OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Polscy paraolimpijczycy  (Przeczytany 8566 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Polscy paraolimpijczycy
« dnia: 10-09, 10:35:16 »
Polscy paraolimpijczycy w Londynie spisali się lepiej niż pełnosprawni sportowcy.
Dorobek 36 medali (14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych) to powód do wielkiej dumy - szkoda tylko,że za tym nie idzie pomoc sponsorów z prawdziwego zdarzenia i ludzi dobrej woli.

Skromne środki na szkolenie i treningi pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundacji Aviva.
Są to jednak pieniądze niewspółmiernie mniejsze od łożonych kwot dla sportowców z listy TOP.
Przykro,że ŻADNA Polska TV nie pokazała relacji z paraolimpiady, nie popisał się też LOT który odmówił przewozu sprzętu paraolimpijczyków.

Ogólnie niepełnosprawni sportowcy od lat mają w Naszym kraju pod górkę i zamiast wspierać ich walkę z kalectwem na siłę się niszczy ich poczynania - nie tylko przez działania z ministerstwa,ale też Nas zwykłych obywateli tego kraju.
Wytykanie palcami niepełnosprawnych na ulicy,lżenie z takich ludzi to powód do wielkiego wstydu,że w tym kraju ludzie nie potrafią pomóc innym - ważne by mieć dla samego siebie tylko co najlepsze,a reszta jest BE.

Ta ambicja, ta wola walki i najważniejsze to, że jeszcze nie słyszałem aby jakiegoś paraolimpijczyka zdyskwalifikowano z powodu dopingu (gdzie u sprawnych fizycznie jest to na porządku dziennym) za to ich cenię i podziwiam.
14 złotych medali to dużo więcej niż olimpijczycy zdobyli wszystkich medali...w Londynie,choć przygotowywali się do paraolimpiady w dużo gorszych warunkach.
Jestem dumny, że tak ambitnie reprezentowali nasz kraj.
Oglądałem paraolimpiadę w TV Brytyjskiej i przyznam, że była o niebo lepsza niż ta dla pełnosprawnych.

Wzruszyłem się, gdy widziałem wspaniałych ludzi pełnych woli walki, którzy bez rąk lub nóg biegali i pływali szybciej od wielu zdrowych osób!
To są prawdziwe gwiazdy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oto prawdziwi olimpijczycy i sportowcy z sercem do walki.
Wielkie brawa.

Z naszym sportem nie jest tak źle, po prostu niewłaściwie lokujemy środki...finansowe i nasze sympatie.
Jak widać mamy w Polsce prawdziwych sportowców ,którzy walczą jak lwy i odnoszą oszałamiające sukcesy.
Niech to będzie wzór i przykład poświęcenia dla naszych pełnosprawnych sportowców i...wogóle pełnosprawnych ludzi.

Paraolimpijczycy nie gwiazdorzą, jak zdrowi celebryci dla których liczy się ponad wszystko kasa.
Uczcie się ludzie jak walczyć o medale i szacunek dla innych.
Owszem w sporcie profesjonalnym trzeba zmienić system co pokazały...wyniki na ostatniej olimpiadzie, ale też istotne jest indywidualne podejście zawodnika, siła woli, zaangażowanie, poświęcenie, wiara we własne możliwości - po prostu to psychika jest kluczem do sukcesu.

admin

• Gość
Odp: Polscy paraolimpijczycy
« Odpowiedź #1 dnia: 11-09, 09:38:52 »
Tak, wspaniali ludzie i sportowcy. Brawa! To z nich Polska powinna być dumna.
Jednak... tu i tak dalej nic się nie zmieni. Polacy zapomną o sukcesach paraolimpijczyków na 4 lata, aż z Brazylii przywiozą z 40 medali. Co do Związków sportowych, Fundacji opiekujących się nimi będzie tak samo. Marne środki na rozwój i szkolenie, rehabilitację. Przykre.

I cytat na podsumowanie IO:
Potrzeba było prawie 22 polskich sportowców, aby zdobyć jeden medal na igrzyskach w Londynie. Na igrzyskach paraolimpijskich medale zdobywał co trzeci Polak.

I tabelka dla porównania:
« Ostatnia zmiana: 11-09, 09:42:39 wysłana przez Mef »

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 15-09, 21:34:39 »
Wielki podziw dla naszych paraolimpijczyków taki sukces szybko może sie niepowtórzyć. Niesprawiedliwe jest to że paraolimpijczycy dostają mniej kasy za medale od zdrowych sportowców. Jak dla mnie to wszyscy powinni dostawać po tyle samo.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 16-09, 11:45:49 »
Na szczęście ma to się zmienić  :)
Na Rio już wg.zmian w PKOL będą takie same wypłaty dla sportowcó zdrowych i niepełnosprawnych  :)

.......