OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Everton F.C  (Przeczytany 6389 razy)

Offline TikTok

• Junior
  • *
Everton F.C
« dnia: 19-07, 12:02:44 »
Everton Football Club
Adres:Goodison Park, Goodison Road, Liverpool, Merseyside, L4 4EL    
Kraj:Anglia
Założony:1878
Stadion:Goodison Park (poj. 40260)
Trener:David Moyes
Prezes:Bill Kenwright
Internet: http://www.evertonfc.com

Everton Football Club – angielski klub piłkarski założony w 1878 roku w Liverpoolu, w dzielnicy Everton. Od 1954 nieprzerwanie gra w Premier League. Everton jest jednym z 12 klubów – założycieli angielskiej ekstraklasy w 1888 roku. Sezon 2011/2012 jest 109. sezonem drużyny w ekstraklasie.Everton to najstarszy angielski pierwszoligowiec. Został założony w 1878 roku pod nazwą St. Domingo FC, jednak już rok później przekształcił się w Everton Football Club. W 1888 roku wraz z jedenastoma innymi klubami założył angielską ekstraklasę. Już dwa lata później został wicemistrzem Anglii, zaś w 1891 roku wygrał po raz pierwszy te rozgrywki. Pierwszy raz w rozgrywkach Pucharu Anglii Everton zwyciężył w 1906 roku pokonując w finale 1:0 Newcastle United po golu Alex Younga. Po 63 latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, klub spadł do drugiej ligi. Absencja trwała trzy kolejne lata. Ostatnim triumfem w The Football League było zwycięstwo w 1987 roku. Ostatni raz Everton wygrał Puchar Anglii w 1995 roku.
                                                                      Opracował: TikTok

admin

• Gość
Odp: Everton F.C
« Odpowiedź #1 dnia: 19-07, 15:23:08 »
No największy rywal mojego Liverpoolu. Ja nie odczuwam jakiejś niechęci, czy antypatii do Evertonu. Nie ma to jak świetny mecz derbowy ;)
Pamiętam tą stronę internetową, na której odliczano czas od ostatnich transferów Evertonu ;)

Offline rudi421

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12-01, 11:20:43 »
no zawodnicy z liverpoolu muszą się z nimi zawsze męczyć :)

Offline Felicja

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 26-03, 11:25:20 »
Mój ulubiony klub ang. Pamiętam że mieszkając w Hull tłukłam się pociągiem na mecz:-)

.......