OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Tottenham Hotspur Londyn  (Przeczytany 36347 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
Tottenham Hotspur Londyn
« dnia: 18-05, 09:38:35 »
Ekipa popularnych "Kogutów" jakoś w naszym kraju nie jest ceniona i szanowana.
Fakt- jest polska strona o ekipie Spurs (www.spursmania.org) jednak Ja osobiście preferuję doping na żywo na White Hart Lane i pisanie o tym klubie na swój własny rachunek co dosyć szeroko i dobitnie zamieszczam na swoim blogu na którego serdecznie Was wszystkim zapraszam  ;) :D ;).
Ciężko tak naprawdę stwierdzić czy Harry Redknapp po sezonie pożegna się z zespołem - niestety nawarzył piwa i teraz czeka Harry'ego sprawa karna w lipcu pod zarzutem oszustw podatkowych za czasów pracy w Portsmouth. Jeżeli sąd ukarze Redknappa, to Anglik może stracić swoje stanowisko w północnym Londynie i rozstać się z klubem w kontrowersyjnych okolicznościach. Powiem Wam też, że niezwykle ciężko być fanem Tottenhamu w naszym kraju gdzie na każdym kroku słychać obelgi i bluzgi pod adresem osób które chociażby kibicują "żydom" bo głównie dzięki kibicom Arsenalu kilkanaście lat temu "przypięto" nam łatkę "YIDS". Potrzebowałbym sporo czasu aby to wyjaśnić. W każdym razie Nam Spursom to nie przeszkadza - najzwyczajniej w świecie „odwróciliśmy kota ogonem” i przemieniliśmy obelgę w powód do chwały. Epitet "Yids" stał się chóralnie i z dumą odkrzykiwanym „Yiddos” (londyńska mutacja tego słowa).
Postaram się możliwie jak najczęściej pod w/w tematem dodawać opinie na temat klubu tak bliski memu sercu licząc równocześnie, że będziecie także dodawać swoje opinie i zdania na temat Tottenhamu  ;D ;D ;D

Offline Vader

• Manager
  • *
Odp: Tottenham Hotspur Londyn
« Odpowiedź #1 dnia: 23-05, 11:34:54 »
Co do Kogutów-cóż wielu kibiców na Spursmanii mimo, że nie zagramy w następnym sezonie w LM nie przyjęła 5 miejsca jako porażki. To tylko buduje zaufanie i jednoczy tych prawdziwych kibiców którzy są z zespołem na dobre i na złe. Łatwo jest kibicować tym największym klubom w Europie kiedy ma się piłkarzy z najwyższej półki i sporo trofeów w klubowej gablocie. Wiele jeszcze upłynie wody w Tamizie zanim Tottenham zacznie być poważnie traktowany w Anglii i dołączy do tzw."Wielkiej Trójki" walczącej co rok o Mistrzostwo Anglii. Niemal pewne jest odejście Huttona, Palaciosa, Krajncara, Pawliuczenki (mimo dwóch wczorajszych bramek w meczu z Birmingham City, co mnie osobiście smuci, bo Roman jak tylko chce to potrafi zagrać zjawiskowo) oraz Bale'a o którego walczą najmożniejsze zespoły w Europie. Żal wielki, iż odejdzie, ale z drugiej strony skoro chce się dalej rozwijać to nie warto mu tego utrudniać i uszanować jego decyzję. Z wypożyczeń wrócić mają m.in.Bentley i Dos Santos, ale więcej niż pewne, że zostaną wytransferowani do innych zespołów, gdzie będą mieli szanse grać. Za tych wszystkich zawodników do klubowej kasy ma wpaść ok.50 mln.funtów, a to nawet na angielskie warunki kwota nie do pozazdroszczenia. Sukcesem niewątpliwie jest zatrzymanie w ekipie Spurs - Modricia i Van Der Vaarta na następny sezon co każe naprawdę patrzeć z optymizmem w przyszłość.

admin

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 23-05, 15:01:52 »
No tak niestety to Tottenham, a nie mój Liverpool zajął to 5 miejsce. Niemniej gratuluję ;)

Mam jeszcze takie spostrzeżenie co do kibiców Spursów. Obecnie w dobie wszechobecnego internetu mamy do czynienia z zalewem "sezonowych kibiców", którzy na przeróżnych portalach czy forach się ścierają.  Jest tak np. pomiędzy Barcelona i Realem. Bo tu Messi a tu C. Ronaldo.
W tym sezonie Tottenham i Bale z lekka zawojowali piłkarski świat i dało się o nich słyszeć, tym samym zauważyłem (również w swoim najbliższym środowisku) fascynację tym zespołem czy raczej Garethem, a gdzieś tam przy okazji jego zespołem. Jego rajdy z Interem rozkochały w sobie wielu "sezonowych fanów", którzy oleją Spursów po tym jak Bale odejdzie. Tak jak i mój znajomy, fan Arsenalu, po meczu Bale'a z Interem kibicuje wiernie Tottenhamowi, a Arsenal teraz to (cytuje) "cioty" :)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 26-05, 10:27:44 »
Mam jeszcze takie spostrzeżenie co do kibiców Spursów. Obecnie w dobie wszechobecnego internetu mamy do czynienia z zalewem "sezonowych kibiców", którzy na przeróżnych portalach czy forach się ścierają.  Jest tak np. pomiędzy Barcelona i Realem. Bo tu Messi a tu C. Ronaldo.
W tym sezonie Tottenham i Bale z lekka zawojowali piłkarski świat i dało się o nich słyszeć, tym samym zauważyłem (również w swoim najbliższym środowisku) fascynację tym zespołem czy raczej Garethem, a gdzieś tam przy okazji jego zespołem. Jego rajdy z Interem rozkochały w sobie wielu "sezonowych fanów", którzy oleją Spursów po tym jak Bale odejdzie. Tak jak i mój znajomy, fan Arsenalu, po meczu Bale'a z Interem kibicuje wiernie Tottenhamowi, a Arsenal teraz to (cytuje) "cioty" :)

W pełni podzielam twoje zdanie. Nie tylko tak się dzieje z Tottenhamem, ale też z innymi zespołami pokroju Man.City, Chelsea itd itd itd... Świetnie nazwałeś takich kibiców "sezonowymi". Tacy niestety bardzo często "kibice klubowi" się zdarzają. My nic nie możemy na to poradzić. Akurat Ja się tym nie przejmuję. Ze swoim klubem trzeba być na dobre i na złe. Co do Bale'a niema w zasadzie co liczyć na cud- Walijczyk w lipcu odejdzie do innego klubu. Tacy kibice oddani całym sercem swoim barwom jak Ja ze smutkiem pożegnają Garetha, ale życzyć mu będziemy wszystkiego dobrego w nowym zespole. Zrobił tyle dobrego dla Kogutów więc do diabła należy się temu chłopakowi wielki szacunek. Narazie przeglądając informacje o rzekomych transferach do Spurs nie podniecam się nimi za bardzo. Wiadomo jak przed oknem transferowym prasa lubi "koloryzować". Póki co Ja cieszę się z udanego sezonu Kogutów.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26-05, 15:58:37 »
Powiem szczerze : Lubię Tottenham !  I nie dlatego ,że pan Gareth  Bale w jednym meczu pokazał jakim jest świetnym sprinterem i przecholował piłkę przez całe boisko i ustrzelił hat-tricka . Zdecydowanie wolę Rafe Van Der Vaarta  ,którego chciałbym teraz mimo wszystko w Chelsea , gdyż bylby świetnym następcą Lamparda . Lubię też Croucha oraz Defoe .

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 26-05, 20:03:26 »
Też się dołączę do tej dyskusji i opowiem o sytuacji, która ma miejsce w mojej szkole, aktualnie. Chodź sezon trwa jak wiadomo 10 miesięcy to dopiero teraz jakoś tydzień przed finałem LM zauważyłem jak wiele kibiców ma Manchester United wśród moich kolegów. Wcześniej było nas 3 a teraz namnożyło się tego...
Ale tak jest i będzie od zawsze. Sezonowcy są wśród nas. Musimy się z tym pogodzić.  ;)
A co do Tottenhammu to także w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony i spodobała mi się ich bardzo ofensywna piłka, ale faktycznie na ten szczegół nie miał wpływu tylko Bale, szczerze bardziej wolałem Lennona z prawej strony ;). Uwielbiałem tez oglądać ich wytrenowany na treningach schematyczny sposób zdobywania bramek.
Oczekiwałem tylko dośrodkowania w pole karne, w którym ogromny Crouch odgrywał piłkę do VDV, a ten umieszczał ją w siatce ;)

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 30-05, 10:22:00 »
Chodź sezon trwa jak wiadomo 10 miesięcy to dopiero teraz jakoś tydzień przed finałem LM zauważyłem jak wiele kibiców ma Manchester United wśród moich kolegów. Wcześniej było nas 3 a teraz namnożyło się tego...
Ale tak jest i będzie od zawsze. Sezonowcy są wśród nas. Musimy się z tym pogodzić.  ;)

Masz rację stary. Sezonowi kibice byli,są i będą się mnożyć jak łupież na włosach.Pojawiają się nagle i po pewnym czasie znikają. I nie chodzi tutaj tylko o kluby z najwyższej półki. Wracając do Kogutów to Van der Vaart nie zamierza odchodzić z WHL i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie mojego klubu bez tego gracza. Wiadomo, że kilku piłkarzom jest nie po drodze z Redknappem który ma swoją wizję gry. Nie każdy ją lubi i szanuje decyzje Harry'ego, ale póki co wyniki broniły trenera. Tak naprawdę za nieco ponad miesiąc okaże się co dalej będzie z managerem Kogutów wszak Redknappa czeka sprawa karna o oszustwa podatkowe kiedy był managerem Portsmouth.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 31-05, 13:52:48 »
Tak,a po za tym Redknappa chce Chelsea . Jak wiadomo po tym jak zwolnili Ancellotiego ktoś musi objąć stery po Włochu . Choć osobiście wolałbym Hiddinka . Ale to temat o Kogutach ,więc co do  Rafaela to dobrze ,że zostaje . Tu przynajmniej może spokojnie grać i osiągać sukcesy . Przynajmniej ja tak sądzę .

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 01-06, 12:21:32 »
Tak,a po za tym Redknappa chce Chelsea . Jak wiadomo po tym jak zwolnili Ancellotiego ktoś musi objąć stery po Włochu .
Sam Redknapp stwierdził nie tak dawno,że oferta Chelsea mu schlebia,ale woli pozostać w Tottenhamie o ile działacze klubowi na WHL zechcą nadal z nim współpracować. Zresztą tak naprawdę wszystko jak już wyżej napisałem z Harrym wyjaśni się w lipcu po sprawie z angielską skarbówką.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 07-06, 09:15:40 »
Informacja o tym, iż Koguty zakupiły z Aston Villi 40 letniego byłego bramkarza USA - Brada Friedela spowodował, że chwyciłem się za głowę, bo powiem Wam szczerze, że nie rozumiem tego ruchu działaczy z WHL. Nie uspokoiły mnie nawet słowa Redknappa ..."Brad jest wyśmienitym bramkarzem z ogromnym doświadczeniem. To dobrze mieć w składzie trzech naprawdę doświadczonych golkiperów, jakimi niewątpliwie są Gomes, Carlo i od teraz Brad. Oznacza to również większą konkurencję na tej pozycji, zwłaszcza w kontekście ilości meczów, które będziemy musieli rozegrać w przyszłym sezonie". Fala krytyki jaka (niesłusznie zresztą) spadła na Gomesa spowodowała, że poszukiwano na gwałt alternatywy na tej pozycji. Friedel z całym szacunkiem dla tego bramkarza, ale jest...chybionym pomysłem. Rzekomo Friedel ma być swego rodzaju zabezpieczeniem, konkurencją, motywacją dla Brazylijczyka. Zatem w jakim celu przedłużano kontrakt z Cudicinim, który dobrze wywiązywał się z roli  drugiego bramkarza? Zgodził się na rolę trzeciego golkipera, czy po prostu nic nie wiedział, że szykuje się transfer Brada? Jeśli Gomes zostanie na WHL (choć sam Gomes mając dosyć ataków na niego w prasie zamierza wrócić do PSV) to sprowadzenie Friedela uznam i tak za lekko bezsensowne posunięcie. Była szansa pozyskać z Lazio młodego i znakomitego bramkarza reprezentacji Urugwaju - Fernando Muslery za naprawdę nieduże pieniądze, a zamiast tego wzięto faceta który w barwach Aston Villi w poprzednim sezonie puszczał tak koszmarne babole, że z ulgą na Villa Park pożegnano się z tym bramkarzem. Słychać też głosy wśród kibiców Spurs w samym Londynie, że przecież nie ma sensu wywalać milionow na nowego bramkarza, gdy są potrzeby w polu. To fakt- nie da się zaprzeczyć. I tak źle i tak niedobrze.

admin

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 07-06, 15:22:41 »

Troszkę dziwny transfer. Jeśli rzeczywiście Gomes odejdzie to 40 letni Friedel będzie pierwszym bramkarzem, klubu który ma aspiracje na podium w PL. Mieliśmy teraz taką sytuacje w United, też stary, jak na piłkarza, Vandi bronił, no ale porównywanie Holendra do Amerykanina to jest trochi nie na miejscu. Tak jak wspomniał Vader Friedel nie miał dobrego sezonu, za to Van der Sar i starszy tym lepszy i grał wyśmienicie.
Poza tym Gomes to dla mnie jeden z najsłabszych bramkarzy. Sam popełniał koszmarne błędy (vide strzał C. Ronaldo w LM). Nigdy nie pałałem sympatią do tego bramkarza i uważałem, ze jest zwyczajnie za słaby aby grać w dobrym klubie. Na ławce w PSV w sam raz, wszak tam teraz Isaksson.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 07-06, 17:38:13 »
No cóż dziwny ruch ze strony działaczy ,że kupili Friedela . Najmłodszy to on nie jest , a mają przecież Carlo na ławce ,który potrafi świetnie bronić i zwykle nie zawodzi. Gomes jest dla mnie słaby.Tyle szmat ile puścił to jednak jest troszkę nie na miejscu. Tak samo Pepe Reina,który też potrafi swymi babolami doprowadzić do rozpaczy.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 09-06, 09:18:38 »
Bramkarze niestety mają to do siebie, że czasami zdarza im się wpuszczać przysłowiowe "babolce" (jak chociażby ostatnie dwa koszmarne błędy Joe Harta w meczu kadry Anglii przeciwko Helwetom). Gomes wśród kibiców mojego ukochanego Tottenhamu nadal jest szanowany. Fakt zdarzały mu się pod koniec sezonu zwłaszcza słabsze spotkania, ale też wybronił kilka spotkań na plus dla Kogutów - choćby derby z Gunnersami na Emitares Stadium mimo wpuszczenia dwóch bramek, potem bronił jak w transie co doprowadzało Wengera do szewskiej pasji :D :D :D :D :D Ja osobiście (choć i tak moje zdanie tutaj niewiele zmieni) nadal jestem fanem Gomesa.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 09-06, 20:40:20 »
To co mnie dzisiaj najbardziej zdziwiło, że oglądając Orange Sport Info na pasku informacji pojawiła się notka o tym ,że Tottenham jest zainteresowany ściągnięciem Artura Boruca  ;D

Offline Kruszec

• Junior
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 10-06, 16:18:32 »

Tottenham jest zainteresowany ściągnięciem Artura Boruca

Chyba sobie żarty stroisz. Nawet gdyby były takie żeczy to ich nie wypisuj tu na forum (oczywiscie zarty). Jeśli chodzi o bramkarzy Tottenham'u to mają przecież Gomes'a i Carlo Cudicini który dzielnie w rezie ,,W'' występuje za podstawowego bramkarza.

.......