OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Borussia Dortmund  (Przeczytany 52143 razy)

admin

• Gość
Borussia Dortmund
« dnia: 08-01, 13:00:34 »

Rok założenia: 1909
Barwy: żółto-czarne
Prezes: Dr. Reinhard Rauball
Menedżer: Jürgen Klopp

W tym sezonie podopieczni Kloppa grają wręcz rewelacyjnie w lidze (co innego w Europie). Piłkarze Borussii stają się pomału łakomym kąskiem transferowym dla innych klubów (głównie Barrios i Kagawa). Drużyna na półmetku rozgrywek ma aż 10 pkt przewagi nad drugim w tabeli FC Mainz. Młodzi piłkarze Kloppa zawojowali Bundesligę jak na razie. Nadspodziewanie dobrze, jak dla mnie, gra również (określany "rezerwowym jokerem") Robert Lewandowski. Strzelił do tej pory 5 bramek w lidze. Powiem szczerze, że nie wierzyłem że z niego Dortmund będzie miało jakiś pożytek.
Zobaczymy tylko czy klub utrzyma tą świetną jesienną formę i zapewni sobie mistrzostwo kraju wcześniej czy później. Fajnie by było zważywszy na Polaków w drużynie.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Borussia Dortmund
« Odpowiedź #1 dnia: 08-01, 13:06:14 »
No cóż, nawet lubię Borussie. Mają fajnych, młodych piłkarzy m.in Sahin, Bender, Hummels, których lubię. Zaskakująco dobrze grają w lidze niemieckiej, ale w LE było już gorzej. Jeśli chodzi o Niemcy, to najbardziej lubię jednak Werder.

Offline LP

• Junior
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 08-01, 17:28:32 »
Polubiłem Borussie za sprawą Polaków grających w tej drużynie. Meczów nie oglądam, ale śledzę informacje dotyczące tej drużyny. Jestem zaskoczony postawą BVB, bo gdyby nie potknięcie w ostatnim ligowym meczu, mieliby najwięcej punktów w historii na półmetku ligi. Błaszczykowskiemu, Lewandowskiemu i Piszczkowi, życzę jak najlepiej.

Offline LukasSlowik10

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 08-01, 17:32:47 »
Tercet polaków daje radę w klubie i mogę teraz zarezykować i napisać, że zostaną mistrzami nie ma innego wyjścia.

Offline Pedro17

• Junior
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 08-01, 23:07:10 »
Cieszy mnie taka dobra postawa Roberta. Bardzo dobry transfer to był dla niego i dla Borusi. Oby strzelał dalej i zakończyl sezon z minimum 10 bramkami w lidze!

admin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 15-01, 00:21:31 »
Na otwarcie rundy wiosennej Borussia wygrywa 3:1 z Bayerem. Piszczek załapał asystę przy wyrzucie piłki z autu. Ręką dotknął jej zawodnik Bayeru, ale Grosskreutz nie czekając na decyzje sędziego umieścił piłkę w siatce. Chwilę później piłkę z główki zagrywa Lewandowski i znów Grosskreutz pakuje ją do siatki. A na koniec Goetze przypieczętował wysoką formę BvB. Szkoda, że Lewandowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Adlerem, ale i tak zagrał dobry mecz.

Offline diego

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 25-01, 12:53:30 »
Lubię BVB, ale coś wątpię,że Lewandowski sobie pogra, bo teraz powracają piłkarze z kontuzji, więc...

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #7 dnia: 04-02, 23:52:25 »
Borussia dzisiaj w hicie kolejki zremisowała 0:0 z Schalke. Dobry mecz szczególnie w pierwszej połowie, gdzie Borussia miała sporą przewagę. Polacy, a zwłaszcza Piszczek i Błaszczykowski zagrali dzisiaj bardzo dobre zawody. Martwić może jedynie skuteczność naszych reprezentantów, bo Kuba nie wykorzystał dzisiaj ze 3 setek, Piszczek też kilka razy uderzył z daleka prosto w bramkarza Schalke. No ale trzeba przyznać, że Neuer bronił w tym meczu świetnie. 

Offline Kamanwislak

• Junior
  • *
  • Armia Białej Gwiazdy
« Odpowiedź #8 dnia: 05-02, 11:21:22 »
Schalke mimo pozycji w tabeli to dobry klub więc remis jest dla Borussi dobrym wynikiem , oczywiście nie mogą zacząć cieszyć się remisami. Muszą dalej grać tak aby wygrywać mecz , i utrzymać tą przewaga aby spokojnie dograć sobie ligę do końca sezonu i w przyszłym ruszyć na podbój LM :P Z trzema Polakami w wyjściowej 11 :)

admin

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 05-02, 12:47:21 »
Właśnie obejrzałem najciekawsze akcje z meczu z Schalke. Straszna nieskuteczność piłkarzy Borussi. Muszą poprawić to bo w przyszłości niewykorzystane akcje mogą się bardzo mścić i już nie będzie łatwych zwycięstw. 

Offline bramkostrzelny

• Junior
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 12-02, 21:49:47 »
Czy to zadyszka lidera ligi? Dzisiaj Borussia zaledwie zremisowała ze słaby K'lautern 1:1. A może to syndrom końca sezony, w którym zespoły z końca tabeli walczą na śmierć i życie o każdy choćby najmniejszy punkt chroniąc przed spadkiem do drugiej ligi?

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #11 dnia: 12-02, 23:39:14 »
Borussia łapie zadychę, a Bayern wiatr w żagle. Co do dzisiejszego meczu, to było to słabe widowisko. W pierwszej połowie słupek Barriosa i poprzeczka dla Kaiserslautern. W drugiej dwie bramki i czerwień dla Subotića, który od początku grał słabo.

Offline diego

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 19-02, 19:15:02 »
Oglądałem ostatni mecz BVB i ich gra bardzo mnie zdziwiła. Wg. mnie źle grali. Coraz więcej wskazuje, że Borusia może nie utrzymać lidera.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #13 dnia: 19-02, 21:06:06 »
Też oglądałem Borussia - St. Pauli i mecz bardzo słaby. Lewandowski dzisiaj nic ciekawego nie pokazał, Piszczek zagrał przeciętnie. Zawodnikiem meczu wg mnie Barrios, za to najsłabiej wypadł chyba Grosskreutz. Ogólnie wiało nudą, aż w końcu wnerwiłem się i przełączyłem sobie na powtórkę meczu Arsenal - Barcelona.  ;)

admin

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 19-02, 21:34:45 »
Oglądałem tak do 20 minuty. Lewandowski na początku miał fajne podanie, ale ktoś tam strzelił w bramkarza. Widziałem bramki. Ciekawe czy by Lewandowski trafił jakby ten obrońca co strzelił samobója przepuścił tą piłkę ;)

.......