OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Real Madryt  (Przeczytany 57841 razy)

admin

• Gość
Real Madryt
« dnia: 09-01, 13:07:04 »

Rok założenia: 1902
Przydomek: Królewscy
Prezes: Florentino Perez
Menedżer: Jose Mourinho

Obok Barcelony druga siła w Hiszpanii (dla kibiców pierwsza ;)). Nie trawie ani Barcy ani Realu, ale można o nich porozmawiać. ;)

Jak co roku walczą o tytuł mistrza z Barcelona. W tym sezonie z nowym trenerem Jose Mourinho idzie im całkiem nieźle. 2 miejsce w lidze ze stratą 5 punktów do Barcy, z tym że mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie.
Cristiano Ronaldo prowadzi w tabeli strzelców. Ostatnio do końca sezonu ze składu wypadł ich napastnik Higuain  z powodu operacji pleców. Mówiło się o sprowadzeniu Lukasa Barriosa czy Miro Klosego.
Wydaje mi się, że obecny sezon Real zakończy na drugim miejscu. Nie wydaje mi się aby cokolwiek ugrali także w Lidze Mistrzów (i to nie tylko dlatego że ich nie lubię). Mourinho jest dobrym trenerem, ale chyba bardziej odpowiedni był dla niego styl gry i skład w Interze.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
Odp: Real Madryt
« Odpowiedź #1 dnia: 09-01, 14:26:06 »
Real... Nie przepadam, ale szanuję. Nie mam nic do Ronaldo, co może dziwić gdyż jestem kibicem Barcelony. Uważam, że to jeden z najlepszych piłkarzy świata i gra na prawdę dobrze.

Real jak zwykle przed każdym sezonem dokonał transferów. Najważniejszy to oczywiście zmiana trenera na MURinho i jak na razie Real pod jego wodzą gra dobrze (oprócz 0:5 ;]) Myślę, że w tym sezonie nie zdobędą mistrzostwa, bo nie są jeszcze w stanie pokonać Barcelony, a trzeba sobie powiedzieć, że tylko Barca walczy z nimi o tytuł. W LM grają dobrze, ale teraz czas na 1/8 i okaże się, czy Real w końcu awansuje do dalszej fazy. Przypominam, że rywalem Królewskich w 1/8 jest ich ulubiony Lyon ;]

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 10-01, 18:35:03 »
No wczoraj świetne spotkanie z Villarreal zaserwowali nam Królwescy. Po pierwszej połowie twardy 4 bramkowy remis. Spodziewałem się, że tak spotkanie już się zakończy, tym bardziej, że do 80 minuty wynik się nie zmienił. Aż tu nagle Ronaldo wstrzelił się i ustrzelił hat-tricka, potem przypieczętował Kaka i zakończyło się 4:2. Najciekawsza była reakcja Murinho i ławki rezerwowych Villarreal. Z powodu ogromnej radości menadżer Realu wtargnął na miejsce wyznaczone Villarreal eksponując swoją radość i wyzywając zezłoszczonych gości do popełnienia jakiegoś głupiego zachowania. O mały włos i już by rozpętało się niezłe piekło.
Trzeba przyznać, że zachowania tego trenera na pewno już będą miały swoje miejsce w przyszłości piłki nożnej. Dlatego także tak często ostatnio oglądam spotkania "Królweskich".
Z powodu Murinho. ;)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #3 dnia: 10-01, 23:21:04 »
hifi - Mourinho tłumaczył się, że nad ławką Villarreal siedział ich syn.  ;)

Co do samego meczu, to Real w pierwszej połowie zagrał fatalnie, szczególnie w obronie i aż miło było popatrzeć jak Villarreal wymieniał sobie szybciutko piłkę. W drugiej połowie wyszedł zupełnie inny zespół, no i Real objął inicjatywę, a efektem 2 bramki.

admin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 25-01, 23:24:25 »
Emmauel Adebayor z City został wypożyczony do końca sezonu do Realu. Wypożyczenie Ruuda nie wypaliło to Mourinho sięgnął po innego napastnika. Jak dla mnie oby dwaj są tragiczni, ale cóż... ;)

Offline bramkostrzelny

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 12-02, 21:46:09 »
Końcówka sezonu skupi uwagę nie tylko na rywalizacji klubowej, ale i indywidualnej. Pasjonująco zapowiada się walka o koronę króla strzelców. Ja osobiście obstawiam C.Ronaldo.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 18-02, 13:13:13 »
Corinthians chce wypożyczyć Kakę

Corinthians poszukuje wzmocnień po tym, jak nie udało się zatrzymać Roberto Carlosa, a karierę zakończyła legenda futbolu, Ronaldo. Według prasy brazylijskiej, podjęte zostały próby wypożyczenia z Realu Madryt Kaki.

Po operacji kolana w lato Kaka powraca do pełni formy na Santiago Bernabeu. Zdaniem prasy, w Corinthians miałby szanse na regularne występy i to ma przekonać Królewskich do wypożyczenia.

Kaka pozytywnie zareagował na propozycję Corinthians, ale podkreślił, że nie chce opuszczać Hiszpanii w tym momencie.

Jakoś jego gwiazda przygasła totalnie... w Realu gośc już tak nie fantazjeje piłką jak w Milanie gdzie był typowym liderem :D Niestety ale w Realu jest tych liderów na pęczki i co sezon się zmieniają ... moim zdaniem z taką dyspozycją moze bedzie grał 1-2 sezony i zobaczymy go znów w Serie A bo tam coś grał... albo Brazylia  8)

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #7 dnia: 18-02, 15:39:55 »
Właśnie przeczytałem newsa, o Jose Mourinho. Portugalczyk jako trener swój ostatni ligowy mecz "u siebie" przegrał... 9 lat temu! Powiem szczerze, imponujący dorobek i trochę mnie strach przeleciał przed GD.

Offline Zefson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 22-02, 18:59:57 »
Dziś bardzo ważny mecz w Lidze Mistrzów z Lyonem, z którym zawsze mamy problemy. Jeśli uporamy się z nimi na wyjeździe, to w rewanżu również, a wtedy moja wiara w szansę wygrania Ligi Mistrzów jak i Ligi Hiszpańskiej będzie sięgać 98% ;)

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 22-02, 19:19:05 »
Uważam, że dzisiaj Real będzie miał spore problemy z pokonaniem Lyonu. Już nie chodzi o sam fakt, która drużyna jest lepsza, a która gorsza. Sama siła autosugestii na jednych zawodników może wpłynąć dobrze, na innych wręcz przeciwnie. Jedni się zmobilizują w walce z przeciwnikiem, który w ostatnich latach eliminował Real z dalszych rozgrywek Ligi Mistrzów, a inni już na starcie się poddadzą. Ciągle Lyon nie jest faworytem i na nich nie ciąży taka presja jak na Królewskich, w których wszyscy kibice pokładają ogromne ilości nadziei. Tym bardziej, że w sztabie trenerskim siedzi sam Jose Murinho.
Co do zwycięstwa w Premiera Divison to wydaje mi się, że Barca dla Realu jest nieosiągalna. Rzadko ma jakiekolwiek potknięcia i nadal 5 punktów przewagi. Oczywiście jest rewanż Gran Derbi, ale czy Królewscy tam podołają?
Trzeba skoczyć po piwko i się powoli szykować na mecz ;)

admin

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 22-02, 19:25:10 »
Wydaję mi się, że dziś Real co najwyżej może walczyć o remis. Myślę, że syndrom Lyonu pozostał nie tyle w piłkarzach (bo większość nie grała nigdy w Realu vs Lyon) co w drużynie jako całość. Tak jak wspominał hifi - Lyon nie jest faworytem, i zagrają bez presji, z przewagą historii i meczów przeciwko realowi. Liczę na dobre widowisko, jednak jestem za Lyonem i mam nadzieję, że podołają Królewskim.

Trzeba skoczyć po piwko i się powoli szykować na mecz ;)
Ja już w południe kupiłem trzy i się chłodzą. A do tego pół kilo ptasiego mleczka też na mecz ;D

admin

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 22-05, 10:09:29 »
O jak dawno nic o Realu a tu tyle się dzieje w tej drużynie ;)

Przyszli Nuri Sahin oraz Hamit Altintop.
Ciekaw jestem co będzie z Sahina w Realu. Zmarnuje się czy też przeciwnie?
O Altintopa się nie martwię bo to bardzo solidny i doświadczony zawodnik.

No a wczoraj w drużynie Real swój ostatni mecz rozegrał Jerzy Dudek (a Real rozbił Almerię 8:1). Mourinho dał mu zagrać przez siedemdziesiąt-kilka minut, a potem chłopaki z teamu zrobili mu miłe pożegnanie.
Szkoda, że kariera Jurka poszła w tę stronę - siedzenia na ławce i trzepania kasy.  Pamiętacie może, że zagrał o w jednym z ligowych meczy Realu kilka lat temu, kiedy to został po meczu wybrany najlepszym jego graczem.
Dudek to nadal wyjątkowo znakomity bramkarz. Ciekawe co dalej z nim będzie (do Legii go ;) )...

Pożegnanie Jurka:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rY46fEMUQVQ&feature=player_embedded[/youtube]

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 23-05, 11:26:31 »
Przyznam się bez bicia,że wzruszyłem się gorącym pożegnaniem Jurka Dudka w Realu Madryt podczas jego wczorajszego ostatniego meczu przeciwko Almerii. Mimo, że Jurek w ekipie Królewskich niewiele tak naprawdę znaczył to był (z tego co czytałem w prasie hiszpańskiej w anglojęzycznym tłumaczeniu) szanowany przez kolegów z drużyny i kibiców Realu którzy nie są zbyt wylewni w okazywaniu uczuć względem swoich pupili. Pytanie teraz gdzie Jurek wyjedzie grać na tzw.piłkarską emeryturę.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 26-06, 12:00:18 »
Gago trafi na Anfield?

Pomocnik Realu Madryt, Fernando Gago może trafić latem do Liverpoolu. Szkoleniowiec Królewskich, Jose Mourinho zapowiedział Argentyńczykowi, że nie może już liczyć na regularną grę w pierwszym zespole i zaoferował mu wystawienie na listę transferową.

Zainteresowany kupnem Gago jest wspomniany Liverpool. Argentyńczyka na transfer na Anfield Road namawiają byli zawodnicy angielskiego klubu - Xabi Alonso oraz Alvaro Arbeloa.

Zdaniem hiszpańskiej prasy Real Madryt oczekuje za swojego zawodnika 10 milionów euro.

Chłopak mial być wielką siłą Realu a Hiszpański klub jak większość zawodników zastopował jego kariere... szkoda chłopaka , ratunkiem dla niego jest oczywiście przeprowadzka do klubu w jakim bedzie grał... Liver niewiem czy sie skusi lecz cena jest naprawde promocyjna i można jeszcze coś utargować  ;) Juve mogło go zakontraktować...

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #14 dnia: 26-06, 19:25:55 »
Noo Gago raczej na pewno opuści w tym okienku kurewskich królewskich. Wszystko przez to że on nie dostaje w ogóle żadnych szans do pokazania się. A to kontuzja i kilka miesięcy przerwy, a to znowu Mourinho go do składu meczowego nie bierze. No i jeszcze ta ostatnia jego wypowiedź o Barcelonie, że jest najlepsza na świecie ;). Niech lepiej poszuka nowego klubu, puki jescze jest młody.

.......