OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Manchester City  (Przeczytany 28341 razy)

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: Manchester City
« Odpowiedź #15 dnia: 08-07, 23:11:25 »
No są sprawy ważniejsze widocznie dla Man City ;) Niema co gdybać... klubik został "pochłoniety" przez szejków i tyle/ Zobaczymy kiedy ta zabaweczka sie znudzi.

Offline jakubu

• Trampkarz
  • *
  • www.sportprofile.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 09-07, 11:49:32 »
hmmm przypływ gotówki, owszem, ale czy im tak naprawdę jest potrzebna? Ten klub wydał w ostatnich latach chyba najwięcej na piłkarzy, kupowali w pęczkach, a i tak wielkich sukcesów nie ma. Co prawda są wysoko w tabeli, ale to mimo wszystko dowodzi, że nieograniczony właściwie budżet nie gwarantuje sukcesów. Zmiana nazwy pozwoli im odzyskać trochę kasy, ale tak to się prowadzi normalną korporację, a nie klub piłkarski. Pytanie jakie mają priorytety właściciele...?

EDIT: i jeszcze jedno, teraz dopiero gdzieś wyczytałem... Część nazwy nowego sponsora (Etihat Airways) oznacza podobno w tłumaczeniu: united (etihat = united) ;))) niezlą polewkę ma czerwona część manchesteru ;)

Edytuj wiadomość, zamiast pisać następną.
^Yascarr

« Ostatnia zmiana: 09-07, 16:43:37 wysłana przez Yascarr »

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 14-07, 16:33:19 »
Patrick Vieira zakończył karierę

Francuski piłkarz Patrick Vieira zdecydował się zakończyć karierę piłkarską. 

Wychowanek Cannes przygodę z wielką piłką rozpoczął w Milanie, gdzie jednak nie zrobił kariery. Przez 9 lat występował w Arsenalu, z którym zdobył m.in podwójną koronę w 1998 i 2002 roku. Później występował we Włoszech w Juventusie i Interze. Ostatnio grał w Manchesterze City.

Były mistrz świata z Francją po zakończeniu kariery będzie pracował z młodzieżą w Manchesterze city.

Świetny zawodnik... każdy go pamieta z czasów gry dla Arsenalu i tam tak naprawde prezentował najlepiej swoje umiejętności ;D On razem z Makelele prowadzili prym na tej pozycji ...

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 14-07, 18:01:55 »

EDIT: i jeszcze jedno, teraz dopiero gdzieś wyczytałem... Część nazwy nowego sponsora (Etihat Airways) oznacza podobno w tłumaczeniu: united (etihat = united) ;))) niezlą polewkę ma czerwona część manchesteru ;)[/color]

aż z ciekawości posprawdzałem w internecie co dokładnie znaczy to słowo i jak się okazuje nie jest to United, a Union. Co nie zmienia faktu, że i tak bardzo śmiesznie wyszło z tą nazwą. :)
Co do Vieiry to Blanco1900 wyprzedziłes mnie o kilka sekund, bo sam już miałem wstawiać wiadomość na temat końca jego kariery. Było to świetny zawodnik i nie tylko grał dobrze w Arsenalu, ale miał także świetne występy w reprezentacji. Żegnamy. ;)

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 14-07, 22:01:58 »
Sam Vieira zapowiadał, że po sezonie kończy przygodę z futbolem, więc jakoś mnie to nie dziwi. Szkoda, że takie gwiazdy jak on czy Makelele kończą kariery, ale trzeba dać szansę młodszym...

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #20 dnia: 14-07, 22:23:20 »
Makelele jest trochę starszy od Vieiry. Tak czy owak, obaj byli świetnymi pomocnikami, Vieira wystąpił przecież na trzech mundialach, jest mistrzem i wicemistrzem świata. Kariera bardzo bogata, szczególnie w Arsenalu, którego był ostoją. Nie wiem czemu, ale reprezentacja Francji kojarzy mi się właśnie z Vieirą i Zidanem.
« Ostatnia zmiana: 14-07, 22:25:12 wysłana przez Yascarr »

admin

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 14-07, 22:28:24 »
reprezentacja Francji kojarzy mi się właśnie z Vieirą i Zidanem.

Heh, dodałbym do tego jeszcze Bartheza ;)
A co do Vieiry to był świetnym piłkarzem na swojej pozycji. Przez większość kariery w dobrej formie, szkoda tylko, żen a koniec przeszedł do tego City.
Myślę, że teraz czas na karierę trenerską :)

Offline jakubu

• Trampkarz
  • *
  • www.sportprofile.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 15-07, 22:03:43 »
Sam Vieira zapowiadał, że po sezonie kończy przygodę z futbolem, więc jakoś mnie to nie dziwi. Szkoda, że takie gwiazdy jak on czy Makelele kończą kariery, ale trzeba dać szansę młodszym...

Faktycznie, szkoda, że kończy, ale każda kariera kiedyś skończyć się musi.

Swego czasu myślałem, że Arsenal sprawił sobie nowego Vieirę w osobie Abou Diaby - profilem bardzo zbliżeni zawodnicy, ale chyba Abou jeszcze daleko do Patricka...

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 01-08, 09:35:47 »
Kun Aguero strasznie mnie do siebie zraził. Chłopak widać lekko zbzikował w niezbyt kulturalny sposób żegnając się z Vicente Calderon podpisując kontrakt z ekipą The Citizens. Kibice Atletico są na niego nieźle wściekli i nawet gdyby kiedyś chciał wrócić do Madrytu to wśród kibiców Atletico jest już spalony. Jego słowa niezbyt pochlebne względem swojego już byłego klubu pokazują, że zięć Maradony chyba troszeczkę ostatnio przebywał zbyt długo na słońcu.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 01-08, 23:34:21 »
Chłopakowi posypano konkretną kapuchą miedzy noskiem i poleciał tam gdzie wiecej... miał dużo propozycji kontraktu ale wybrał ten klub który zrobił z okienka transferowego katorgę cenową >:( Niema co płakac nad rozlanym mlekiem, sam osobiscie miałem nadzieje że zasili mój Juventus ale trudno... pogra pogra jak Adebayor,Jo i inne wielkie gwiazdy i bedzie wracał z podkulonym ogonem.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #25 dnia: 01-08, 23:49:30 »
Mam podobne zdanie. W City raczej nie zabłyśnie, a poza tym zbyt duża konkurencja na pozycji napastnika. Jedynym wytłumaczeniem, dlaczego Aguero wybrał City, a nie np. Real, Inter itd. są pieniądze.

admin

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 02-08, 00:17:42 »
Kun Aguero strasznie mnie do siebie zraził.
To samo u mnie. Szkoda, że wybrał ten klub. Jeśli Tevez odejdzie to Kun pewnie będzie numerem jeden, jednak nie widzę go w tej lidze, w futbolu angielskim.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 02-08, 09:39:30 »
Nawet w samej Argentynie Kun Aguero nie ma najlepszej prasy po przejściu do ekipy The Citizens. Prasa w Argentynie dziwi się czemu ich młody idol wybrał "srebrniki" z szejkanatu niż rozwijał się nadal piłkarsko. Więc widzicie moi drodzy, że nie tylko my zachodzimy w głowę czemu Aguero wybrał taką a nie inną decyzję piłkarską.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 02-08, 15:28:24 »
Jak to dlaczego? Oczywiście, że dla pieniędzy.
Zawodników możemy podzielić na dwa typy:
- aktywnych zawodowo, chętnych zdobywać coraz to większe trofea, nie zaspakajając się dotychczasowymi osiągnięciami
- aktywnych pieniężnie, którzy wybierają kluby na podstawie pensji jaka wpadnie im do kieszeni, a jeśli jeszcze przy tym piłkarz spędzi większość czasu na ławce to się ucieszy, bo żadna presja na nim nie będzie ciążyła, a pieniążki będą wpływać na konto. ;)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #29 dnia: 03-08, 02:25:31 »
Wszyscy piszemy, że Aguero przeszedł dla forsy do City, a wiecie w ogóle ile on zarabia? Otóż miesięcznie zgarnia z City 416.000 euro, co rocznie daje około 5 mln. euro. Biorąc pod uwagę, że tacy piłkarze jak Lescott czy Khedira zarabiają tyle co Aguero, to tak naprawdę Argentyńczyk dostaje grosze! Dla przykładu więcej zarabiają m.in Kolarov, Joe Cole, Kanouté czy Kuranyi w Dynamo. Ronaldo na ten przykład dostaje około 12 milionów rocznie, a Yaya Touré w City inkasuje 10 milionów co rok.
« Ostatnia zmiana: 03-08, 02:29:04 wysłana przez Yascarr »

.......