OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: FIFA 12 ocenzurowana w Polsce  (Przeczytany 7454 razy)

admin

• Gość
FIFA 12 ocenzurowana w Polsce
« dnia: 29-06, 16:52:22 »
Nie wiem czy wiecie, że nowa odsłona FIFY będzie w Polsce ocenzurowana i z koszulek takich klubów jak Real Madryt czy Juventus znikną loga sponsorów - firm bukmacherskich. Wszystko to dzięki niedawno podpisanej ustawi hazardowej, która również zakazuje wychodzenia na ulice w koszulkach wymienionych klubów ;)
Oczywiście mówimy tu o oficjalnej premierowej wersji FIFY bo przecież łatki załatwią sprawę, a takie na pewno się pojawią. Ciekawe, że do PESa się jeszcze nie doczepili ;)

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
Odp: FIFA 12 ocenzurowana w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 29-06, 18:24:06 »
Byłem pewny, że napisałem jakiś wątek na ten temat. Tzn. na temat ustawy hazardowej, bo ocenzurowana wersja koszulek to nie wszystko.
Doszły mnie także słuchy, że wraz z prowadzeniem tej ustawy ludzie, którzy założą koszulkę swojego ulubionego klubu, np. Realu Madryt, na której widnieje logo bukmachera będą mogli ponieść grzywnę za złamanie prawa. Oczywiście nie tyczy się to tylko Realu, bo wiele zespołów ma takie loga na swoich T-shirtach.

Mef, PES także będzie musiał zostać ocenzurowany jeżeli będzie wydawany przez polskiego wydawcę w naszym kraju. Niestety, ale głupota praw jakie aktualnie wprowadzają jest zwiększa się z dnia na dzień.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #2 dnia: 29-06, 18:36:49 »
Co za głupota... ??? Czytałem już gdzieś o tych koszulkach z logo bukmachera, że nie będzie można ich założyć, ale że doczepili się do gier komputerowych to już chyba lekka przesada. Poza tym co ta ustawa ma na celu i jaki ona ma sens? Oświećcie mnie, bo ja tego nie rozumiem. 

EDIT//
Wygląda na to, że rząd bardzo o nas dba i nie chce, abyśmy wpadli w hazardowy nałóg. Swoją drogą chciałbym zobaczyć w przyszłym sezonie mecz Ligi Mistrzów Wisła - Real przy Reymonta. Pewnie piłkarze Realu musieliby grać w podkoszulkach.
« Ostatnia zmiana: 29-06, 19:02:53 wysłana przez Yascarr »

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 29-06, 18:52:44 »
Według pana prezydenta i reszty debili, która tą ustawę uchwaliła logo znajdujące się na koszulce człowieka chodzącego po ulicy, czy w tym przypadku na koszulce wirtualnego piłkarze w grze komputerowej będzie reklamowało zakłady bukmacherskie i zachęcało ludzi do brania w ich udziału. Zaś ta zasada ma wręcz zakazać zażywania hazardu.
Jeszcze niedawno było tak ( a raczej miało być ), że za zagranie np. na zagranicznej stronce bukmacherskiej mogłeś zostać ukarany grzywną w wysokości 33 tyś bądź 3 latami pozbawienia wolności ;O.
Miano wprowadzić poprawkę do tej ustawy i zezwolić na używanie takich jak to nazwali miękkich, wzajemnych zakładów.

admin

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 29-06, 19:08:42 »
Mef, PES także będzie musiał zostać ocenzurowany jeżeli będzie wydawany przez polskiego wydawcę w naszym kraju. Niestety, ale głupota praw jakie aktualnie wprowadzają jest zwiększa się z dnia na dzień.
Nie wiem jak z tym jest, ale dystrybucją PESa 11 w Polsce zajął się CD Projekt. W tym roku jeszcze nie ma oficjalnego polskiego dystrybutora, co więcej PES 12 chyba nie będzie w wersji PL? A FIFA będzie więc może to też od tego zależeć? A może jeszcze nie uczepili się PESa bo własnie brak potwierdzonego polskiego wydawcy? Przy Fifie to wiadomo - EA Polska.

BTW:
Swego czasu EA Sports musiało ocenzurować spodenki piłkarzy Legii Warszawa, na których widniało logo piwa Królewskie.

Offline hifi

• VIP
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 29-06, 20:52:59 »
Żeby produkt został wydany w Polsce musi mieć jakiegoś dystrybutora tak czy inaczej, bo nie może się tym zająć zagraniczny wydawca. A nawet jeśli w jakiś sposób by się tak stało to i tak produkt musi przestrzegać państwowych norm wydawniczych. I jeśli do tego czasu ta ustawa nadal będzie utrzymywała zakaz ukazywania logów to na pewno zostanie ona ocenzurowana. Czy będzie to polska, czy nawet hebrajska wersja językowa.
W sumie ocenzurowanie takich baboli może być nawet w postaci małego patcha na płycie od wydawcy.

.......