OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Manchester City  (Przeczytany 25898 razy)

admin

• Gość
Manchester City
« dnia: 08-01, 12:41:17 »

Rok założenia: 1887
Przydomek: Blues; Citizens
Prezes: Khaldoon Al Mubarak
Menedżer: Roberto Mancini

Jak Wam się podoba polityka szejkowo-transferowa klubu? Właśnie do City dołączył kolejny napastnik - Bośniak - Edin Dzeko (szkoda wielka, bo to jeden z moich ulubionych graczy, a poszedł do klubu za którym nie przepadam). Klub kupuje co chwile inne gwiazdy, a piłkarzy którzy przez ostatnie sezony występowali w podstawowej jedenastce sprzedaje.  Jak np. Bellamy, Irleand czy choćby Shaun Wright-Phillips, który także ma opuścić szeregi klubu.

Poza tym w tym sezonie City radzi sobie bardzo dobrze. 2 miejsce w lidze. Tevez, który nosił się także z zamiarem odejścia na razie jest głównym motorem napędowym The Citizens.

Offline LukasSlowik10

• Junior
  • *
Odp: Manchester City
« Odpowiedź #1 dnia: 08-01, 17:31:05 »
Tam tylko kasa gra nie lubie tego klubu pieniądze i pieniądze nic więcej.

Offline LP

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 08-01, 17:34:00 »
Lukas, jak najbardziej. Tak samo nie lubię tego klubu, bo grają tam pieniądze, przy tym marnują się świetni zawodnicy.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #3 dnia: 08-01, 18:05:17 »
No to piąteczka panowie. Ja też nie lubię City, za to że co sezon wymieniają cały skład i prawie nikt nie gra tam dla przyjemności, tylko dla pieniędzy. Poza tym bójki na treningach itp.

admin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 18-05, 14:13:28 »
Carlos Tevez poprowadził wczoraj City do trzeciego miejsca w lidze. Jeśli jego pierwsza bramka była świetna (solowa akcja, minięcie rywali) to jego drugie trafienie w tym meczu to bramka która musi przejść do historii futbolu. Cudowny strzał z wolnego. Palce lizać!

Bramka:
http://www.101greatgoals.com/videodisplay/golazo!-carlos-tevez-2-stoke-9317730/

Tym samym, jeśli dobrze sprawdziłem, zrównał się z Berbatovem w tabeli strzelców EPL.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 21-05, 15:17:36 »
No rzeczywiście piękna bramka z wolnego. Pierwszy drybling także wspaniały.
I gratuluje przegonienia Arsenalu. W sumie powiem, że się nawet cieszę, nie z tego powodu, że City ma miejsce na podium tylko z tego, że może Arsenal dostanie wreszcie nauczkę, uświadomi sobie, że sezon trwa do ostatniej kolejki i ruszy po jakieś zmiany, bo zastój w tym klubie jest ogromny.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04-07, 19:23:21 »
Oficjalnie: Gael Clichy piłkarzem Manchesteru City

Występujący ostatnio w Arsenalu, Gael Clichy odszedł za 7 mln funtów do Manchesteru City. 

Francuz występował w Arsenalu od 2003 roku i był ostatnim piłkarzem z ekipy Wengera, która w sezonie 2003/2004 nie przegrała żadnego meczu ligowego.

Lewym obrońcą, który nie był zadowolony z postawy Kanonierów w ostatnich sezonach interesowały się AS Roma i Liverpool, jednak ostatecznie najlepszą ofertę przedstawił Manchester City. Clichy może liczyć na dużo wyższe zarobki na City of Manchester Stadium niż w Arsenalu. Prasa podaje, że piłkarz będzie zarabiał ok 110 tys. funtów na tydzień.

Cena jest stosunkowo niska jak na Man City... zawsze przepłacali jedynie dla tego że chcieli tego kopacza ;D Szkoda że wybiera własnie kierunek kasy a nie stałego grania... bo pewnie za rok może dwa już wyleci ze skłądu bo znajdzie się nowy cel  ;) Z jednej strony zawsze lubiełm grę tego zawonika, szkoda że Marotta nie zakontraktował tego zawodnika.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #7 dnia: 04-07, 21:08:21 »
Szok ??? Czytałem już mnóstwo plotek jakoby miał odejść m.in do Romy, ale myślałem, że na plotkach się zakończy. Szkoda, bo bardzo go lubię, chciałem żeby został, ale chyba jednak mimo wszystko wybrał pieniądze. Swoją drogą to zupełnie nie wiem po co Gael Manchesterowi City, bo mają Kolarova na tej pozycji, całkiem przyzwoitego grajka z dobrymi stałymi fragmentami. Myślę, że Francuz jeszcze zapłacze za Arsenalem :(.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 05-07, 09:16:34 »
Żal mi Gael Clichy'ego. Ten gracz naprawdę zapowiadał się na wspaniałego piłkarza. Jego transfer z Arsenalu do Man.City jest krokiem w tył dla jeszcze rozwijającego się piłkarza. Kasa jaka będzie co tydzień wpływać na jego konto obawiam się, że zepsuje mentalnie Francuza. Ale co my kibice możemy zrobić? NIC. Chłopak pójdzie na zmarnowanie :'( :'( :'(

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 05-07, 13:45:57 »
I to za jakie pieniądze? 7 mln za takiego obrońce to niesamowicie mało w natłoku tych milionywch transferów. I do tego drużyną kupującą było Man City, a oni mają trochę pieniądza.
Ten transfer wcale nie musi być krokiem w tył dla tego zawodnika. Jednym pewnym obrońcą w City jest Kompany więc dla Clichy'ego to otwarta gra. Jeśli pokaże się z dobrej strony to na pewno uda mu się pograć w pierwszej jedenastce.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #10 dnia: 05-07, 15:10:57 »
Ja się zastanawiam po co im tyle obrońców. Richards, Zabaleta, Onuoha, Boateng, Kompany, Toure, Lescott, Boyata, Clichy, Kolarov i prawie wszyscy grają na równym poziomie. Tymi piłkarzami można by ze 3 kluby obdzielić. Taka sama sytuacja jest na skrzydłach, gdzie mają naprawdę super piłkarzy. Wg mnie City przydałby się jakiś kreator na środek, bo tu akurat bieda. Yaya Toure nie nadaje się na ofensywnego pomocnika, a na tej pozycji najczęściej grał w tym sezonie.

Offline Seba13

• Junior
  • *
  • iG i SF na wieki
« Odpowiedź #11 dnia: 05-07, 15:45:55 »
Jaki krok w tył? Ludzie.. Manchester City był w zeszłym sezonie w tabeli wyżej niż Arsenal i przy takim rozwoju sytuacji podobnie i będzie w nadchodzącym sezonie. Inną sprawą jest walka w składzie, ale zawodnik sam decyduje się na walke i to jego własna sprawa czy ma jakieś ambicje czy nie. Cena może trochę dziwić, ale ile błędów on popełniał.. Zawsze odznaczał sie szybkością i wejściem w ataki zespołu, ale w obronie nie radził sobie za dobrze. Manchester City dąży do posiadania 2 równych piłkarzy na kazdej pozycji i w trudnym sezonie może się to naprawdę przydać. To już nie jest kupowanie sponatniczne jak na początku to się mogło wydawać. City przeprowadzają naprawdę mądre transfery.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #12 dnia: 05-07, 16:04:07 »
Jaki krok w tył? Ludzie.. Manchester City był w zeszłym sezonie w tabeli wyżej niż Arsenal i przy takim rozwoju sytuacji podobnie i będzie w nadchodzącym sezonie.
Mimo wszystko Arsenal to dużo bardziej utytułowany klub niż Manchester City. Arsenal regularnie grał w LM gdzie dochodził co najmniej do ćwierćfinału, a przypominam, że przez ostatnie lata Manchester City grał tylko w Pucharze UEFA/Lidze Europy.

Offline Seba13

• Junior
  • *
  • iG i SF na wieki
« Odpowiedź #13 dnia: 05-07, 16:34:07 »
Wiem, że to dużo bardziej utytołowany klub jednak idąc tym tokiem myślenia Clichy mógł przenieść się do Leeds United. Zauważ, ze piszesz o Arsenalu i City w czasie przeszłym, a w czasie teraźniejszym sytuacja jest trochę inna.

admin

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 08-07, 16:28:41 »
Manchester City potwierdził informację, że City of Manchester Stadium zmienia nazwę na Etihad Stadium po podpisaniu 10-letniej umowy z Etihad Airways.

No cóż, kolejny przypływa gotówki dla zespołu City, tym samym nowy sponsor, tym samym klubowe tradycje przestają mieć znaczenie i stadion zmienia nazwę. Nie pochwalam takich ruchów co do zmiany nazw stadionów. No, ale taki kontrakt podpisali.

.......