OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: "Rewolucja" wg. Platiniego.  (Przeczytany 4390 razy)

Offline Vader

• Manager
  • *
"Rewolucja" wg. Platiniego.
« dnia: 31-05, 09:52:25 »
Prezydent Europejskiej Federacji Piłkarskiej ogłosił, że od sezonu 2011/2012 kluby, wedle nowych regulacji będą mogły wydawać tylko tyle, ile rzeczywiście zarobią. Zdaniem Michela Platiniego ukróci to dokonywanie nadmiernych wydatków.
Francuz zamierza zapobiec pojawianiu się kolejnych multimilionerów, takich jak Roman Abramowicz czy Mansour Bin Zayed.  Regulacje pozwolą właścicielom wnosić do klubu rocznie 15 milionów euro do 2015 roku oraz zaledwie 10 milionów do 2018  roku. Co więcej, pieniądze te nie będą mogły pochodzić z kredytów, co praktykowane jest obecnie przez chociażby Chelsea i Man.City.
Przez wiele lat na rynku transferowym panowała zupełna anarchia. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której kluby wydają duże pieniądze nawet wówczas, gdy nie mają ich w kasach to jak dla mnie osobiście jest chore. Czas faktycznie to zmienić.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: "Rewolucja" wg. Platiniego.
« Odpowiedź #1 dnia: 31-05, 10:58:16 »
I to rzeczywiście byłaby rewolucja. Rewolucja w tę dobrą stronę. Drużyny nie byłyby już budowane na podstawie zamożności ich włodarzy a opierałby się na osiągnięciach trenera, zawodników oraz działaczy klubu. Czyżby koniec z megamilionwymi transferami? Trzeba przyznać, że kto wie na jakim szczeblu i poziomie piłki nożnej znajdowałby się Man City czy Chelsea? Możliwe, że niektórzy by znali te kluby jedynie z nazwy. Będzie to miażdżąca decyzja dla niektórych zespołów.
Ale bardzo dobra.

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 31-05, 13:58:08 »
Szczerze jestem za tym ,bo jestem kibicem Chelsea (i proszę mnie tu nie obrażać ,że kibicuje Chelsea , bo nakupiła zawodników za grube miliony ) od  przejdzie 8 lat  :)  Jestem za  , gdyż Chelsea ma wspaniałą młodzież (Bruma , McEachran , Lalkovic,Van Aanhaolt) , którą będzie można wykorzystać zamiast wydawać bez sensu kase .

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 31-05, 18:25:50 »
No już niebede sie rozczulał na temat Chelsea i Man City ... i kasy ;) Jestem jak najabradziej na tak, takie chore windowanie wielkości na rynku trasferowym było nie uczciwe wobec klubów które naprawde ostro pracują na te 20 mln i większe sumy ... a taki Man City może sobie dostać na okienko 100 mln i jest juz jedną z poteg w PL i Europie.  ;) Ogólnie wszystko ładnie pięknie... ale powoli się wtedy skończą potęgi jak Szachtar,Man City...bo pieniedzy sami to oni niestety nie zarabiają za dużo...

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 01-06, 12:39:21 »
Oczywiście słychać niezadowolenie władz klubowych takich jak wspomniane Chelsea, Man.City, ale również władz Bayernu, Interu, Milanu i Lyonu na pomysł Platiniego. Mam tylko nadzieję, że Platini nie zmieni swojego zdania i nie ugnie się pod lobby futbolowego świata które stara się na razie metodami dyplomatycznymi "ułożyć" się z władzami FIFA (nomen omen diabolicznie skorumpowanymi) choć to UEFA ma w tej kwestii główne zdanie do powiedzenia.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 01-06, 14:53:13 »
Ja się nie zdziwię jeśli koniec końców ta rewolucja nie wypali. Jak @Vader dobrze zaznaczył władze FIFA i UEFA są nie mniej skorumpowani niż nasz PZPN. Wszędzie liczy się kasa, wpadająca do kieszeni. Jeszcze wczoraj czytałem o zakupieniu Mistrzostw Świata dla Kataru poprzez nie małą łapówkę, dla głosujących. I jak wiadomo o zmianę jego decyzji walczyłoby kilka zamożnych włodarzy klubowych, którzy nie baliby się przeznaczyć na zmiane decyzji pieniążków. Platini nie jest Bogiem to i nad nim jest pewnie kilka osób, których musi się słuchać. Zobaczymy jak to będzie. A jak City chce kupować tego Ronaldo za 150 mln to niech sie lepiej spieszy ;P

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01-06, 16:13:49 »
Taa.. kurde wszędzie pieniądze teraz rządzą . A jaka była podnieta jak tam parenaście lat temu Napoli kupowało od Barcy Maradonę za kilkanaście milionów $ , a teraz ? Katar proponuję Guardioli za rok pracy z reprezentacją 36 mln Euro

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 02-06, 09:25:02 »
A jaka była podnieta jak tam parenaście lat temu Napoli kupowało od Barcy Maradonę za kilkanaście milionów $
Tylko że wtedy wartość pieniądza była inna. Wtedy piłkarz nie był uważany za gogusia i lalusia,który pod byle pretekstem pada na murawę i płacze że nóżka Go boli biorąc za ten cyrk pieniądze które my w życiu nie zarobimy uczciwie pracując.Wracając do tematu rewolucji Platiniego to wszystko wskazuje na to (wg.gazet "The Mirror" i "France Football") że w/w sprawa ma spore szanse powodzenia wszak 90% klubów zrzeszonych w UEFA jest za pomysłem Platiniego bo to wyrówna szanse innych zespołów niekoniecznie zrzeszonych w grupie G-14 tych najbardziej znanych klubów piłkarskich Europy.

Offline FenomenO

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02-06, 11:35:54 »
I tak ... ten pmysl moim zdaniem nie przejdzie , jak większośc już w tym temacie steiwrdziła nie tylko w PZPN-e jest konkretna kapuch krecona  ;) Sadzę że Platini bardzo dobrze wie co w trawie piszczy i niechce robić szumu medialnego... zarazem ten pomysł jak już większość stwierdziła jest pozytywny ponieważ będa kupowały te kluby jakie sobie na to zapracowały SAME a nie poprzez szejka lub innego lola ... Tyle w temcie bo wymysły i sucha gadka Platiniego nic nie zmienią :D

.......