OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Tomaszewski oskarża Smudę  (Przeczytany 7892 razy)

Offline pyton

 • Profesionalista
 • *
 • Wiadomości: 142
  • Zobacz profil
Tomaszewski oskarża Smudę
« dnia: 10-10, 18:38:27 »
Cytuj
Były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski złożył w poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszka Smudę.

„W pierwszym autor wskazuje na rzekome nieprawidłowości w uzyskaniu przez selekcjonera dyplomu ukończenia studiów trenerskich. Jak pisze, niezbędnym warunkiem w tym konkretnym przypadku jest świadectwo maturalne, którego selekcjoner nie posiada" – powiedział PAP rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

W drugim zawiadomieniu Tomaszewski domaga się wyegzekwowania od obecnego selekcjonera zwrotu premii pieniężnej, jaką ten otrzymał w 2006 roku za awans Zagłębia Lubin do europejskich pucharów. Zdaniem Tomaszewskiego premia była korzyścią majątkową, jaką Smuda uzyskał w wyniku przestępstwa.

„Awans został wywalczony po meczu kupionym przez Zagłębie od Cracovii. Prawomocnym wyrokiem wrocławskiego sądu grupa grających w tym meczu piłkarzy Zagłębia została już skazana za korupcję na wiele kar, w tym na zwrot premii jaką otrzymali za kupiony awans do pucharów. Pieniądze powinni oddać jednak wszyscy, którzy skorzystali na tym awansie, na czele z Franciszkiem Smudą, ówczesnym trenerem Zagłębia" – powiedział PAP Tomaszewski.

Dodał, że klub z Lubina jest spółką z udziałem Skarbu Państwa, a premie za „kupiony" awans do europejskich pucharów były wypłacane z pieniędzy wszystkich podatników.
Tomaszewski z łódzkiej listy PiS startował do Sejmu i ma duże szanse na mandat. Podkreśla jednak, że zawiadomienia dot. Smudy złożył nie jako poseł, ale jako Jan Tomaszewski.

„Posłem jeszcze nie jestem. Jeśli nim zostanę, to w sejmowej komisji sportu będę wnioskował m.in. o ukaranie Zagłębia. PZPN wprowadził wprawdzie abolicję, która przewiduje, że przestępstwa korupcyjne popełnione do 2005 r. nie będą karane degradacją, ale Zagłębie mecz od Cracovii kupiło w maju 2006 roku. I do tej pory nie poniosło za to żadnej kary sportowej" – wyjaśnił Tomaszewski.

Zawiadomienia złożone przez Tomaszewskiego w łódzkiej prokuraturze będą przekazane do właściwych terytorialnie w tych sprawach prokuratur w Warszawie (sprawa matury i dyplomu studiów trenerskich) i Wrocławiu (korupcja w Zagłębiu Lubin).

przegladsportowy.pl

Jak dla mnie Tomaszewski robi niepotrzebne zamieszanie!

admin

 • Gość
Odp: Tomaszewski oskarża Smudę
« Odpowiedź #1 dnia: 11-10, 08:47:51 »
Jak dla mnie, Pan Tomaszewski się rozpędził w swoim świecie. Lubiłem jego wypowiedzi typu "dyscyplinarne wypie***enie", ale gdy zobaczyłem go ostatnio u boku Prezesa PiSu jak zachwalał Kaczyńskiego i porównywał z ś.p. Trenerem Górskim to mi się nie dobrze zrobiło.
Kiedyś bramkarzem był znakomitym, ale na starość...

Offline Vader

 • Manager
 • *
 • Wiadomości: 449
  • Zobacz profil
 • Skąd: Kraina Gorących Syren :-)
Odp: Tomaszewski oskarża Smudę
« Odpowiedź #2 dnia: 11-10, 09:31:26 »
To prawda - bramkarzem był znakomitym;można by rzec wybitnym!!!! Ale już niestety jego wypowiedzi z ostatniego zwłaszcza okresu autentycznie budzą we mnie delikatnie mówiąc niesmak. Po części żal mi faceta bo jego znane problemy z alkoholem niestety burzą jego zdrowy rozsądek. Ale to, że przeszedł na stronę PIS-u używając ich języka naprawdę spowodowały, że stracił szacunek u wielu ludzi którzy pamiętają jego czasy kiedy był bramkarzem kadry narodowej.

Offline FenomenO

 • VIP
 • Manager
 • *
 • Wiadomości: 542
  • Zobacz profil
 • Skąd: Turyn
Odp: Tomaszewski oskarża Smudę
« Odpowiedź #3 dnia: 11-10, 12:54:31 »
Nie mieszajmy polityki i sportu... gość jest ogólnie znany w Polsce wiec to wykorzystał i zawitał w partii ;) Poza tym wielce się dziwicie, Tomaszewski zawsze był prowokatorem Polsatu i zawsze mu się nie podobało jak jest prowadzona Repra, lecz pod tym wzgledem się zgodzę że na dzień dzisiejszy jak i Lato i Franz robią z Polskiej piłki nożnej bagienko. Zresztą poczekajmy za jakiś czas Tomaszewski coś nowego wymyśli... jak taki kozaczek to niech obejmie ten bajzel i zrobi z tego konkretny związek.

Offline Vader

 • Manager
 • *
 • Wiadomości: 449
  • Zobacz profil
 • Skąd: Kraina Gorących Syren :-)
Odp: Tomaszewski oskarża Smudę
« Odpowiedź #4 dnia: 14-10, 10:06:52 »
Będziemy mieć w polskim futbolu przez najbliższe 4 lata niezły kabareton w osobie Jana Tomaszewskiego. Teraz pan Janek będzie mógł krytykować jeszcze ostrzej PZPN i Franza Smudę, bo będzie go chronił immunitet parlamentarny. Nie trzeba być Janem Tomaszewskim, żeby dostrzec chorobę, na jaką choruje PZPN.
Zmierzam do tego mówiąc o panu Janku, że swego rodzaju Trybun Ludowy w osobie byłego bohatera z Wembley miałby racje bytu, ale na innych zasadach niż będzie to miało miejsce, bo nie oszukujmy się, będzie trwale wyłączony spod przepisów sankcjonujących swoje zachowania. To umożliwi mu nie tylko krytykę, ale i przekroczenie tak naprawdę.....wolności słowa. Już prawdę mówiąc, ta posada Szefa Komisji Etyki, którą oferował mu Listkiewicz, wydawała się sensowniejsza....
Tak na marginesie pan Janek to człowiek niestety wiecznie sfrustrowany, niezadowolony z tego, że jego
koledzy z boiska zarabiają krocie, a on niczego się nie dorobił - więc teraz będzie miał całkiem przyjemną dietę poselską.

 

.......