najbardziej się wyróżniał, walczył o coś. Znaczy biegał... ;D

Taki "ironiczny" pościk ;)

Offline LukasSlowik10

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08-01, 17:30:08 »
Brakuje im superstrzelca najlepiej jak by ściągneli sernasa z Widzewa i by im sie łatwiej grało.

admin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 19-01, 15:10:40 »
Maciek Iwański dziś wyleciał do Turcji gdzie ma przejść badania medyczne. Jeśli wszystko będzie okej jego nowym klubem będzie Manisaspor, który zajmuje obecnie 12. w lidze. Szkoda, bo akurat Maćka tolerowałem w Legii. Był to jeden z bardziej charakterystycznych piłkarzy tego klubu.

Offline buciu52

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 03-02, 16:02:57 »
Ja nie jestem za legią Warszawą  :P

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04-02, 12:51:26 »
Albarracin przejdzie testy w Legii

Argentyńczyk Tobias Albarracin przejdzie testy w Legii Warszawa. 26-letni piłkarz w najbliższym czasie ma się pojawić przy Łazienkowskiej. Ostatnio zawodnik reprezentował barwy Club Universitario de Sucre. Może występować na pozycji obrońcy lub jako defensywny pomocnik.

- Chciałbym grać w polskiej lidze, mam nadzieję że wszystko się uda. Najpierw jednak muszę przejść testy sportowe i medyczne. Jeśli przejdą pomyślnie to podpiszę kontrakt z klubem. Wiem, że to wyzwanie w Polsce jest zimno, a język jest trudny. Jednak wierzę, iż sobie poradzę. Poradzili sobie w Europie Demichelis, Henzei czy Ayala to dam radę i ja - powiedział Albarracin na łamach argentyńskich mediów.

Obecnie w Legii występuje jeden Argentyńczyk - Alejandro Cabral, który został wypożyczony z Velez Sarsfield.

No fajnie że nasza Liga się robi calkowicie zagraniczna i jest ciekawiej... :D Bo szczerze mówiac patrząc na naszych grajków to zalewa krew i tyle .... ktoś musi podnosić poziom naszej Ekstraklasy. Zresztą sądze że jak się chłop wyrobi w lidze można go konkretnie sprzedać... i mieć ogromne zyski.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #7 dnia: 04-02, 13:13:50 »
Ostatnio czytałem gdzieś newsa, że Legia ponoć chce ściągnąć z powrotem do Polski Rengifo. Jak dla mnie, to bardzo fajnie by było, gdyby znowu grał w Ekstraklasie.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 04-02, 18:06:21 »
No co zasmakował piłki na lepszym poziomie i gówno gra ... wiec powraca :D Taka jest prawda że połowa zagranicznych grajków znajdzie wiatr w Ekstraklasie i robi z siebie mega gwiazde klasy światowej ... przejdzie do lepszej ligi i cicho sza ! i z potkulonym ogonem wraca... Rengifo czy Micański zaraz będą u nas pykali...

Adrian

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 05-02, 08:27:50 »
Z zespołem ze stolicy 3-letni kontrakt podpisał pomocnik Janusz Gol. Kontrakt obowiązywać będzie dopiero od 1 lipca, gdy kontrakt z GKS Bełchatów Janusza wygaśnie.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 05-02, 10:52:31 »
Świetny transfer Legionistów i zarazem jak ładnie przemyśleli że mogą mieć go za free :) Ogólnie pewnie latem paru kopaczy odejdzie z Legii bo gra troche piachu.. moim zdaniem najlepszym zakupem był Manu , chłop normalnie szaleje na tych bokach obrony i dużo daje Legii.. oczywiście nie są to dosrodkowania klasy światowej ale co wymagać :D A reszta ?... grają bo grają szału niema... zawiodłem się i to strasznie na tym Brazylijczyku w napadzie od którego wymagałem lepszej gry ala "joga bonito" :D

Sikora trafi do Legii?

Napastnik APOEL-u Nikozja Adrian Sikora znalazł się kręgu zainteresowań Legii Warszawa. Jeśli 30-letni zawodnik rozwiąże swój kontrakt, wówczas mógłby trafić na Łazienkowską.

Obecnie polski piłkarz negocjuje rozwiązanie kontraktu z cypryjskim klubem. Klub do końca obowiązywania umowy powinien mu zapłaci około 150 tysięcy euro. W tej chwili rozstrzyga się, jak duży procent tej sumy dostanie napastnik na odchodne. Tylko z własną kartą Sikora może starać się o przejście do innego klubu.

W polskiej Ekstraklasie rozegrał 126 spotkań, strzelając 54 bramki. W 2004 roku trafił do Groclinu Dyskobolii. Z klubem z Grodziska wywalczył dwukrotnie Puchar Ekstraklasy i Puchar Polski.
« Ostatnia zmiana: 05-02, 11:09:58 wysłana przez Blanco1900 »

Offline bramkostrzelny

• Junior
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 12-02, 21:38:20 »
Polityka transferowa stołecznego klubu w zimowym okresie przygotowawczym pozwala na dobre zapomnieć o budowie przy Łazienkowskiej Wielkiej Legii. Huczne zapowiedzi prezesów okazały się większą imaginacją niż nie jedna dobranocka.

admin

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 26-02, 11:07:04 »
Legia w pierwszym meczu wiosny zremisowała w Krakowie po 3. Antybohaterem spotkania był sędzia - Włodzimierz Bartos. Pierwszy gol Cracovii po wybiciu piłce z rąk Skaby, co wg przepisów oznacza faul na bramkarzu. Kolejny gol dla Cracovii to rzut karny, słuszny ale po przyjęciu piłki ręką przez podającego do Nawotczyńskiego. Sędzia powinien gwizdnąć dużo wcześniej, zanim Astiz popełnił na nim faul. Trzeci gol dla Cracovii to również spalony. Kolejno pierwszy gol dla Legii przy stanie po 0 - prawidłowy, a nie uznany!
No ja się pytam co to jest?!
Legia powinna wygrać to spotkanie spokojnie 3:0/3:1, ale niestety poziom sędziowania w Polsce to dno.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 26-02, 13:18:00 »
Legia ma potecjał i to widać gołym okiem... a sedzia jak napisałeś dno :D On widocznie chcial byc gwiazdą tego meczu i powiem szczerze wyszło mu skutecznie .. Legioniści jednak zremisowali ale powinni wygrać palcem wiadomo gdzie... nowe zakupy typu Hubnik spisali sie dobrze ale zobaczymy co gośc zaprezentuje dalej.. Szkoda Legii a brawo dla Cracovii za sytuacje i niesubordynacje i błędy sedziego. Kibice mieli co ogladać...

admin

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 06-03, 21:38:48 »
Dziś Legia wygrywa wreszcie w Derbach Stolicy. Po samobójczej bramce co prawda, ale duża zasługa Hubnika, który rozegrał świetny mecz. Był tam gdzie trzeba, piłka go szukała, nękał obrońców. Szkoda, ze nie strzelił w innej dogodnej pozycji, ale znakomity występ również zanotował bramkarz Polonii - Przyrowski. Niektóre z piłek które wybronił to było wprost coś niesamowitego. W końcówce zawrzało pod bramka Legionistów, ale udało się dowieść wygrana do końca.

Kibice trochę zawiedli natomiast swoim zachowaniem. Na minutę przed końcem, w doliczonym czasie gry na boisko zaczęli rzucać petardy. Będą kary finansowe dla Legii...

.......