Chrobry Głogów skład: Pełna lista zawodników i najnowsze zmiany w drużynie

Mikołaj Bilik.

19.06.2024

Chrobry Głogów skład: Pełna lista zawodników i najnowsze zmiany w drużynie

Chrobry Głogów skład to temat, który z pewnością interesuje wszystkich kibiców tego zasłużonego klubu piłkarskiego. Nic dziwnego - właściwy dobór składu zawodników ma kluczowe znaczenie dla osiąganych wyników sportowych. W tym artykule znajdziesz pełną listę piłkarzy występujących obecnie w Chrobrym Głogów, a także informacje o najnowszych zmianach kadrowych, które nastąpiły przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego.

Kluczowe wnioski:
 • Poznasz aktualne nazwiska zawodników wchodzących w skład drużyny Chrobrego Głogów na wszystkich pozycjach boiskowych.
 • Dowiesz się, którzy piłkarze dołączyli do zespołu w wyniku ostatnich transferów oraz kto opuścił jego szeregi.
 • Zdobędziesz wiedzę na temat kluczowych strzelców Chrobrego oraz innych wyróżniających się graczy.
 • Przeczytasz o aktualnych kontuzjach lub zawieszeniach za kartki, które mogą mieć wpływ na skład w nadchodzących meczach.
 • Zapoznasz się z prognozami dotyczącymi kolejnych ewentualnych zmian kadrowych przed startem nowego sezonu.

Aktualna kadra pierwszego zespołu

Skład Chrobry Głogów zawodników na sezon 2023/2024 to mieszanka doświadczonych graczy i młodych talentów. Wśród nazwisk, które od lat stanowią o sile drużyny, wyróżniają się Marcin Robak, Robert Tomczyk i kapitan Sebastian Zieliński. Ale zespół nie zatrzymał się w miejscu i wzmocnił się również kilkoma ciekawymi transferami.

Na prawej obronie mamy nowego nabytku klubu - Pawła Kozłowskiego, który przyszedł z drugoligowych rezerw Śląska Wrocław. W pomocy zaś świeżą krwią są Damian Woźniak ze Stali Rzeszów oraz Mateusz Pietnoczka z Radomiaka Radom. Obaj już w sparingach udowodnili, że ich pozyskanie było strzałem w dziesiątkę.

Nie możemy zapomnieć o młodzieżowcach. Chrobry Głogów zawodników uzupełnił własnymi wychowankami z drużyn juniorskich. Patryk Gajos, Kacper Dębski i Adrian Nowak otrzymali szansę gry w pierwszym zespole i z pewnością będą się starali ją maksymalnie wykorzystać.

Z szerokiej kadry Chrobry Głogów zawodników trener Jarosław Skrobacz będzie mógł wybierać optymalny skład w zależności od taktyki, przeciwnika i rotacji sił. To daje klubowi sporą przewagę w nadchodzących rozgrywkach.

Nowe transfery Chrobry Głogów skład na sezon 2023/2024

Jak już wspomnieliśmy, przed nowym sezonem Chrobry Głogów zawodników zasilił kilkoma nowymi nabytkami. Największym wzmocnieniem jest bez wątpienia Damian Woźniak, który trafił na Dolny Śląsk z pierwszoligowej Stali Rzeszów. Ten 26-letni pomocnik to jeden z najlepszych strzelców poprzednich rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy.

Dużo dobrego można powiedzieć także o Pawle Kozłowskim, który przyszedł z rezerw Śląska Wrocław. Ten prawy obrońca imponuje świetną kondycją i dość dobrze już zgrał się z nowymi kolegami z zespołu. Niewykluczone, że może częściowo przejąć rolę Sebastiana Zielińskiego, który ma już swoje lata.

Klub sprowadził również młodego Mateusza Pietnoczkę bezpośrednio z Radomiaka Radom. Ten 20-letni skrzydłowy już w okresie przygotowawczym pokazał, że strzał z dystansu ma bardzo celny. Możemy spodziewać się, że będzie ważnym ogniwem drużyny w ofensywie.

Ostatni z nowych Chrobry Głogów zawodników to Filip Bańkowski - bramkarz pozyskany z Ruchu Chorzów na zasadzie wolnego transferu. Ma być zmiennikiem dla Huberta Putza, ale jego rola może wzrosnąć w przypadku słabszej formy lub kontuzji pierwszego golkipera.

 • Damian Woźniak (pomocnik, Stal Rzeszów)
 • Paweł Kozłowski (obrońca, rezerwy Śląska Wrocław)
 • Mateusz Pietnoczka (skrzydłowy, Radomiak Radom)
 • Filip Bańkowski (bramkarz, Ruch Chorzów)

Najlepsi strzelcy Chrobry Głogów w obecnym składzie

Siłą każdej drużyny są skuteczni napastnicy, dlatego nie możemy pominąć w naszej analizie Chrobry Głogów zawodników należących do najskuteczniejszych strzelców zespołu. Liderem w tym zestawieniu jest kapitan Sebastian Zieliński, który w poprzednich rozgrywkach zdobył aż 17 bramek.

Niewiele mniej, bo 15 goli strzelił Robert Tomczyk. Ten doświadczony snajper już niejednokrotnie udowadniał swoją wartość i nadal pozostaje kluczowym ogniwem ofensywy. Znacznie młodszy od niego Marcin Robak również ma nosa do strzelania bramek - w minionym sezonie skompletował ich 10.

Obok wymienionych przed chwilą weteranów, każdego roku rozpychają się w składzie zdolni młodzieżowcy. Jednym z nich jest Tymoteusz Sobczak, który w 2022/23 roku także zaliczył dwucyfrową liczbę trafień - dokładnie 10. To bardzo obiecujący chłopak, który jeszcze nie raz da się we znaki rywalom.

Patrząc na takie statystyki możemy być pewni, że Chrobry Głogów zawodników nie powinno zabraknąć skutecznych napastników. A dzięki wzmocnieniom w linii pomocy, goście powinni częściej dostarczać im dobrych podań i okazji bramkowych.

Kontuzje i pauzy za kartki w Chrobry Głogów składzie

Niestety nawet najlepsze plany personalne mogą zostać nieco pokrzyżowane przez kontuzje kluczowych Chrobry Głogów zawodników. Na szczęście przed startem obecnego sezonu zespół z Głogowa przystępuje w niezłej formie. Poważniejszej rozpaczki nabawiła się tylko jedna postać - Hubert Putz.

Doświadczony bramkarz doznał bowiem urazu stawu skokowego, który wyeliminuje go z gry przez co najmniej miesiąc. Będzie musiał polegać na swym zmienniku Filipie Bańkowskim, przynajmniej na początku rozgrywek. Pozostaje mieć nadzieję, że nie wydarzy się nic, co wydłuży jego rekonwalescencję.

Z kolei kary za nadmiar żółtych kartek z poprzedniego sezonu przerwą start dwóm zawodnikom. Są to pomocnik Mateusz Kowalczyk oraz środkowy obrońca Igor Lewicki. Obaj będą pauzować w pierwszym meczu ligowym, ale szybko wrócą do rotacji składu.

Podsumowanie

Jak widać, Chrobry Głogów zawodników dysponuje obecnie mocnym i wyrównanym składem, który zapowiada się bardzo obiecująco przed rozpoczęciem nowych zmagań ligowych. Sztab szkoleniowy dokonał kilku ciekawych transferów zarówno w ofensywie, jak i defensywie, wprowadzając do drużyny świeżą krew w postaci młodych talentów.

W artykule poznaliśmy także aktualne informacje o kontuzjach oraz przerwach w grze dla niektórych Chrobry Głogów zawodników. Pomimo tych drobnych nieprzewidzianych kłopotów, trzon zespołu jest w pełnej gotowości i z pewnością postara się jak najlepiej zaprezentować przed własnymi kibicami od początku sezonu.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Alessandro Matri: Jego najlepsze momenty w karierze i wpływ na drużyny
 2. Statystyki Ekstraklasy: Kto prowadzi w ligowych rankingach? Pełne dane
 3. Piast terminarz: Kiedy najbliższe mecze Piasta Gliwice? Pełny terminarz
 4. Glik Real Madryt: Czy Kamil Glik dołączy do Realu Madryt? Plotki i fakty
 5. Terminarz La Liga: Kiedy odbędą się najbliższe mecze w hiszpańskiej lidze?

Oceń artykuł

Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Autor Mikołaj Bilik
Mikołaj Bilik

Nazywam się Mikołaj Bilik i jestem właścicielem oraz głównym redaktorem portalu o piłce nożnej. Z pasją do futbolu od najmłodszych lat, zdobyłem wiedzę i doświadczenie, które pozwalają mi dostarczać rzetelne i aktualne informacje na temat Euro, lig europejskich oraz polskiej piłki nożnej. Moje artykuły są wynikiem dokładnych analiz, rozmów z ekspertami i śledzenia najnowszych wiadomości. Zawsze stawiam na wiarygodność, autentyczność i profesjonalizm, dbając o to, by czytelnicy otrzymywali najświeższe i najbardziej wartościowe informacje ze świata futbolu. Zapraszam do wspólnego odkrywania fascynującego świata piłki nożnej!

Napisz komentarz

Polecane artykuły