OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Bieganie - maratony  (Przeczytany 8181 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Bieganie - maratony
« dnia: 19-08, 17:41:49 »
Nie jestem wielkim biegaczem,ale chyba miejsce w połowie piątej setki na niemal 6000 biegaczy uznaję za swój sukces tym bardziej,że trasa Gatorade Helsinki City Marathon była naprawdę niezwykle wymagająca - pogoda też nie ułatwiała zadania.
Tym bardziej ukończenie biegu i to niezbyt zmęczony naprawdę wprowadził mnie w dobry nastrój.
Miałem okazję przed biegiem poznać biegaczy m.in.z Kenii,Szkocji,Rosji,Maroka,Japonii czy też z Wenezueli - to bieg o uznanej marce na świecie.

Samo miasto robi wrażenie - Helsinki to miasto relaksacyjne,pełne zieleni i żyjące w symbiozie z otaczającym je z trzech stron morzem. Czekają tu na turystów nadmorskie spacery, rejsy po morzu, pokój i knajpki z widokiem na morze, czy też morze na talerzu.
Miałem przed startem w maratonie okazję "zaszaleć" w największym domu handlowym Helsinek - Stockmann, kupić tutaj można wszystko od pamiątek, przez suszone śledzie po piękne artystyczne przedmioty ze szkła. Mniej rujnujące zakupy zrobić można na przyportowym targu Kauppatori – do wyboru spożywcze zakupy w hali lub pamiątki na świeżym powietrzu.Do kupienia renifery i łosie w sweterkach z napisem Finland i przeróżne wyroby z drewna czy kości renifera.Prosto z rybackiej łodzi można tu też kupić świeżą rybę.

Jak to kucharz nie mogłem sobie odmówić słynnego na Finlandię steku z renifera - przyznam,że był wyborny - po prostu miód w gębie.
Do tego wszystkiego na koniec pragnę dodać,że Finowie to otwarci,pełni życia,ale też niezwykle twardzi ludzie.
Nie ma bata - jeszcze wrócę do tego miasta i kraju - zakochałem się w Finlandii.

Offline Felicja

• Trampkarz
  • *
Odp: Bieganie - maratony
« Odpowiedź #1 dnia: 18-03, 09:34:47 »
Super aż mi się też zachciało pojechać do Finlandii. Ja od 2 lat biorę udział w maratonach, ale udział w takim wyjeździjcież pewnie tez dostarcza mnóstwo emocji. pozdrawiam

Offline gardimaxeczka

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05-06, 14:24:30 »
Trochę biegam, ale nie odważyłam się jeszcze wziąć udział w maratonie. Może czas to zmienić?:-)

Offline henksT

• Trampkarz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 06-09, 22:23:36 »
Taki maraton potrzebuje większego przygotowania.

rezaz112

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 03-11, 20:45:26 »
No zdecydowanie potrzeba przygotowania. Mi się marzy taki maraton w takim miejscu.

.......