OdSlupka.pl - Forum piki nonej

Forum Piłki Nożnej - Odslupka.pl

Autor Wątek: Liga holenderska  (Przeczytany 19943 razy)

Avul

• Gość
Liga holenderska
« dnia: 08-03, 12:39:42 »

Jest to bardzo mocna liga moim zdaniem. Grają tam świetne drużyny takie jak PSV, Ajax czy Feyenoord. Co prawda ostatnio jakoś tabele tam im się dziwnie układają :D
Np. takie Twente które jeszcze parę lat temu nic nie znaczyło teraz jest prawie na szycie. Albo Az Alkmaar sprzed sezonu  ???
Niestety Feyenoord w tym sezonie słabiutko :(
« Ostatnia zmiana: 12-07, 00:37:12 wysłana przez Yascarr »

Offline BlueFan

• Profesionalista
  • *
Odp: Liga holenderska
« Odpowiedź #1 dnia: 10-05, 14:50:46 »
Powiem tylko ,że Twente zdobyło Puchar Holandii

A tak wgl. to rzadko oglądam Holenderską ligę , jednak  moim ulubionym klubem w tej lidze jest Ajax Amsterdam

admin

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 10-05, 15:32:49 »
No niestety. Ale mam nadzieje, że Ajax odegra się w walce o mistrzostwo ligi w bezpośrednim meczu pomiędzy tymi teamami.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 25-05, 09:16:50 »
Podobnie jak w innych ligach troszkę mnie nudzi to, że "tuzy" holenderskiego futbolu jak Ajax, Feyenoord, Twente czy też PSV od lat dzielą i rządzą w kraju wiatraków i tulipanów. Na szczęście coś od tego sezonu drgnęło. Zauważcie, że chociażby Groningen, Roda czy ekipa z Hagi nieźle namieszali w ligowej tabeli. Ja osobiście jestem fanem Vitesse Arnhem i mam wielką nadzieję, że uda się w nowym sezonie walczyć o coś więcej niż utrzymanie, bo ten klub zasługuje na to by być poważnie traktowany nie tylko w samej Holandii, ale też w Europie.

Offline Yascarr

• VIP
  • Manager
  • *
  • Forza Italia
« Odpowiedź #4 dnia: 16-08, 22:52:25 »
Przemysław Tytoń teraz już oficjalnie został bramkarzem PSV Eindhoven! Polski bramkarz związał się z jednym z najbardziej utytułowanych holenderskich klubów pięcioletnim kontraktem. Roda Kerkrade na sprzedaży Polaka zarobiło 2,5 mln euro. Tytoń ma zastąpić w bramce PSV Andreasa Isakssona.

Nasz reprezentacyjny bramkarz zmienił klub a tu taka cisza? ;) Tytoń zamienia Rodę na PSV, to z pewnością spory krok w jego karierze. Będzie miał szansę zabłysnąć w Lidze Europejskiej, PSV wg mnie będzie jednym z faworytów to zgarnięcia tego trofeum, jeśli oczywiście przejdzie 4. rundę kwalifikacji. Zagra w drużynie z takimi gwiazdami jak Lens czy Toivonen. 

admin

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 16-08, 23:06:11 »
Sprzedany? Dopiero co dziś na jednym z portali czytałem, że ma być na rok wypożyczony. O tutaj.
No, ale widać, że faktycznie jest kupiony, a nie wypożyczony.
Duży krok w karierze Tytonia, nie wiem jak tam z tym Isakssonem czy zostanie teraz czy odejdzie, ale jak zostanie to trochę powątpiewam aby Tytoń był nr 1 w bramce PSV, a Wy?. Ale bardzo bym chciał bo ten klub to wielka Europejska marka, już nie tak silna jak dawniej ale...

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 17-08, 09:31:20 »
No i proszę - chłopaka w końcu doceniono!!! Od dawna jestem wielkim orędownikiem tego bramkarza (m.in.napisałem o nim szeroki artykuł na moim blogu). W poprzednim sezonie pierwszym bramkarzem PSV był Andreas Isaksson, ale nie widzę problemu, żeby Przemek nie wygrał już teraz walki o miejsce w bramce PSV ze Szwedem, który fakt - na linii broni nieźle, choć już gorzej radzi sobie z dośrodkowaniami. Jego kontrakt wygasa za rok, a klub nie jest zainteresowany jego przedłużeniem. Więc tym bardziej Polak ma szanse już teraz udowodnić swoją wartość. U Nas w kraju ten golkiper nie jest poważnie traktowany, z kolei w kraju tulipanów od kiedy był graczem Rody Kerkrade zyskał olbrzymi szacunek. Regularnie gra w lidze holenderskiej od 4 lat. Przemek będzie grał pod wielką presją, ale akurat jemu ta cała presja nie będzie przeszkadzać, a raczej będzie Go napędzać do lepszej pracy w bramce PSV. Już sam fakt, że zapłacono za niego ponad 2 mln.euro pokazuje jego wartość.
P.s - jak dla mnie Przemek warsztatem bramkarskim i doświadczeniem bije na głowę Sandomierskiego i Fabiańskiego. Tytoń zasługuje aby być w kadrze bramkarzem nr.2, gdyż Szczęsny zasługuje na koszulkę z nr.1 na Euro 2012.

Offline Vader

• Manager
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 22-09, 10:13:24 »
Wreszcie ktoś poszedł - narazie w Holandii - po rozum do głowy. Chodzi o to, że Holenderska Federacja Piłki Nożnej szybko zareagowała na weekendowe dramatycznie wyglądające kontuzje głowy Przemysława Tytonia i występującego w Serie A golkipera reprezentacji Oranje - Maartena Stekelenburga. Poważne kontuzje wywołały dyskusję w holenderskim światku piłkarskim na temat możliwości zakładania kasków przez golkiperów. Gra na przedpolu jest coraz szybsza, a bramkarze coraz bardziej narażeni na takie ataki jakie przeżyli Tytoń i Stekelenburg. Golkiperzy powinni wziąć przykład z......kolarzy - przecież przed laty żaden z nich nie zakładał kasków, a dziś czynią to wszyscy. Bramkarze powinni mieć możliwość zakładania kasku. Obowiązujące obecnie przepisy w żadnym wypadku tego nie zabraniają. Nie zwalnia to arbitrów z oceny ryzyka i zagrożenia dla zawodników. Może jeśli w kraju wiatraków i tulipanów przyjmie się ten pomysł to w innych krajach bramkarze zaczną nosić takie kaski.

Offline Gumiś

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 29-10, 21:35:01 »

O jak najbardziej jestem za zakładaniem kasku przez bramkarzy. Mogli by w końcu bezpieczniej grać na swoim stanowisku. Sam stojąc na bramce nieraz musiałem się zastanawiać głowa czy piłka.

Wreszcie ktoś poszedł - narazie w Holandii - po rozum do głowy. Chodzi o to, że Holenderska Federacja Piłki Nożnej szybko zareagowała na weekendowe dramatycznie wyglądające kontuzje głowy Przemysława Tytonia i występującego w Serie A golkipera reprezentacji Oranje - Maartena Stekelenburga. Poważne kontuzje wywołały dyskusję w holenderskim światku piłkarskim na temat możliwości zakładania kasków przez golkiperów. Gra na przedpolu jest coraz szybsza, a bramkarze coraz bardziej narażeni na takie ataki jakie przeżyli Tytoń i Stekelenburg. Golkiperzy powinni wziąć przykład z......kolarzy - przecież przed laty żaden z nich nie zakładał kasków, a dziś czynią to wszyscy. Bramkarze powinni mieć możliwość zakładania kasku. Obowiązujące obecnie przepisy w żadnym wypadku tego nie zabraniają. Nie zwalnia to arbitrów z oceny ryzyka i zagrożenia dla zawodników. Może jeśli w kraju wiatraków i tulipanów przyjmie się ten pomysł to w innych krajach bramkarze zaczną nosić takie kaski.

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 14-07, 20:23:15 »
Ebi Smolarek przebywa na testach w NAC Breda.Reprezentant Polski część poprzedniego sezonu spędził w Ado dla którego strzelił 2 bramki.

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 14-07, 20:33:32 »
Były reprezeontant teraz to o kadrze może pomarzyć :P

Offline Dominosfootball

• Amator
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 14-07, 22:43:36 »
Nie rozumiem niektórych ludzi, którzy na siłę próbują go pchać do kadry w komentarzach na WP. Chyba, że to żarty z naszego napastnika dzięki któremu przezywaliśmy tyle wspaniałych chwil jeszcze kilka lat temu.

Offline zozol

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 15-07, 07:33:57 »
Właśnie kilka lat temu a teraz wątpie czy Fornalik go powoła

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 15-07, 08:43:13 »
Teraz już na pewno nie bo jest za słaby ale za swoich najlepszych czasów to był geniusz...

Offline Grzechu

• Moderator globalny
  • Manager
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 13-08, 08:51:14 »
Za nami pierwsza kolejka ligi Holenderskiej

Willem II TilburgNAC Breda1-1
RKC WaalwijkPSV Eindhoven3-2
Roda KerkradePEC Zwolle1-1
Heracles AlmeloVVV Venlo1-1
UtrechtFeyenoord Rotterdam0-1